Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Gruzie – treking ve Svanetii 2019

turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Gruzie

Na co se můžete těšit?

  • Osmidenní pěší oktruh Horní Svanetií
  • Po kavkazských hřbetech kolem ledovců a pětitisícovek
  • Strážní věže a tisíc let staré kostelíky horských vesnic
  • Nalehko, noclehy pod střechou

Popis

Horní Svanetie má právem pověst nejkrásnější oblasti Kavkazu. Na horská údolí tu z jedné strany shlíží několik pětitisícových vrcholů hlavního kavkazského hřebene a z druhé čtyřtisícový Svanetský hřbet. V zabydlených údolích s bohatými horskými loukami pod ledovci a zasněženými štíty zůstala zachována středověká architektura horských sídel. Ve věžatých vesnicích se mluví svansky, dlouho tu přežívalo svérázné zvykové právo a krevní msta. Pro svou odlehlost a bojovného ducha Svanetie během historie často sloužila jako úkryt pro církevní relikvie z celé Gruzie. Drobné svanské kostelíky, některé z nich úctyhodného více než tisíciletého stáří, jsou skutečnými pokladnicemi gruzínského sakrálního umění. 
Trasu treku tvoří souvislý osmidenní okruh Svanetií. Začneme pod nejkrásnějším vrcholem oblasti - Ušbou, stavíme se v hlavním městečku Mestii a přes odlehlé vesnice a hřbety Horní Svanetie přejdeme nakonec až do Ušguli, vracet se budeme po Svanetském hřebenu. Spí se v místních horských jednoduchých penzionech a zavazadla nám od jednoho k druhému poveze terénní auto. Cestou do hor a z hor navštívíme katedrály a kostely v městě Kutaisi a jeho okolí, některé z nich jsou zapsané na seznam UNESCO.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Gruzie, noční přílet, ubytování, přejezd přes Zugdidi a horským údolím řeky Inguri do horní Svanetie.

3.–4. den

Začínáme osmidenní pěší okruh Horní Svanetií, z Etseri vyhlídkovou cestou směrem k Ušbě, následně z vesnice Mazeri přes hřbet pod nejkrásnější horou Svanetie Ušbou do centra oblasti Mestie, návštěva etnografického muzea s církevními památkami a starého svanského domu s obrannou věž.

5.–10. den

Údolím věží do vesnice Čolaši, přes dva kavkazské hřebeny do vesnic Adiši a Kale, kostelík Lagurka s freskami z 11. století, a jsme na konci světa – v asi nejkrásnější skupině vesnic Ušguli (2200 m) pod pětitisícovkou Šchara – nejvyšší horou Gruzie. V Ušguli a okolí strávíme i jeden odpočinkový den, fakultativně výprava (pěší či na koních) k ledovci pod masivem Šchary či výstup na vyhlídkový hřeben nad Ušguli, na závěr se po Svanetském hřebenu vydáme zpět směrem na Mestii. 

11. den

Dolů z hor zpět do Kutaisi – města s nově zrekonstruovaným historickým centrem a s věncem katedrál, z nichž dvě jsou zapsány na seznam UNESCO. Návštěva klášterů Gelati a Motsameta v okolí města.

12. den

Dopoledne volno v Kutaisi, přejezd na letiště a letecky zpět do Prahy.

Podmínky