ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Filipíny na kole

Velké filipínské dobrodružství
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
12. 2. – 26. 2. 202515 dní21384501

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová cyklistika nalehko v tropických kulisách Filipín
  • Příznačný ostrovní poklid, pestrá kuchyně, asijská vstřícnost a křesťanská kultura
  • Šnorchlování na korálových útesech, mořské želvy a žraloci velrybí
  • Věčně zelený Bohol, čarovný Siquijor a odlehlý Negros 
  • Hotely u pláží nebo s bazénem a skvělé koupání

Popis

Filipíny jsou až neskutečné uskupení několika tisíců ostrovů a ostrůvků. Během naší cyklodovolené navštívíme pět větších a několik menších z nich. Vybrali jsme je krajinově i charakterem různorodé tak, abychom si užili mimořádné pestrosti tohoto ostrovního státu. Čeká nás poklidná cyklistika malebnou tropickou a zemědělskou krajinou, poznáme život místních "věčně rozesmátých“ obyvatel, učiníme i pár objevů v říši živočišné. Navštívíme několik parků, kde budeme pozorovat endemické druhy roztomilých opiček nártounů a obrovské motýly. V moři si zblízka prohlédneme delfíny nebo žraloky velrybí a při šnorchlování si užijeme opravdu bohatý podvodní svět korálových útesů. Kromě kola budou nejpoužívanější součástí naší výbavy plavky. Téměř každý den se osvěžíme koupelí v teplém a průzračném moři, ale i ve sladkovodních jezerech a vodopádech. Navštívenou zemi je třeba vnímat všemi smysly, a proto se ponoříme i do lákadel místní kuchyně: ryby, chobotnice, krevety, pečené banány, spoustu čerstvé zeleniny a další dobrůtky můžeme zapíjet pivem a určitě ochutnáme i výborný místní třtinový rum. Příjemně osvěží také nealkoholické tekutiny – koktejly z mnoha druhů ovoce a šťáva z čerstvých kokosových ořechů. Nakupování i běžný kontakt s místními je velmi snadný díky všudypřítomné angličtině.

Každodenní etapy lze velmi snadno přizpůsobit pohodovým cyklistům i sportovním nadšencům. Základní trasa vede převážně po betonových silničkách s minimálním převýšením. Některé etapy lze úplně vynechat či podstatně zkrátit a věnovat se například lenošení na pláži. Na druhou stranu i terénní nadšenci si zde najdou své cyklistické lahůdky, neboť lze na kole objevit i hornatější vnitrozemí.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Cebu, sestavení kol, první seznámení s Filipínami; nocleh v hlavním městě stejnojmenného ostrova.

3. den

Cykloprůjezd městem – zastávka u Magalhaesova kříže a barokní katedrály St. Niňo  s jezulátkem; první z mnoha přeplaveb na ostrov Bohol; odpolední zahřívací výjezd šťavnatě zelenou krajinou do vnitrozemí ostrova (40 km / ↑540 m).

4. den

Celodenní přejezd Boholu: vyhlídka nad tzv. Čokoládovými horami s pokračováním v rezervaci a chovné stanici nejmenších primátů na světě – nártounů, symbolu ostrova Bohol; sjezd k moři a přes most na „plážový“ ostrůvek Panglao; 2 noci v blízkosti živé pláže Alona (79 km / ↑770 m / lze si případně stopnout tuk-tuk).

5. den

Bohatý program na ostrově Panglao: koupání na bílých plážích, fakultativně možnost dopolední plavby do podmořské rezervace u ostrovů Balicasag nebo Palicasan a úžasné šnorchlování (nebo potápění) s možností pozorování mořských želv nebo delfínů; fakultativně výlet na kole ke krápníkové jeskyni Hinagdanan Cave se slanou a sladkou vodou (celkem 25 km); večerní regenerace ve víru společenského života na pobřežní promenádě.

6. den

Vahadlovou lodí, tzv. pumpboatem, na kouzelný ostrov Siquijor: dle aktuálních přílivových podmínek přistání přímo v zátoce u hotelu, nebo dojezd na kole podél moře; ubytování na 2 noci v chráněné zátoce s možností koupání v moři dle chuti (0–33 km / ↑0–200 m / dle přílivových podmínek).

7. den

Volný den na Siquijoru: cykloprogram dle nálady a zdatnosti, nebo celodenní koupání v moři; návštěva travertinových vodopádů Cambugay a koupání v nich, zahrada s obřími motýly a stoletý fíkovník Balete Tree, šamanská vesnice San Antonio, případně dobytí vrcholu ostrova Malabahoc (0–86 km dle chuti; okruh vnitrozemím přes nejvyšší vrchol – 55 km / ↑1170 m).

8. den

Líné ráno na pláži a dopoledne etapa podél moře do přístavu; trajektem na ostrov Negros – prohlídka univerzitního městečka Dumaquette a krátká etapa do hotelu; ospalý podvečer u hotelového bazénu (32+11 km / ↑450 m).

9. den

Výjezd na kole (nebo fakultativně na mopedu) vyhlídkovou horskou silnicí až do NP Twin Lakes k zatopenému kráteru vyhaslé sopky se dvěma romantickými jezery obklopenými původní tropickou džunglí (16 km / ↑950 m) – pěší vycházka pralesem; odpoledne výlet na kole k termálním pramenům Red Rock Hot Springs a vodopádůmPulanbato (30 km / ↑400 m / okruh); zbytek dne odpočinek u hotelového bazénu.

10. den

Ranní přejezd autem do San Carlos - centra oblasti Negros Occidental a okružní cyklovýlet vnitrozemskou pahorkatinou: nádherné výhledy na siluety sopečných hor, zejména vulkán Kanlaon tyčící se do výšky 2456 m; typická terasovitá rýžová políčka, pitoreskní vesničky (58 km/ ↑ 830 m).

11. den

Lodí na východní pobřeží ostrova Cebu; na kole do rekreační oblasti a potápěčského ráje Moal Boal (79 km/ ↑ 800 m/ lze si případně stopnout tuk-tuk); ubytování na 3 noci; podvečerní procházka po městě - masáže, návštěva trhu, svezení typickým filipínským dopravním prostředkem - cyklotříkolkou.

12.–13. den

Dva dny v oblasti s Moal Boal s četnou nabídkou aktivních programů; fakultativní výlet na šnorchlování se žraloky velrybími v lokalitě Oslob; odpočinek a koupání na White Beach v blízkosti Moal Boal; výlet na kole ke slavným tyrkysovým vodopádům Kawasan Falls nebo výstup na nejvyšší vrchol ostrova Cebu - Osmena Peak s nádhernými výhledy na zelené vrcholky a tyrkysové moře.

14.–15. den

Poslední nákupy, sbalení kol a letecky do Prahy.

Podmínky