ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dovolená na kole v Evropě

Dovolená na kole v Evropě

2. únor 2023

Dovolená na kole v Evropě
Vážení přátelé Adventury!

Dovolte mi představit vám letošní nabídku cyklistických zájezdů v oblíbených evropských lokalitách. Jako vždy můžete vybírat z mnoha variant obtížností, délek, termínů či poskytnutých služeb. U většiny zájezdů máte možnost zkombinovat si obtížnost podle svých individuálních představ i typu kola. Těžištěm naší nabídky zůstávají Francie a Itálie, ale velmi zajímavé programy a trasy naleznete i v severní Evropě či na Balkánském poloostrově.

Přeji vám šťastnou ruku při výběru vaší dovolené s Adventurou a těším se na viděnou na některém z našich cyklistických zájezdů.


Za oddělení aktivní dovolené
Katka Jablonská Lhotová


Jarní rozježdění, kde jinde než u moře
Na období května a června jsme pro vás připravili oblíbené přímořské pobyťáky s pohodovou cyklistikou do oblastí korsického Porto Vecchia, sardinského městečka Isola Rossa, provensálského Palavas les-Flots a italského Gargana. Ve všech těchto destinacích si užijete lákavou předsezónní atmosféru ospalého Středomoří, vůni rozkvetlé macchie, sluncem zalité pláže a vymazlené cyklistické etapy pro všechny druhy cyklistů.
Cyklotoulky letní Evropou
Naše letošní prázdninové novinky do Bretaně, Normandie a Savojska jsou již beznadějně vyprodané. Pro velkou oblíbenost zájezdu Provence levandulová vám ji letos nabízíme hned ve dvou termínech na začátku prázdnin. Pokud se chcete vyhnout horkému Středomoří, zaměřte svou pozornost na sever. Zájezd Litva, Lotyšsko a Estonsko na kole vás zavede do nejkrásnějších koutů Pobaltí, kde objevíte okouzlující přímořské národní parky, venkovskou architekturu a i zde budete mít možnost vykoupat se v moři, tentokrát v Baltském.
Romantika pod stanem
Horké letní noci za zvuku cikád, prvotřídní servis našich kuchařů, dobře vybavené kempy a celý den na kole, to vše a mnohem více zažijete při putování Horní Provencí. Zavítáte do všech koutů této okouzlující části Francie a vaši dovolenou ukončíte výjezdem na vrchol provensálského obra – Mont Ventoux. Ti, kdo touží po intenzivních vůních středomoří, tyrkysových vodách, rozpálených skalách, hlubokých kaňonech a nejkrásnějších plážích Evropy, by měli zavítat na Sardinii či Korsiku. Oba zájezdy jsou vhodné pro treková, silniční i horská kola a s podporou autobusu si můžete zvolit i různý druh obtížnosti. Zda preferujete francouzskou či italskou kuchyni, už je jen na vás.
Východní Evropou na kole
Na zájezdu Balkánské trojmezí, při kterém navštívíte hned tři země (Řecko a Korfu, Makedonii a Albánii), můžete volit mezi červnovou a zářijovou variantou. Stejně tak jako při putování v Bosně či Rumunsku budeme ubytováni v hotelech nebo penzionech. Jednotlivé dny těchto cyklistických zájezdů jsou prošpikovány poznáváním úchvatné balkánské přírody, ale i kulturně-historických památek oblastí, které nám jsou velmi blízké.
Léto na kole v pohodě
Spojit dovolenou u moře s aktivním pohybem, projet se po pečlivě připravených cyklistických trasách, využít ubytování v mobilhomech s adventurní polopenzí, posbírat a sdílet nespočet intenzivních zážitků, to vše je synonymem pro naše oblíbené pobytové cyklozájezdy, jejichž mapa se neustále rozšiřuje. Vybírat můžete z celkem 11 základen po celé Evropě, k nejoblíbenějším patří toskánská Marina di Bibbona, francouzské Palavas-les-Flots, černohorský Kotor, Anthéor na francouzském Azurovém pobřeží či oblíbený kemp v dánském Svendoborgu, který ocení zejména děti.
Do Francie nejen za vínem
Z četných zájezdů, které do Francie pořádáme, si dovolím vypíchnout naši letošní novinku do Burgundska, jež je vyhlášené špičkovým vínem a gastronomií. Mezi stálice pak patří zářijové Alsasko a na přelomu prázdnin se můžete vydat i do Gaskoňska.