ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Maroko – královská města, Sahara a Atlantik

Nejkrásnější památky UNESCO
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
27. 4. – 12. 5. 202416 dní27410401

Aktuálně plno! 2 státní svátky!

24. 9. – 9. 10. 202416 dní27410403

Státní svátek!

Na co se můžete těšit?

  • Královská města Rabat , Meknés , Fès , Marrákeš
  • Antické i islámské památky
  • Cedrové lesy a berberské vesnice ve Středním Atlasu
  • Vysokohorská sedla a kaňony Vysokého Atlasu
  • Sahara – západ slunce na písečných dunách

Popis

Program nám nabídne bohatou historii Maroka od antiky přes příchod islámu až po současnost a zároveň nás provede mnoha mimořádnými přírodními lokalitami. Projedeme Maroko od severu, přes Střední a Vysoký Atlas až na Saharu. Navštívíme královská města a opevněné kasby, setkáme se s exotickým islámským světem i s kulturou původních Berberů. Zanoříme se do súků, kde se dodnes tkají látky na ručních stavech jako před tisíci lety a kde kovotepci zdobí nádoby tradičními motivy. Prohlédneme si náhorní planiny, zasněžené hory i divoké kaňony a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry s pobíhajícími hejny makaků a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Marrákeš (Casablanca); Džadída – staré portugalské město s působivou medínou; Casablanca a její slavná mešita Hassana II. – procházka po městě plném architektonických skvostů z dob nadvlády Francouzů.

3. den

Královské město Rabat – hradbou obehnaná medína s bohatým tržištěm, opevněná čtvrť s výhledem na ústí řeky Bú Regreg do Atlantiku, Andaluské zahrady, Hasanova věž, mauzoleum Mohammeda V.

4. den

Podél pobřeží Atlantického oceánu na sever, krátká zastávka v lokalitě Lixus (jedno z nejstarších marockých sídlišť z antického období); významné přístavní město Tanger – prohlídka starého města (medíny).

5. den

Historické město Tetuán : stará medína, Báb El Okla, tradiční domy; příjemné "modré" město Šafšawán v pohoří Ríf.

6. den

Římské město Volubilis  – největší antická památka Maroka; vyhlídka na Muláj Idrís, nejposvátnější místo v Maroku; Meknes  – hradby a monumentální brány, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. stol.

7. den

Fes – exkurze do středověku: prohlídka největší marocké medíny, súků, řemeslnických dílen, barvíren a obchodů, hra zvuků, vůní a barev, pastva pro všechny smysly.

8. den

Procházka cedrovými lesy obývanými makaky; berberské osady ve Středním Atlasu.

9. den

Přes Vysoký Atlas a kaňonem řeky Zíz, monumentálně zaříznutým mezi stolové hory: příjezd do pouště – naleziště zkamenělin hlavonožců a „pouštních růží“ na pláních Sahary, návštěva beduínů, vyjížďka terénními auty do pouště; večer pod nejvyššími dunami Maroka – erg Šebbi; fakultativně vyjížďka na velbloudech do písečných dun.

10. den

Historické městečko Rissani; brusírna fosilií; ketary – podzemní chodby sloužící k zavlažování pouště z dob Římanů; procházka soutěskou Todra; geoligický útvar „mozek Země“ v údolí Dádes.

11. den

Výhled na horská panoramata v soutěsce Dádes; průjezd „Údolím růží a tisíce kaseb (pevností)“, návštěva hliněné pevnosti Skoura; kasba Tawrirt ve městě Warzazát; významný ksar (opevněná vesnice) Ajt Ben Haddu .

12. den

Přejezd Vysokého Atlasu vyhlídkovou horskou silnicí přes průsmyk Tizi n'Tichka (2260 m) a Marrákeš do As-Sawíry.

13. den

As-Sawíra – dopoledne prohlídka portugalského opevnění na břehu Atlantiku a nákupy dárků v jednom z nejmalebnějších měst Maroka.

14. den

Přejezd z As-Sawíry do Marrákeše: večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých – kejklíři, zaříkávači, ochutnávka marocké kuchyně.

15. den

Marrákeš : prohlídka města s množstvím památek a s orientální atmosférou – zdobný palác Bahía, palác El-Badi z 16. stol., zajímavé muzeum Dar Sí Sajd, starobylá studentská kolej – medresa Ben Jusuf, hrobka (kubba) Almorávidů, rozlehlé súky, řemeslnické čtvrti.

16. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky