ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

To nejlepší z Tuniska

Kouzelný Maghreb
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Na co se můžete těšit?

  • Kartágo 
  • Koloseum  v Al Džemu, římské město Douga 
  • Kairouan  – čtvrté nejsvětější město islámu
  • Troglodytí domy v Matmatě
  • Saharské duny i modré moře
  • Skvělá arabská kuchyně, polopenze v ceně zájezdu

Popis

Vydejte se s námi poznat Tunisko! Mnozí z vás mají tuto malebnou zemi Maghrebu spojenou jen s koupáním v moři a pobytovou dovolenou. Byla by však nesmírná škoda nepoznat tuto zajímavou a historicky bohatou zemi jen z pláže. S námi se vydáte na okruh od pobřeží až do vnitrozemí, poznáte architekturu starověkých civilizací například fénickou či římskou, tradiční arabskou, ale i berberskou. Okouzlí vás pouštní krajina i zajímavá pohoří a skalní útvary. Nebojte, nevynecháme ani koupání v moři a vychutnáme si také skvělou arabskou kuchyni, která je zde hodně ovlivněna francouzským gurmánstvím. Provázet vás budou naši skvělí průvodci, kteří vám zprostředkují skutečně autentické zážitky.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha – Tunis – hlavní město Tuniska, skvělé muzeum Bardo v paláci husajnovským bejům se velmi cennou sbírkou původních římských mozajek; starobylá medína ze 7. století se spletitými uličkami lemovynými starými paláci, záwíjemi (hrobky muslimských světců), ale i kavárničkami a mnoha zajímavými obchody s rukodělným znožím; archeologická lokalita Kartágo, prohlídka toho nejlepšího – výběr z: obětiště, punké přístavy, muzeum raného křesťasntví, výstup na pahorek Bysra s punskou čtvrtí, římský amfiteátr, cisterna Malga, bazilika Damús al-Karita, římské divadlo, římské vily, Antoniovy lázně; bílé město Sidi bu Said ležící vysoko na útesech s výhledem na Tuniský záliv.

3. den

Volný den u moře nebo pro zájemce možnost prohlídky Sousse : lákavá medína s bránou Bab al-Finga, exteriéry Velká mešity postavení v aghabovském stylu, původně vojenská pevnost Ribát s výhledem na medínu, skvělé archeologické muzeum umístěné v kasběv (jedinečná sbírka cenných mozaiek, nálezy z punských hrobů atd.); Monastir „bílé město“ Monastir: Ribat – pevnost z 9. století, postavená na obranu proti Křižákům.

4. den

Skvěle zachované koloseum  v Al Džemu, třetí největší v „římském světě“; odjezd do Matmaty – jedinečná berberská vesnice s troglodytími domy vytesanými do hloubky 10 metrů pod okolním terénem, skýtající přirozenou "klimatizaci" (kromě jiného se zde natáčely i Hvězdné války).

5. den

Ksary v okolí Tatáwinu (opevněné berberské vesnice / původně sýpky): ksar Haddáda, ksar Chenini, ksar Douiret apod.; cestou kolem berberských a arabských tradičních vesnic do městečka Douz na hranici dunové pouště, tzv. ergů, noc pod hvězdami v poušti.

6. den

Chott el Jerid  slané bezodtoké jezero, největší solná pláň nejen v Tunisku ale i na celé Sahaře o rozloze 7000 km²; malebná oáza Chebika s mnoha vodopády i palmériemi ve velmi zajímavě zvrásněných horách, pěší procházka.

7. den

Sbétla – ruiny starověkého města Sufetula s dochovanými římskými chrámy a další starověkou architekturou (velké lázně, starověké, divadlo, baziliky atd.); Kairouan  čtvrté nejsvětější město islámu, jediněčná Velká mešita v aghabovském stylu, záwije Sidi Ali El Ghariani, starobylá medína včetně rezidence pašů a bejů Maison du Gouverneur, posvátná studna Bir Baruta ze 17. století, exteréry Mešity tří bran.

8. – 9. den

Římské město Dougga  – jedna z nejkrásnějších římských památek v Africe, prohlídka archeologického areálu (lázně, kapitol, divadlo, mnohé chrámy); v případě času možnost koupání v moři; dojezd do Tunisu, letecky zpět do Prahy.

Podmínky