Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Maroko – hory, kaňony a pouště 2019

poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Maroko

Na co se můžete těšit?

  • Královská města Rabat , Meknés , Fés , Marrákeš
  • Nejvyšší hora severní Afriky Džebel Toubkal 4167 m
  • Sahara - největší písečné duny Maroka
  • Impozantní kaňony Todra a Dadés

Popis

Zájezdy do této nádherné země právem zaujaly stálé místo v našem katalogu. Tento zachycuje nejen bohatou historii Maroka, ale zároveň v programu využívá možnosti turistiky, kterou nám nabízejí fascinující severoafrická horstva. Předkládáme vám intenzivní kombinovaný program, zahrnující nejvýznamnější královská, berberská a pouštní města, saharské duny, turistiku a treking ve Vysokém Atlasu a mnoho dalšího. Výstup na Džebel Toubkal se dá zaměnit za individuální lehčí pěší výlety. Na cestě se setkáme s exotickým islámským světem, kulturou původních Berberů a s pozůstatky římského osídlení. Projedeme a projdeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas a Antiatlas až na Saharu, kde si uděláme příjemný výšlap na dunách. Nahlédneme do náhorních planin, propastí a divokých kaňonů a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry a pobíhajícími hejny makaků. Vystoupíme na Džebel Toubkal (4167 m), nejvyšší horu severní Afriky, a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Casablanka; Rabat - Salé, opevněná čtvrť tyčící se nad Atlantikem; Meknés - hradby s monumentálními bránami, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. století; římské město Volubilis , největší antická památka Maroka; vyhlídka na Muláj Idrís , nejposvátnější místo Maroka.

3. den

Fés - exkurze do středověku: prohlídka největší marocké medíny, súkú, řemeslnických dílen, barvíren a obchodů, hra zvuků, vůní a barev; procházka cedrovými lesy obývanými hejny makaků bezocasých; Azrou, město proslavené výrobky z cedrového dřeva.

4. den

Přesun na jih - odpolední pěší výlet kaňonem řeky Zíz, mocně zaříznutým mezi stolové hory; dojezd do pouště, nocleh pod dunami.

5. den

Erg Chebbi - východ slunce pod nejvyššími dunami Maroka; výlet po dunách; fakultativně projížďka na velbloudech; pouštní tržiště v Erfúdu.

6. - 7. den

Todra a Dadés - celodenní a půldenní pěší výlet impozantními kaňony s mnohými bočními soutěskami a monumentálními sklaními stěnami, které jsou místy až 100 m vysoké.

8. den

Kasba Ait Benhaddou a Telouet; přejezd Vysokého Atlasu nejvýše položeným silničním sedlem v Maroku Tizi-n-Tichka (2260 m), nocleh v Imlilu.

9. - 10. den

Džebel Toubkal (4167 m) - výstup na vrchol, který je nejvyšší mezi deseti čtyřtisícovkami seřazenými na jednom hřebeni! Fakultativně návštěva nalezišť polodrahokamů, výlety po okolí.

11. den

Marrákeš - večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna (Náměstí mrtvých); denní prohlídka města s množstvím památek a orientální výzdobou; rozlehlé súky, řemeslnické čtvrti; nocleh přímo v centru města.

12. - 13. den

Oualidia, možnost koupání v Atlantiku; letecky zpět do Prahy.

Podmínky