ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Krásy evropských ostrovů

Krásy evropských ostrovů

1. únor 2022

Krásy evropských ostrovů
Vážení přátelé, cestovatelé!

Jsme moc rádi, že se můžeme přidat k rostoucímu počtu dobrých zpráv první informací o našich jarních poznávacích cestách. Těší nás, že oblíbené ostrovní destinace Evropy se otevírají jedna po druhé a zde vás tedy oslovujeme s jejich souhrnnou nabídkou pro první pololetí.

Najdete zde cestovatelská putování i poznávací akce zpestřené nenáročnou turistikou a samozřejmě na všech ostrovech se můžete těšit i na bližší seznámení s mořem 😊. A všechny ostrovní akce samozřejmě nabízíme v příjemném osobním komfortu malé skupiny

Těšíme se na shledanou na cestách a na setkání při vaší letošní dovolené s Adventurou!

Za celý tým Adventury
Miloš Podpěra
vedoucí oddělení poznávacích cest Adventura Travel


Atlantické ostrovy
„Ostrovy věčného jara“, „rozkvetlé zahrady Atlantiku“ a další romantická přízviska bývají přidávána k portugalským ostrovům, které si získávají stále větší oblibu. Můžete si zde vybrat mezi klasickým hvězdicovým programem na Madeiře, nebo jeho prodlouženou a rozšířenou variantou Madeira, Porto Santo a Lisabon. Pěší výlety s za přírodními unikáty najdete i v našem zájezdu Azory s turistikou, který nám při pěších výletech přiblíží dávnou sopečnou historii Atlantického hřbetu.
 
 
Západní Středomoří
Oblíbené středomořské ostrovy nabízejí nejen vyhlášené i skryté pláže, ale i celou řadu významných historických památek, rybářské vesničky, vynikající kuchyni v přímořských hospůdkách, krásné vycházky v malebné subtropické přírodě a často i vyzývavé hory s dalekými rozhledy. V naší nabídce proto nechybí Napoleonova Korsika s turistikou ani její občas opomíjený soused Sardinie. Více poznání a relaxace potom najdeme na cestách na Sicílii, nebo na souostroví Malta a Gozo.
 
 
Východní Středomoří
Co píšeme o západních ostrovech výše, platí pro ty řecké více než dvojnásob! Vždy nás čeká esence nefalšované řecké pohody – rafinované směsi blankytného moře, znamenitých památek či rozkvetlé jarní přírody. Na Jarním výletě na Krétu nás navíc čeká pěkná porce dramatických soutěsek, při Toulkách po Kykladách si můžete zaobjevovat ostrůvky stále u nás neprávem opomíjené a Toulky po Peloponésu nás povedou po stopách antických hrdinů. A úplně na východě nás čeká poznávání Kypru, starověké křižovatky kultur s jeho moderní neméně dramatickou historií