ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nepropásněte poslední příležitost na letošní poznávací dovolenou!

Nepropásněte poslední příležitost na letošní poznávací dovolenou!

10. květen 2023

NEPROPÁSNĚTE POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST
NA LETOŠNÍ POZNÁVACÍ DOVOLENOU
Vážení přátelé, cestovatelé!

Sezona vesele běží ve více než kvapném tempu, svět je otevřený a my všichni společně s vámi toho nadšeně využíváme. Pokud ještě stále přemýšlíte nad nějakým letošním výletem či vysněnou velkou cestou, je ten pravý čas. Dnešní připomenutí se týká především poznávacích a turistických zájezdů, které jedou ve druhém pololetí tohoto roku a zbývají na nich ještě volná místa.

Přeji vám „natěšené“ vybírání a věřím, že s námi uskutečníte své objevitelské plány!


Miloš Podpěra
vedoucí týmu Adventura Travel

 
Čína
Říše středu se (konečně!) otevírá!!! Padla poslední omezení pro vydávání turistických víz i vstup návštěvníků, a my vám už v podzimních termínech můžeme opět nabídnout naši tradiční Velkou cestu, nejoblíbenější výlet za Skvosty říše Středu, i speciální putování Duhovými horami do Létajících skal. S obnovením cest do Číny přivádíme do Adventury i zkušený tým průvodců-sinologů China Tours, takže se i nadále můžete těšit na vedení zájezdů v nejvyšší odborné kvalitě.
 
 
Afrika, Blízký východ
a Střední Asie
Z „černého“ kontinentu s námi můžete na podzim zažít safari a turistiku v Jižní Africe, nebo národní parky Tanzanie a ostrov Zanzibar. Na Blízkém východě má svoji obnovenou premiéru přepracovaná velká cesta po Izraeli, nově zahrnující nenáročnou turistiku v národních parcích. Dále zde na vás čekají i naše stálice – To nejlepší z Jordánska, Ázerbájdžán, Gruzie a Arménie, Za tajemstvím Persie a o kousek dále ještě Uzbekistán – křižovatka hedvábné stezky.
 
 
Indický subkontinent a ostrovy Indického oceánu
I tento velký a osobitý kus světa si zaslouží vaše podrobné prozkoumání. Naše „velké“ poznávací cesty vás zavedou do himálajských království – Nepálu, Sikkimu a Bhútánu, nebo na klasická místa Indie a Nepálu. Detailnější poznávací výpravy míří do tajemných horských oblastí Ladákhu a údolí Spiti, K pramenům posvátné Gangy, či do skvostných mahárádžovských paláců v pohádkovém Rádžasthánu, nebo do Kéraly – tropického ráje jižní Indie. Vydat se můžete i přes moře na velkou cestu po Šrí Lance, nebo na ostrovní toulky po rajských Andamanech, Maledivách či Seychelách.
 
 
Jižní a dálněvýchodní Asie
V oblíbeném zájezdu Vietnam a Kambodža  máme už jen poslední volná místa v srpnovém termínu, ale to neznamená, že by v jihovýchodní Asii nebylo kam cestovat. Nabízí se překvapivá poklidná kombinace Laos a Kambodža, rozsáhlejší a pestrý zájezd Thajsko, Laos, Kambodža, či další z kategorie „velkých cest“, během nichž důkladně prozkoumáte různorodé ostrovy Indonésie a Filipín i jejich mořské okolí.

Ve východní Asii máme také posledních pár volných míst na zájezdech Jižní Korea a Taiwan, Toulavý Taiwan, Japonsko – země samurajů a Japonsko (nejen) pro gurmány.
 
 
Latinská Amerika
Když na podzim u nás nastává ošklivé počasí, je čas vyrazit někam, kde je lépe. Třeba ve Střední Americe je teplo skoro pořád. Můžete se vydat na velkou cestu po Mexiku, poznávat ještě stále autentickou Kubu či Kolumbii, nebo si užívat turistiku v tropické přírodě a koupání v Dominikánské republice a Kostarice.

Oblíbené Peru nabízí klasický velký poznávací okruh, neméně zajímavou, ale trochu opomíjenou horskou Amazonii a jako třetí možnost je tu Peru v kombinaci s Bolívií.

Na jihu amerického kontinentu je potom pozdní jaro. V unikátní kombinaci zde můžete navštívit národní parky Patagonie, Velikonoční ostrov i poušť Atacama.
 
 
Atlantik, Středomoří a Balkán
Na Atlantických ostrovech (Kapverdy, Lanzarote, Fuerteventura a Gran Canaria a Madeira) je samozřejmě stálé příjemné až teplé počasí celoročně. Ve Středomoří vás v září zveme na stezky Toskánska, nabízíme „všechny barvy“ Sardinie, Korsiky i Sicílie, a v Řecku se lze zase vydat na toulky po Peloponésu. Naše evropské cesty potom završíme na Balkáně poznáváním Bosny a Černé Hory, nebo hor a jezer Severní Makedonie.