ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Turecko – Kappadokie na kole

Úchvatnou krajinou sopek a kaňonů
dovolená na kole2 středně náročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Turecko

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové výlety i etapové úseky
  • Cyklistika nalehko pro trekingová i horská kola
  • Ubytování v hotelech se snídaněmi
  • NP Göreme, skalní kláštery Kappadokie

Popis

Kappadokie je vulkanická oblast, jejíž unikátní geologie skýtala výborné podmínky pro osídlení už před tisíci let. Dávní obyvatelé zde v měkkých horninách vybudovali celá podzemní města včetně raně křesťanských kostelů a klášterů. Některá skalní obydlí jsou využívána dosud. Užijeme si zde deset dnů cyklovýletů v unikátním prostředí hor, skalních útvarů, soutěsek a kaňonů posetých stopami historie. Cyklistiku proložíme dnem s pěším programem v těch nejatraktivnějších místech okolí Göreme. 

Program

1. den

Let Praha - Nevşehir, transfer do Selime.

2. den

Cyklistika v okolí kláštera v Selime: vesnice u přehradní nádrže Mamasun Baraji, opuštěné kostely a muslimské hřbitovy, klášterní jeskynní komplex v Selime (50 km); tři noclehy na stejném místě.

3. den

Výjezd pod dominantu kraje, vyhaslou sopku Hasan Daği (3268 m): vesnice Halvedere, přejezd k monumentálnímu údolí Ihlara, do jehož úbočí byly vytesány na konci antiky první křesťanské kostely s freskami ortodoxní církve, malebná vesnice Belisirma (70 km).

4. den

Selime - Güzelyurt: přes opuštěný klášter Yüksek Kilise a Manastir do Güzelyurtu sousedícímu s původním řeckým starověkým městem; navazující strmé údolí klášterů a kostelů, podzemní město (20 km).

5. den

Güzelyurt - Soğanli Valley: výjezd do sedla Sevrihisar Geçidi (1770 m), antický Červený kostel, přes opuštěnou vysočinu k jezeru Acigöl (zatopený kráter sopky, kde se můžeme i vykoupat); ohromující komplex antického podzemního města v Derenkuyu (až 50 metrů do nitra země); zapomenuté údolí Soğanli plné opuštěných křesťanských kostelů a kolmých skal (60 km).

6. den

Soğanli - Mustafapaşa, město postavené na základech antického města Sobesos, cyklistika v okolí dominanty kraje - vyhaslé sopky Erciyes Daği (3916 m), skalní jehlany, tzv. parabacalari (50 km).

7. den

Mustafapaşa - Göreme přes Ürgüp, Ortahisar a Çavuşin, siesta v karavanseraji na Hedvábné stezce v Sarihanu (fakultativně večerní představení tančících dervišů ), údolím nejdelší turecké řeky Kizilirmak Nehri (60 km); čtyři noclehy na stejném místě.

8. - 10. den

Na kole nebo pěšky v nejmalebnější části Kappadokie v okolí Göreme: Červené údolí, Růžové, Holubí či Údolí lásky, množství křesťanských kostelů ze 4. století a horkovzdušných balonů nad hlavami (fakultativně možnost absolvování balonového letu), návštěva tzv. Muzea pod širým nebem či tureckých lázní; komplex skalních jehlanů a klášterů v Zelve, možnost individuální cyklistiky na populárních single-tracích v okolních údolích, kolem jehlanů v Paşabucaği; skalní město Uçhisar (variantní trasy 10, 60 a 103 km).

11. den

Brzký ranní odjezd na letiště Nevşehir a odlet doPrahy.

Podmínky