ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dovolená s turistikou 2023

Dovolená s turistikou 2023

14. listopad 2022

Dovolená s turistikou 2023
Vážení přátelé, turisté!

Chůze je nejpřirozenější pohyb člověka, to každý ví. Přesto v dnešní zrychlené době je její relativně pomalé tempo spíše hendikepem. O to více nás těší, že nás znovu a znovu přesvědčujete o tom, jak jsou vám naše zájezdy s pěší turistikou blízké. Máme radost, že i v letošním roce jste projevili neskonalou touhu strávit svou dovolenou aktivně, v pohybu, v pohorkách a s Adventurou! Je to velká motivace a inspirace pro naši další práci a děkujeme vám za to.

S radostí vám nyní chceme představit naši nabídku turistických a trekingových zájezdů pro rok 2023. Snažili jsme dát dohromady atraktivní a originální sestavu cest s pěší turistikou různé obtížnosti tak, aby si mohl vybrat opravdu každý.

Věříme, že si z naší nabídky sami poskládáte své vlastní dovolenkové „puzzle“. Celkový přehled možností naleznete na webové stránce www.adventura.cz/turistika-outdoor.

Inspirativní čtení a šťastnou ruku při volbě toho správného zájezdu vám za celý kolektiv aktivní dovolené CK Adventura přeje


Jarda Lhota
vedoucí oddělení aktivní dovolené Adventura Active 
Úchvatné světové treky
Hned do dvou zemí vás zavede treking v Patagonii a Ohňové zemi, v Tanzanii s námi můžete vystoupat na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Kratší, ne tak vzdálené, ale stejně intenzivní trekové dobrodružství můžete zažít na marockém Džebel Toubkalu či bájném tureckém Araratu. Opravdovou specialitou pak jsou treky na tropickém Réunionu či v horách kyrgyzského Ťan-šanu.
 
 
Himálaj – Mekka všech milovníků hor
V Nepálu jsme na příští rok přichystali oblíbený trek k Everestu či kolem osmitisícovky Manáslu. Opravdové pocity výjimečnosti pak zažijete v Bhútánu, ať už na úchvatném Laya Gasa Treku, či na extrémně náročném Snowman Treku. Himálaj můžete ale poznat i pohodlněji – zájezdy Krásy Nepálu a panorama Himálaje nebo Bhútán s turistikou v zeleném Himálaji nabízejí jednodenní pěší výlety s maximální možnou podporou místního týmu.
 
 
Oblíbené evropské treky
Evropa a přilehlé ostrovy jsou naší výkladní skříní v oblasti pěší turistiky. Jarní či podzimní přechod Madeiry patří dlouhodobě k oblíbeným programům. Na zájezdu Tour du Mont Blanc obejdete nejvyšší evropskou horu přes tři země. Kanárské ostrovy nabízejí kombinaci vícedenního treku a jednodenních pěších výletů. V severní Evropě na vás čeká několik programů včetně specialit, jako je treking po nejznámější turistické trase Skandinávie – Kungsleden.
 
 
Intenzivní pěší turistika s pohodlným zázemím
To, co začalo jako novinka, se pomalu propracovává mezi vaše oblíbené typy aktivní dovolené. Mnoho z vás je schopno podávat přes den intenzivní pěší výkony, avšak večer chcete spočinout na útulném místě s komfortním zázemím, kde si při sklence vína a nad kulinářskými specialitami daného regionu můžete sdělovat zážitky z právě uplynulého dne. Přesně do takové kategorie patří naše zájezdy Hory a jezera severní Makedonie, divokými soutěskami Kréty, Nejkrásnější horské túry jihozápadu Norska, Krásy východního Grónska a Gruzie – turistika ve Svanetii.
 
 
Dovolená s Tatrabusem
Naše expediční vozidlo Tatrabus vyrazí za pár dní spolu se členy našeho týmu na svou zimní dovolenou. Od prosince do ledna bude jezdit po marockých městech, oázách, pouštích a vádí. Chcete-li být u toho, sledujte „tatrabusí“ FB nebo náš web. A pokud se chcete v létě podívat s Tatrabusem na Island, neváhejte a rezervujte si své místo co nejdříve. Stejně jako každý rok volné islandské „tatrabusí“ termíny mizí z naší nabídky neskutečnou rychlostí.
 
 
#
Nechte se inspirovat
naší pestrou nabídkou
cyklozájezdů
 
#
Promítání
Přijďte na cestovatelské večery s promítáním
 
 
Vánoce s Adventurou
Opět jsme pro vás připravili speciální vánoční akci, kdy všechny klienty přihlášené na zájezd v daném období (viz dále) slosujeme, 10 šťastných obdrží cestovatelský dárek a 11. vylosovaný pak vyhraje zpět svou zaplacenou zálohu na zájezd.

Do slosování "vložíme" všechny klienty, kteří se přihlásí na zájezd Adventury v termínu od 1. 11. do 22. 12. 2022. Samotné losování výherců proběhne na Tři krále – v pátek 6. 1. 2023 a bude provedeno elektronicky.