ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Skialpové akce s Adventurou - jaro 2019

Skialpové akce s Adventurou - jaro 2019

Skialp s Adventurou - jaro 2019

Adventura

Zažít život

Skialp s Adventurou

Vážení přátelé,

v uplynulých letech jste s námi absolvovali jarní kurz skialpinismu na Silvrettě či parádní skialpinistický přechod v oblasti Ötztalu. Po večerech i během dne jsme si povídali o dalších možnostech, zkrátka kam vyrazit dál. V průběhu pozdního jara a léta jsme společně s našimi horskými vůdci Tondou a Víťou připravili několik novinek a navštívili některé nové oblasti. Na tato krásná místa bychom vás rádi pozvali, ať již na jaře příštího roku, či v sezonách následujících.

Prvně je to oblast Cevedale v oblasti Tyrolských Alp, proslulá dlouhými sjezdy a nádhernými túrami. Už se tam moc těšíme :).

Skutečnou perlou jarní sezony 2019 pak bude výprava do na první pohled vzdáleného Laponska. Letecká přeprava je tam ale pohodlná a již druhý den se budeme pohybovat na lyžích. Budeme nocovat v romantických, ale dobře vybavených skandinávských srubech, bez elektřiny, ale s mimořádnou dávkou romantiky. Ani jednotlivé úseky mezi chatami nejsou příliš dlouhé, v průměru 10 km. Každý druhý den si navíc budeme užívat lyžování nalehko, proto tuto výpravu zvládne každý průměrně zdatný skialpinista.

Dovolím si ještě pohled do vzdálenější budoucnosti: Pro sezonu 2020 připravujeme výpravu do další krásné skandinávské oblasti – do Lyngenských Alp. Romantické sruby vyměníme za romantiku jachty upravené pro zimní provoz. Jednotlivé túry zde mají průměrné převýšení do 1300 metrů a dech beroucí pohled na klidnou hladinu norských fjordů už nikdy nezapomenete. Prohlédněte si naše fotografie z letošního jara.

Na začátku března se vydáme zcela jiným směrem a věříme, že i odtud přivezeme zajímavý program: Tentokrát míříme na Kavkaz, konkrétně do pohostinné Gruzie. Rádi se s vámi o naše zážitky po návratu podělíme.

Uprostřed překrásného babího léta vám přejeme pokud možno brzký příchod pořádné zimy a budete-li mít chuť, budeme se s vámi těšit na jaře příštího roku opět na viděnou na svazích hor.

Petr Novotný, Tonda Volk a Víťa Novák
milovníci zimní turistiky

Cevedale – skialpové Eldorado
v jižním Tyrolsku

Cevedale - skialpové Eldorado

Oblast Ortleru v NP Stelvio nám nabízí částečně zaledněné vrcholy a relativně pozvolné a dlouhé sjezdy, vhodné i pro začínající skialpinisty. Kromě prohlubování lyžařských dovedností se zaměříme také na pravidla bezpečného pohybu v zimních horách, rozšířená o specifika lyžování v ledovcovém terénu.
Termín: 20.–24. 3. 2019

Skialpinismus v Laponsku
Haute Route severu

Skialpinismus v laponsku Haute route severu

Švédské Laponsko je poslední velkou evropskou divočinou. Reliéf krajiny tvoří ostré horské štíty i hluboká údolí tvarovaná po tisíciletí mohutnými ledovci. Díky specifickým podmínkám nabízí zcela unikátní lyžařské terény a nádherný sníh. Tento ráj je však dostupný pouze na lyžích s částečnou dopomocí sněžných skútrů.
Termín: 10.–19. 4. 2019

Dobrá lyžařská destinace musí
být dostupná

Dobrá lyžařská destinace musí být dostupná

Ředitel cestovní kanceláře Adventura Petr Novotný je vášnivý lyžař, což se také promítá v nabídce našich lyžařských a skialpových zájezdů. V rozhovoru pro Hedvábnou stezku prozradil několik zajímavých destinací na běžky, skitouring i freeride. Dozvíte se také, zda jsou cesty na skialpech do Laponska náročné.

Světové lyžařské perly
– promítání

Světové lyžařské perly

Retrospektivní promítání Petra Novotného vám přiblíží zcela netradiční lyžařské oblasti od Arktidy až po vzdálené Japonsko. Kromě překrásných horských scenérií a akčních lyžařských fotografií se seznámíte i s kulturou navštívených oblastí. Termín: 12. 11. 2018 v Hradci Králové nebo 10. 1. 2019 v Praze.