ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dopřejte si úžasné skialpové a lyžařské zážitky s Adventurou

Dopřejte si úžasné skialpové a lyžařské zážitky s Adventurou

30. září 2022

Dopřejte si úžasné skialpové a lyžařské zážitky s Adventurou
Vážení přátelé, milí kamarádi, zkušení skialpinisté i nadšení začátečníci!

Dovolujeme si vám opět předložit naši pestrou nabídku skialpových kurzů, prodloužených víkendů, náročnějších výstupů a přechodů, ale i cest za lyžařskou exotikou. A protože ta letošní sezona patřila bezesporu mezi ty nejkrásnější, chtěli bychom se s vámi znovu podělit o naše společné zážitky, abyste k výběru z naší nabídky měli lepší představu i motivaci. A protože láska k horám a lyžování, stejně jako ta opravdová láska, určitě prochází žaludkem, připravili jsme pro vás kromě lákavých fotografií s modrým nebem a nekonečným prašanem kolekci snímků, řekněme méně tradičních, ale o to přesvědčivějších. A pokud se s námi vydáte za zimním dobrodružstvím na firnu i prašanu, my vám jako vždy budeme s týmem z naší cestovní kanceláře i s našimi horskými vůdci těmi nejodpovědnějšími průvodci a společníky.

Za náš lyžařský tým se na vás těší


Petr Novotný
ředitel
Co jsme společně zažili na našich skialpových zájezdech v sezoně 2022
Prostě nám to nedalo a na úvod jsme pro vás sestavili kolekci toho nejlepšího, co jsme společně zažili na všech těch krásných prodloužených víkendech i týdnech v horách v březnu a dubnu letošního roku. Fotografií bylo tolik, že vůbec nebylo snadné zúžit výběr na ty, které jsme nakonec vybrali do následujících koláží. Jedna je věnována zážitkům veskrze horským a lyžařským. Ta druhá pak ukazuje to, co prostě nelze od cestování oddělit, a tím je poznávání kultury, gastronomie, zkrátka všech vjemů sluchových, zrakových i chuťových, jež si rád vychutná každý i sebenáruživější lyžař a sportovec.
A co nás tedy čeká v té nadcházející sezoně – v zimě a na jaře 2023?
Skialpové kurzy a víkendy pro začátečníky a mírně pokročilé
Naši nabídku skialpových akcí v Alpách, které jsou určeny začátečníkům, jsme proti loňské sezoně opět o trochu rozšířili. A také jsme je trochu vylepšili tak, aby příchod na chaty byl pro vás co nejpohodlnější, abyste měli čas a prostor se s výbavou nejprve dobře seznámit a pak možnost si čas v horách v klidu užít. Nově se s námi můžete vypravit na prodloužený skialpový víkend do malebného Gesäuse, kam již čtvrt století jezdíme lyžovat do příjemného rodinného penzionu s výbornou místní kuchyní, kde si vždy na závěr dáváme skvělý brusinkový šnaps pana domácího, nebo do kouzelného prostředí modřínových lesů v Totes Gebirge.
Skialpové víkendy pro mírně pokročilé
Prodloužené víkendy pro mírně a středně pokročilé pořádáme sice ve stejných a osvědčených lokalitách jako naše kurzy pro začátečníky, ale trasy již samozřejmě volíme o kousek náročnější, abychom využili úžasný potenciál překrásných hor v jejich okolí. A pokud si ještě jeden den přidáte, pak vřele doporučujeme naše zájezdy mířící o něco dál, do Itálie. Kombinace sluníčka i skvělé gastronomie podpořené vynikající kávou a nepřeberným výběrem kvalitních vín vám již z prodlouženého víkendu udělá plnohodnotnou a nezapomenutelnou dovolenou.
Skialpové výstupy i horské přechody pro pokročilé
Naše tradiční destinace v Silvrettě, v oblasti Ötztalu i Vysokých Taur posilujeme hlavně co do počtu termínů, protože patří v naší nabídce k tomu nejhezčímu a nejoblíbenějšímu. S ohledem na bezpečnost pohybu v ledovcových oblastech je pořádáme v „komorním“ složení jen do šesti účastníků a zapůjčení veškerého potřebného materiálu pro zimní ledovcové túry budete mít již obsaženo v ceně zájezdu. Zázemím nám budou tradiční horské chaty s letitou tradicí, kde se setkání horalů uskutečňují v úžasné atmosféře a ve spojení s nefalšovaným géniem loci. A víte, na které chatě vás nechají vyzkoušet automat na máslo?
Splňte si své skialpové sny!
Pomyslnou třešničkou na dortu jsou pak naše letecké lyžařské výpravy do nejzajímavějších oblastí Arktidy (Island a Laponsko), ale i na Kavkaz a letos nově i na svahy bájného Araratu. Po loňské premiéře se chceme opět vrátit na Island, který nás v zimě doslova oslnil. Kromě krásného lyžování jsme poznali velký kus tohoto krásného ostrova, vypravili se na výlet za velrybami, vyzkoušeli v kulichu pověstné termální koupele a ochutnali to, čeho si Islanďané cení asi nejvíce – skvělé a čerstvé mořské ryby. Těšíme se též do kouzelného a tichého švédského Laponska, jehož krásné hory vyrazí dech i zkušeným horalům a kde na závěr ochutnáme specialitu zvanou renskav. Nevěříte? Pojeďte s námi, stojí to za to. Další láskou na první pohled se pro nás stala Gruzie, konkrétně Horní Svanetie, kde se nachází snad ta nejmalebnější koncentrace překrásných hor na světě. Je tu skvělé lyžování, ale i fantastické jídlo a úžasně milí a přátelští Svanové. A novinkou letošní sezony bude skialpový výstup na Ararat, ovšem v doprovodu místních horalů, kteří se budou starat jak o naši bezpečnost, tak o naše žaludky, protože nám uvaří skvělé místní speciality.
S Adventurou na běžky
Na závěr bychom ještě s dovolením představili novinku v naší nabídce, kterou tvoří zájezdy mířící do bílé stopy. Vybrali jsme pro vás dvě dle našeho názoru mimořádně zajímavé lokality, pro něž je běžecké lyžování doslova symbolem. Kratší zájezd vás zavede do Seefeldu, oblasti, která mimo jiné hostila již troje zimní olympijské hry. Ten delší pak míří do francouzsko-švýcarské Jury, jejíž hřeben je protkán 3000 km běžeckých stop sbíhajících se v 21 lyžařských střediscích. Celé pohoří pak překonává jedna z nejdelších běžkařských tras světa – 180 km dlouhý takzvaný Velký přechod Jury. Zázemí nám zde budou tvořit komfortní horské hotely.
Na běžky do Laponska?
V dubnu příštího roku bychom se rádi na běžkách vrátili i do Laponska. Putování ztichlou severskou krajinou patří k jedinečným zážitkům. Zázemí romantických horských chat vytápěných dřevem jen umocní celkový dojem z nekonečné přírody a vrátí našim myšlenkám potřebný klid i nadhled. Měli byste zájem v dubnu 2023 poznat daleký sever na běžkách společně s námi?

Napište nám na adresu travel@adventura.cz a my vám naši nabídku zašleme přednostně do konce října letošního roku.

Naše nabídka se neomezuje jen na skialpinistické zájezdy, podobné etnografické i gurmánské zážitky můžete s námi objevit i na klasických lyžařských zájezdech.
Kompletní lyžařská nabídka