ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Horská turistika 2023

Horská turistika 2023

17. únor 2023

HORSKÁ TURISTIKA 2023
Vážení přátelé, turisté a cestovatelé!

Dovolte mi představit vám letošní nabídku trekových a turistických zájezdů. Zabalte pohorky a vydejte se objevovat krásy nejznámějších treků Evropy i světa či volte z naší široké nabídky speciálně sestavených turistických zájezdů, které kombinují komfortní zázemí a servis s atraktivním a aktivním pěším programem.

Přeji vám šťastnou ruku při výběru vaší vysněné dovolené.


Katka Jablonská Lhotová
Vedoucí aktivní dovolené CK Adventura


Na jaře za turistikou
Pro velký zájem jsme přidali druhý termín oblíbeného zájezdu Turistika v soutěskách jarní Kréty. Program je v maximální míře zaměřen na různé varianty pěší turistiky a zahrnuje jen nezbytné minimum potřebných přejezdů či přiblížení k nástupům na túry. Trvalá podpora mikrobusu umožňuje absolvovat naprostou většinu výletů stylem "oneway", kdy vás auto na počátku túry vysadí a následně čeká na jejím konci. Na přelomu května a června s námi můžete vystoupat na nejvyšší horu Afriky – marocký Džebel Toubkal. Celý trek absolvujeme v péči místního doprovodného týmu, zavazadla nám ponesou muly a o naše stravování se postará zkušený a zodpovědný kuchař. Spát budeme podle možností v horských chatách, u místních vesničanů a ve zcela neobydlených oblastech nám naši průvodci postaví stanový tábor.
Léto na horách v Evropě
O prázdninách se můžete vydat na kratší treky v Evropě – korsická GR 20 patří k perlám evropské turistiky a je jednou z nejkrásnějších a nejcelistvějších evropských horských cest. Projdeme většinu její trasy od svahů nejvyšší hory ostrova Monte Cinto až po skalní věže a sedlo Bavella. Naše novinka do jihozápadního Norska vás oslovila natolik, že jsme přidali druhý červencový termín. Vystoupáme na nejvyšší horu severní Evropy, projdeme si nejkrásnější hřebenovou túru, prozkoumáme největší náhorní plošinu Evropy a strávíme den u druhého nejdelšího fjordu světa. Na samém sklonku léta se můžete vydat Švédským Laponskem z Abiska pod Kebnekaise – na sedmidenní pochod za polárním kruhem po nejznámější značené turistické cestě Skandinávie, "královské" Kungsleden. A naši letní nabídku uzavírá turistika po horách Severní Makedonie.
Léto na horách ve světě
V srpnu se můžete připojit k naší skupině, která míří do kyrgyzského Ťan-šanu. Součástí programu jsou dva treky: jeden nalehko do oblasti pohoří Terskej Alatau a druhý natěžko na pomezí kyrgyzsko-čínské hranice v okolí sedmitisícovky Chan Tengri. Nedaleko odtud, v Tádžikistánu, leží Fanské hory, kam jsme pro vás na letošní rok připravili novinku – jedinečný sedmidenní trek opouštěnou přírodou Hissarského hřebene. Na zájezdu turistika ve Svanetii budeme vyrážet z naší základny v Mestii na jednodenní pěší túry s podporou minivanu. Naše turistické zájezdy na Island a do Grónska jsou již beznadějně vyprodané. Již nyní si ale můžete rezervovat své místo na rok 2024.
Podzim patří turistice
Při přechodu Madeiry budeme putovat panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. V Turecku si užijeme turistiku kolem rozlehlého jezera Van a završíme ji výstupem na bájný pětitisícový Ararat. K opravdovým perlám vysokohorské turistiky patří trek na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro (5895 m). Cesta na vrchol není nikterak technicky náročná a odměnou vám bude pravé africké safari v nejkrásnějších přírodních parcích a rezervacích Tanzanie. V listopadu se můžete vydat na tropický Réunion – treking po hranách kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů a šplhají do vysokých sedel.
Himálaj – královna všech hor
Není snad člověka s cestovatelskými buňkami v krvi, který by nechtěl alespoň jednou v životě poměřit své člověčí rozměry s Himálajem – nejvyšším horstvem planety. V naší nabídce naleznete hned několik treků různé náročnosti, které míří zejména do Nepálu: Na podzim jsme pro vás připravili treking okolo Manaslu, treking údolím Šerpů až k Everestu nebo atraktivní program v nižších nadmořských výškách Krásy Nepálu a panorama Himálaje. Nepálské exkluzivní dvojče – Bhútán – by nemělo zůstat stranou vaší pozornosti. Po loňském úspěchu bhútánského Laya Gasa treku můžeme garantovat odjezd dubnové skupiny. Pro ty, kteří si chtějí užít pohodlí luxusních bhútánských hotelů, zkombinované s celodenními túrami famózní himálajskou přírodou, jsme sestavili mimořádný program Bhútán s turistikou v zeleném Himálaji.