Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Albánie – poznávací okruh

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 9. – 1. 10. 201811 dní-4%23 712 Kč24 700 Kč15412801

Popis

Cesta do země, která po dlouhou dobu zůstávala cestovatelům uzavřena, nám poodhalí svět, jenž pro nás může být v mnohém cizí, tajemný a možná nepochopitelný, o to více však vzrušující a vyzývající k poznání. Navštívíme významná města, z nichž některá jsou zcela unikátní a jsou zařazena na Seznamu UNESCO. Pozůstatky řeckých a římských měst, pobřeží Středozemního moře s plážemi a krásné přírodní scenerie tvořené převážně hornatými oblastmi by měly být dostatečně silnou pozvánkou na cestu. Veškeré ubytování je v kvalitních hotelech a zájezd povede albánsky i česky mluvící průvodce.

Na co se můžete těšit?

 • Koupání u pláží Jaderského a Jónského moře
 • Butrint, Berat, Gjirokastra
 • Pozůstatky řeckého a římského osídlení
 • Křižovatka různých náboženství a kultur

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Tirana, přejezd do Elbasanu a pobyt ve městě - opevnění, pravoslavný kostel z r. 1656 (jediný kostel ve městě, který nebyl zbourán za komunistické vlády), římské vykopávky, archeologické muzeum; večer přejezd do Beratu.

 • 3. den

  Berat - "město tisíce oken" staré 2400 let se zachovalým uceleným historickým centrem, 42 kostelů a modliteben, citadela a úchvatné panorama hor tyčících se nad střechami; večer přejezd do Gjirokastry.

 • 4. den

  Gjirokastra - město z 12. století se zachovalými stavbami typickými pro balkánskou architekturu; odjezd do Sarandy, tři noci v jednom hotelu.

 • 5. den

  Saranda - koupání a relaxace u města sousedícího s Korfu, oblíbený cíl Řeků a Albánců: zbytky starého opevnění, promenády, kavárny, nádherná pláž; fakultativně možnost výletu na Korfu.

 • 6. den

  Výlet do Butrintu - vykopávky města datované od 4. století př. Kr. po 16. století po Kr.; přírodní rezervace na poloostrově sladkovodního jezera obsahující památky řecké, římské, ranně byzantské, benátské a osmanské.

 • 7. den

  "Albánskou Riviérou" do přístavní Vlory (2 noci) - města s typickou středomořskou atmosférou, které jako první v Albánii získalo nezávislost na Osmanské říši; cestou možnosti koupání, zastávka v zátoce Porto Palermo s pohádkovou pevností na skalnatém poloostrově.

 • 8. den

  Vlora - volný den: např. návštěva pravoslavného kláštera Zvrnec,  cestou koupání na krásných plážích s možností oběda v jedné z mnoha restaurací (místní rybí speciality).

 • 9. - 10. den

  Přejezd do přístavního města Durrës (2 noci), založeného Řeky r. 627 př. Kr. - obrovský římský amfiteátr z 2. století po Kr., staré opevnění, palmová promenáda podél pláží, koupání.

 • 11. den

  Odjezd do Tirany a letecky zpět do Prahy; v případě dostatku času zastávka v Kruje - město národního hrdiny Skanderbega: opevnění a hrad, 400 let starý a stále živý bazar.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha-Tirana-Praha, doprava minibusem, 10x hotel*** se snídaní, informační materiály.

Klima:
Velmi příjemý konec léta bez extrémně vysokých teplot, vyhřáté moře.
Průvodce:
Enea Rafail, hovořící albánsky i česky.
Pořadatel:
CK Adventura
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.