Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking okolo Manaslu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 10. – 31. 10. 201920 dní-4%52 512 Kč54 700 Kč22316911
Základní cena -4%52 512 Kč54 700 KčFirst-minute sleva do 12. 4. 2019.
12. 10. – 1. 11. 201821 dní54 700 Kč22316801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

duben – květen

říjen – listopad

Uvedený zájezd vám rádi připravíme také na zakázku – od minimálního počtu dvou klientů, s anglicky mluvícím místním průvodcem.

Popis

Tento krásný dlouhý trek okolo elegantní osmitisícovky je unikátní především tím, že míří do odlehlé oblasti, která byla pro cizince ještě před nedávnem zcela uzavřena. I nyní je počet trekařů limitovaný a vstup je povolen jen s místním průvodcem. Geograficky se jedná o jednu z nejpůsobivějších oblastí nepálského Himálaje. Putování zdejšími horskými osadami je mimo jiné i etnografickým zážitkem, který nahoře vyvrcholí tibetskými vesnicemi starobylého vzhledu i životního stylu.

Na co se můžete těšit?

 • Treking kaňony řek Buri Gandakí a Marsyangdi
 • Výhledy na osmitisícové Manaslu a Annapúrny
 • Tradiční horské osídlení nedotčené turistikou
 • Královská města Káthmándú a Pátan

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha - Káthmándú.

 • 3. den

  Prohlídka historických center královských měst Káthmándú a Pátan.

 • 4. den

  Přejezd do Soti Khola, výchozího bodu našeho treku.

 • 5. – 7. den

  Treking dolní částí kaňonu Buri Gandakí, místy po visutých stezkách ve strmých svazích, nevarské vesnice s terasovitými políčky, tropická příroda.

 • 8. – 10. den

  Pokračování traverzovými pasážemi vysoko nad Buri Gandakí, vesničky přilepené v nedozírných svazích, borové lesy.

 • 11. – 12. den

  Překročení hranice 3000 m, výhledy na Manaslu (8163 m) a další velehorská panoramata, kamenné gurungské vesnice tibetského typu, buddhistické stúpy, klášter Rimbuch.

 • 13. den

  Poslední vesnice Samdo nedaleko tibetských hranic, boční aklimatizační výstup do 4800 m.

 • 14. – 15. den

  Přechod sedla Larke (5106 m) směrem k západu, výhledy na masiv Annapúren a vzdálenější Dhaulagiri, příchod do Dharapani.

 • 16. – 17. den

  Přejezd džípy do Besisaharu a následně autobusem do Káthmándú.

 • 18. den

  Káthmándú – prohlídka královského města (buddhistické svatyně Boudhanath stúpa a Swayanbhunath, pohřebiště Pašupatináth).

 • 19. – 20. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha ve výši 23 500 Kč, doprava autobusy a taxi z/na letiště, ubytování v Káthmándú v hotelích, na treku v lodžích, treking permit, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
nepálské vízum – 40 USD, místní doprava ve městech a poplatky za teplou vodu v průběhu treku (1–3 USD/den).
Fakultativní služby:

nosiči na treku 20 USD/den (do dvojice)

Náročnost:
Treking vyžaduje především vytrvalost. Délka trasy je asi 150 km po horské stezce, v sedle je i možnost sněhových polí. Základní převýšení 4500 m od startu do sedla zvýší houpavý profil trasy asi na dvojnásobek.
Klima:
Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Podzim je naopak chladnější, ale většinou s jasnou oblohou, a tedy s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.
Velikost skupiny:

od 7 účastníků

Poznámka:

AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ

Přijďte na naše promítání

Treking ve stínu himálajských osmitisícovek

Promítající: David Skrbek

24.01.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Vydejte se s námi po stezkách čtyř nejznámějších nepálských treků. Představíme vám jejich náročnost, zajímavosti a rozdíly, vše doprovozeno tradiční nepálskou hudbou. Přijďte posedět a vybrat si ten pravý výlet pro vás.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.