ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Grónsko s Adventurou

Grónsko s Adventurou

Adventura

Zažít život

Grónsko - severský treking

Vážení přátelé,

v uplynulých sezonách jste s námi absolvovali trekingové zájezdy do mimořádně zajímavých oblastí celého světa. Na sklonku letošní turistické sezony jsem si dovolil oslovit právě vás – milovníky trekingu. Důvodů jsem našel hned několik:

Především jsem vás chtěl s předstihem informovat, že v nadcházející sezoně, tedy v létě 2019, se vracíme opět do Grónska. Když jsem před lety Grónsko navštívil poprvé, tak mi jeho krásy doslova učarovaly. Tehdy jsme se plavili podél zdejšího členitého pobřeží na kajaku. Pokaždé, když jsme míjeli tábořiště, napadlo mne, jak krásné musí být pěší putování zdejší liduprázdnou kouzelnou krajinou. Grónsko se mi doslova vpilo pod kůži.
Výsledkem mého nadšení je nový trekingový zájezd, ani příliš náročný, ani snadný, ale takový, který určitě nadchne každého milovníka divoké nespoutané přírody. Neváhejte, příště se do Grónska s Adventurou vypravíme až v létě 2021.

Pokud plánujete svoje cesty dlouhodobě dopředu, mohu již nyní prozradit, že v roce 2020 navštívíme v oblasti Arktidy NP Hornstradir na Islandu. Rádi bychom se také vrátili na Kamčatku pod vulkán Ključevskaja či zopakovali letošní úspěšnou novinku Treking v Jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu. Ale rádi vyslyšíme i vaše náměty a naši dlouhodobou trekingovou nabídku pak můžeme tvořit doslova společně.

Naši komplexní nabídku zájezdů pro sezonu 2019 si budete moci na webu prohlédnout již na konci října, ale o plánované perle na východní pobřeží Grónska jsme si vás dovolili informovat již s předstihem.

Přejeme překrásné babí léto.
Petr Novotný
ředitel CK Adventura

Zájezd Grónsko
– severský treking

Grónsko - severský treking

Trasa hlavního šestidenního treku sleduje střídavě členité pobřeží několika fjordů, prostupuje skrze dlouhá hluboká údolí, vede po vyhlídkovém kamenitém horském hřbetu a přiblíží se na dosah mohutným ledovcovým splazům, nořícím se do poklidných vod oceánu. Tento zájezd je určen pro zdatnější trekaře.
Termín: 5.–18. 8. 2019

Promítání
– Krásy východního Grónska

Krásy východního Grónska

Procestujte s námi Grónsko pěšky i na palubě malého rybářského člunu na cestovatelské přednášce Petra Novotného. Zavítáme do drsné a fantastické země, tvořené skalními masivy, členitými fjordy a barvitou arktickou tundrou. Místní obyvatelé, roztroušeni do několika malých osad, se dodnes živí tradičním lovem.
Termín: 9. 1. 2019 v Praze v CK Adventura

Inspirace
– Grónsko na kajaku

Grónsko - peklo i ráj

Cestopis Petra Novotného nás zavede do jedné z nejdrsnějších a nejúchvatnějších krajin celé planety – do oblasti ostrova Angmagssalik a přilehlých fjordů na východním pobřeží Grónska. Tam, kde člověk dokázal přežít staletí jen díky mimořádným dovednostem a jednomu
z nejstarších dopravních prostředků světa, kajaku.

Přečtěte si
– Grónsko na lyžích

Grónsko

Když na to přijde, lyžovat se dá i na poušti, pokud na ní postavíte dostatečně velký hangár s pořádným sněhovým kopcem uvnitř. A přece na planetě existuje místo, kde je dostatek lyžařských terénů a za celý rok nespatříte jediný vlek či  lanovku, o frontách lyžařů nemluvě. Tohle království freeridingu se jmenuje – Grónsko.