ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Adventura a Covid 19

Adventura a Covid 19

12. srpen 2020

 Vážení klienti, vážení přátelé!

Doufáme, že jste zvládli koronavirovou pandemii ve zdraví a krizová opatření Vám způsobila co možná nejméně problémů.

======================================================================================

Jsme rádi, že chuť cestovat Vás většinou neopouští ani v současné nejisté a proměnlivé situaci.

Usilovně sledujeme vývoj pandemie i cestovního ruchu a operativně řešíme,
které zájezdy bude možné zrealizovat a které přesuneme do budoucna.

Pozastavujeme povinnost doplatit zájezdy,
pokud zájezd bude mít naději na uskutečnění, budete k doplatku vyzváni.

Prosíme Vás o trpělivost a flexibilitu.

====================================================================================== 

SITUACE JE SLOŽITÁ, ALE NEVZDÁVÁME TO
CHCEME JI ŘEŠIT FÉROVĚ

Stejně jako všechny cestovní kanceláře i Adventura se nachází v bezprecedentní situaci kvůli vyhlášeným krizovým opatřením v Česku i celosvětovému zastavení veškerého cestovního ruchu. Moc děkujeme všem za podporu, která od Vás přichází v hojné míře ve formě milých dopisů i vstřícných kroků. Uvědomujeme si, že zdaleka nejsme jediní, kdo podporu potřebuje, a tím více si jí vážíme.

Žádná cestovní kancelář, Adventuru nevyjímaje, není za této situace schopna standardně vracet platby za zrušené zájezdy. Cestovní ruch je odvětví s relativně nízkou ziskovostí vzhledem k vysokým obratům, které přes cestovní kancelář protečou k mnoha dalším dodavatelům služeb, a proto žádná nemůže mít takové rezervy, které by takto masivní výpadek pokryly. Často jsme i téměř celou Vaši zálohu přeposlali dále a tyto prostředky jsou aktuálně nedobytné.

Jsme zde pro Vás již 30 let a své zodpovědnosti se nezříkáme, ale potřebujeme k tomu čas a Vaši důvěru. Snažíme se, aby řešení celé situace proběhlo pokud možno férově, jak mezi cestovní kanceláří a klienty tak mezi všemi klienty navzájem. Kdybychom podle standardních pravidel vypláceli ty, kteří přijdou na řadu dříve, na klienty dalších zájezdů by časem finance nezbyly. A abychom mohli vše vyřídit, musí nám zbýt také na provoz, i když extrémně úsporný. Možná se to nezdá, ale cestovní kanceláře mají nyní téměř více práce, než když zájezdy v plném počtu odjíždějí. Všem se Vám proto omlouváme, že nemůžeme postupovat standardně a že při nejlepší vůli nemůžeme být tak vstřícní, jak byste si možná představovali.

Pečlivě sledujeme situaci ohledně otevírání hranic i pravidla pro cesty do jednotlivých zemí. V rámci ACK ČR jsme iniciovali vytvoření tzv. semaforu, mapy s trojbarevně označenými zeměmi (zelené, oranžové, červené), kterým Ministerstvo zahraničních věcí vyznačuje míru restrikcí pro cestování tam i zpět. Často je ale rozhodující postoj cílových zemí a samozřejmě také dostupnost potřebných služeb, zejména případné letecké dopravy. Podle toho operativně řešíme, které zájezdy bude možné zrealizovat a které přesuneme do budoucna.

ZÁJEZDY S ODJEZDEM DO 31. SRPNA

Pro zrušené zájezdy jsme využili možnost dle Zákona 185/2020 Sb., který částečně pomohl cestovním kancelářím jejich složitou situaci řešit, a většině klientů jsme zaslali místo navrácení plateb peněžní poukazy. Tyto tzv. lex-poukazy jsou uplatnitelné na našich zájezdech s odjezdem až do konce roku 2022. Pokud ho neuplatníte, budeme povinni Vám poukaz proplatit v září 2021. Nemusíte se obávat, pro krajní případ je tento poukaz ze 100 % krytý povinným pojištěním proti úpadku, které má Adventura samozřejmě uzavřeno.

Složité bylo zejména vypořádávání zájezdů, u kterých jsme již klientům zakoupili dopravní, ubytovací a další služby. Týkalo se to v prvé řadě letenek, protože při našem typu zájezdů v malých skupinách nelze využívat charterové lety, ale kupujeme letenky na pravidelné letecké linky, kde jsou letenky vystavovány na jméno, většinou bez možnosti jeho změny. Pandemie bohužel zastihla Adventuru na prahu nejúspěšnější letní sezony celé její historie. Proto byly plné zájezdy již ve finální fázi přípravy a skoro všechny letenky jsme již zakoupili. Tyto zájezdy jsme proto většinou řešili nabídkou téhož zájezdu v budoucnu, pokud bylo možné uhrazené služby přesunout na nový termín. Děkujeme Vám všem, kteří jste byli ochotni spolupracovat na snížení těchto ztrát.

ZÁJEZDY S ODJEZDEM OD 1. ZÁŘÍ

Pro zájezdy od září již krizový Zákon 185/2020 Sb. přestal platit a lex-poukazy není možné vystavovat, nicméně krizová situace pro cestovní ruch stále přetrvává. Věříme, že budete vstřícní i nadále a u zájezdů, které budeme muset zrušit, akceptujete finanční poukaz CK Adventura na plnou výši Vámi uhrazených plateb. Většinou Vám zároveň nabídneme tentýž zájezd v budoucím termínu, na který bude možné poukaz použít. Ale je také možné ho široce uplatnit pro úhradu jakýchkoli budoucích zájezdů CK Adventura nebo CK China Tours, je uplatnitelný s téměř libovolným odkladem a převoditelný případně na jinou osobu. A také je v plné výši krytý pojištěním proti úpadku, který musí mít každá cestovní kancelář uzavřeno. Věříme, že sezona 2021 již proběhne v stabilizovanějším režimu a moc se těšíme na Vás i společné cestovatelské zážitky!

 KONTAKT  S PRODEJNOU ADVENTURY

Prodejní kancelář je do odvolání uzavřena.
Osobní návštěva v jinou dobu je nadále možná po předchozí dohodě.

Ostatní dny komunikujeme telefonicky či elektronicky:
pondělí – pátek: 10–16 hod.

Kontakty:      telefon:     +420 271 741 734-6
                            mobil:    +420 604 717 417
                           e-mail:    travel@adventura.cz

Děkujeme Vám za pochopení a trpělivost!


Za tým CK Adventura

Petr Novotný,  ředitel