Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Maroko – hory, kaňony a pouště

poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 2*1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 4. – 12. 5. 201814 dní36 700 Kč22401802

Popis

Zájezdy do této nádherné země právem zaujaly stálé místo v našem katalogu. Tento zachycuje nejen bohatou historii Maroka, ale zároveň v programu využívá možnosti turistiky, kterou nám nabízejí fascinující severoafrická horstva. Předkládáme vám intenzivní kombinovaný program, zahrnující nejvýznamnější královská, berberská a pouštní města, saharské duny, turistiku a treking ve Vysokém Atlasu a mnoho dalšího. Výstup na Džebel Toubkal se dá zaměnit za individuální lehčí pěší výlety. Na cestě se setkáme s exotickým islámským světem, kulturou původních Berberů a s pozůstatky římského osídlení. Projedeme a projdeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas a Antiatlas až na Saharu, kde si uděláme příjemný výšlap na dunách. Nahlédneme do náhorních planin, propastí a divokých kaňonů a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry a pobíhajícími hejny makaků. Vystoupíme na Džebel Toubkal (4167 m), nejvyšší horu severní Afriky, a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Na co se můžete těšit?

 • Královská města Rabat , Meknés , Fés , Marrákeš
 • Nejvyšší hora severní Afriky Džebel Toubkal 4167 m
 • Sahara - největší písečné duny Maroka
 • Impozantní kaňony Todra a Dadés

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Casablanka; Rabat - Salé, opevněná čtvrť tyčící se nad Atlantikem; Meknés - hradby s monumentálními bránami, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. století; římské město Volubilis , největší antická památka Maroka; vyhlídka na Muláj Idrís , nejposvátnější místo Maroka.

 • 3. den

  Fés - exkurze do středověku: prohlídka největší marocké medíny, súkú, řemeslnických dílen, barvíren a obchodů, hra zvuků, vůní a barev; procházka cedrovými lesy obývanými hejny makaků bezocasých; Azrou, město proslavené výrobky z cedrového dřeva.

 • 4. den

  Přesun na jih - odpolední pěší výlet kaňonem řeky Zíz, mocně zaříznutým mezi stolové hory; dojezd do pouště, nocleh pod dunami.

 • 5. den

  Erg Chebbi - východ slunce pod nejvyššími dunami Maroka; výlet po dunách; fakultativně projížďka na velbloudech; pouštní tržiště v Erfúdu.

 • 6. - 7. den

  Todra a Dadés - celodenní a půldenní pěší výlet impozantními kaňony s mnohými bočními soutěskami a monumentálními sklaními stěnami, které jsou místy až 100 m vysoké.

 • 8. den

  Kasba Ait Benhaddou a Telouet; přejezd Vysokého Atlasu nejvýše položeným silničním sedlem v Maroku Tizi-n-Tichka (2260 m), nocleh v Imlilu.

 • 9. - 10. den

  Džebel Toubkal (4167 m) - výstup na vrchol, který je nejvyšší mezi deseti čtyřtisícovkami seřazenými na jednom hřebeni! Fakultativně návštěva nalezišť polodrahokamů, výlety po okolí.

 • 11. den

  Marrákeš - večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna (Náměstí mrtvých); denní prohlídka města s množstvím památek a orientální výzdobou; rozlehlé súky, řemeslnické čtvrti; nocleh přímo v centru města.

 • 12. - 13. den

  Oualidia, možnost koupání v Atlantiku; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Casablanka–Praha, doprava minibusem, 11x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní, 1x horská chata při výstupu na Džebel Toubkal včetně polopenze, potřebné mapy a informační materiály.

Ubytování:
hotely převážně turistické střední kategorie s ohledem na možnosti v dané lokalitě, v pouštních a horských oblastech rozkolísaná úroveň .
Náročnost:
Vyšší náročnosti 2 odpovídá pouze dvoudenní výstup na Džebel Toubkal, který lze ale snadno nahradit lehčími pěšími výlety v okolí Imlilu.
Klima:
Sucho a příjemně teplo, ve městech až horko, v horách, zejména ve vyšších polohách, noční teploty kolem nuly.
Nástupní místa:
Praha
Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.