ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dovolená s Adventurou: turistické novinky 2019

Dovolená s Adventurou: turistické novinky 2019

Dovolená s Adventurou: turistické novinky 2019

Adventura

Zažít život

Dovolená s Adventurou: turistické novinky 2019

Vážení přátelé!

Oslovuji vás všechny, kteří jste s námi v předchozích letech cestovali za turistikou. Přeji vám i v následujícím roce krásné a inspirující cesty do celého světa a šťastný výběr, pokud vás některý z našich zájezdů opět zaujme. Celkový přehled naší turistické nabídky naleznete na webové stránce Turistické zájezdy, kde jsou zájezdy rozčleněné do tématických skupin. Vyhledávat zájezdy je ale možné i podle celé řady dalších kritérií – dle zemí, aktivit, standardu služeb, fyzické náročnosti, termínu aj.
Níže mi dovolte, abych vám představil naše oblíbené destinace a upozornil na některé novinky, kterými osvěžujeme nabídku následujícího roku.

S pozdravem
Tomáš Hyka
šéfredaktor webového katalogu
CK Adventura

Ostrovy věčného jara

Ostrovy věčného jara

Naše zájezdy na tyto přitažlivé atlantické ostrovy jsme letos rozdělili do dvou skupin. V první portugalské nabízíme Madeiru a Azory, ve druhé Kanárské ostrovy a Kapverdy. Většina zájezdů má turisticko-poznávací charakter bez velkých nároků na vaši fyzickou kondici. Užijme si společně jejich přírodní půvaby a příjemné klima i v době, která turistice jinde v Evropě moc nepřeje.

Ostrovy dalekého severu

Ostrovy dalekého severu

Magický sever, někdy trochu drsný, ale mimořádně působivý, je další ostrovní oblastí, na kterou se specializujeme. Osvědčené, převážně turisticko-poznávací zájezdy míří na Island, na Špicberky a do Grónska. Novinkou v bohaté nabídce je na Islandu okruh kolem celého ostrova, opět samozřejmě naším terénním speciálem Tatrabus.

Asijskými horstvy křížem krážem

Asijskými horstvy křížem krážem

Nejširší trekingovou a turistickou nabídku máme tradičně v Himálaji, kromě Nepálu také v Indii, Tibetu a Číně. Tvrdou konkurencí je mu rozlehlá oblast Sibiře a Střední Asie – Pamír, Pamiroalaj, Ťan-šan, Altaj či vulkány Kamčatky. To vše jsou horské perly pro zdatné trekaře i nenáročné lovce efektních panoramat. A bylo by škoda opomenout Kavkaz nebo malebnou Gruzii.

Evropou v pohorkách i botaskách

Evropou v pohorkách i botaskách

Kam za panenskou přírodou? Samozřejmě do Skandinávie, náročně i nenáročně! Naopak středomořské ostrovy na jihu jsou ideální pro turisticko-poznávací toulky spojené s koupáním. Nepřeberně pohodových alpských týdnů nabízíme jak v Rakousku a Slovinsku, tak v Itálii, Švýcarsku a Francii. A pro zdatnější může být výzvou také treking okolo Mont Blanku.

Vysokohorská turistika

Vysokohorská turistika

Máte ambice posunout si svůj výškový rekord? Pak na vás čeká Kilimandžáro nebo některé další světové vrcholy z naší vysokohorské nabídky. Technicky náročné alpské výstupy jsme letos poněkud omezili, ale mnoho vrcholů si je možné objednat na zakázku – naši kvalifikovaní horští vůdci se na vás už těší.
A pokud se potřebujete zaučit pro náročnější zájezdy či vlastní aktivity, naše horské kurzy jsou zde pro vás.

Na vodu ve všech skupenstvích

Vysokohorská turistika

Aktuální je nyní zejména ve formě sněhu. Klasické sjezdové lyžování jsme letos rozšířili o Dolomity, běžkařské výpravy do Laponska nabízejí nové trasy každoročně a také skialpové aktivity mají svoji novinku – výstup na třítisícovku Cevedale v italském Ortleru.
Mnohem později pak jarní tání udělá radost všem vodákům, kteří netrpělivě čekají na vodu tekoucí, a kterým už dnes představujeme vodáckou a raftařskou nabídku na rok 2019.

| Přijďte na cestovatelské večery s promítáním | Staňte se naším fanouškem na Facebooku |Registrujte si newsletter Na cestách |