ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Filipíny – velká cesta

Po ostrovech ohnivého kruhu
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
25. 10. – 9. 11. 202416 dní27382402

Na co se můžete těšit?

  • Monumentální 2000 let staré rýžové terasy
  • Po vodě i pěšky do krasových jeskyní i na vulkány, k horkým pramenům i ledovým vodopádům
  • Čokoládové hory, nejmenší primát světa i velrybí žraloci
  • Odpočinek na bělostných plážích s kulisou nádherných skalních útvarů

Popis

Třista let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných, turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čekají na této neobyčejné cestě na Filipíny.

Program

1.–2. den

Praha – Manila: přílet na ostrov Luzon – transfer do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě.

3. den

Výlet do městečka Pagsanjan"mokrý" lodní výlet proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až pod vodopád Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).

4. den

Manila – Banaue: celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller.

5. den

Banaue: výlet do Batadu – pěší výlety po rýžových terasách, vodopády a domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.

6. den

Banaue – Sagada: přesun do tzv. "horské stanice" v nadm. výšce 1500 m – Údolí ozvěn (posvátné pohřebiště vysoko ve skalách), fakultativně sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging.

7. den

Sagada – Baguio: přejezd oblastí všudypřítomných rýžových teras po tzv. „Zig Zag“ Road – silnice vedoucí nádhernou scenérií s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.

8. den

Baguio – Manila: přejezd do hl. m. a podvečerní procházka – koloniální čtvrť Intramuros, barokní kostel Sv. Augustina , Rizalův park.

9. den

Manila – Panglao: přelet na o. Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao – odpočinek a koupání na Alona Beach.

10. den

Ostrov Panglao: odpočinek na pláži – fakultativně výlet na ostrůvek Balicasag s úžasnou rozmanitostí podmořského života – možnost šnorchlování na korálových zahradách, nebo šnorchlování s velrybími žraloky (největší žraloci světa).

11. den

Ostrov Bohol: výlet na Čokoládové hory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) – výstup na vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěva chovného centra endemického nártouna filipínského – nejmenšího primáta na světě; výlet na plovoucí restauraci po řece Loboc v obklopení pestré tropické přírody.

12. den

Bohol – Palawan: přelet na o. Palawan do letoviska El Nido – odpoledne odpočinek a koupání či fakultativní návštěva překrásné panenské pláže Nacpan.

13.–14. den

El Nido: letovisko s pitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi s průzračně čistou vodou: lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě – koupání a šnorchlování.

15.–16. den

El Nido – Manila – Praha: dle dostupnosti letů do Manily poslední možnost odpočinku na bělostných plážích; přelet do Manily a přestup na odlet domů, přílet do ČR.

Podmínky