ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Poznejte krásy Nepálu

Poznejte krásy Nepálu

18. srpen 2022

Poznejte krásy Nepálu
Vážení přátelé, cestovatelé,

tentokrát vás naše pozvánka zavede do Nepálu, země, která byla až do 70. let minulého století pro všechny zahraniční turisty a cizí návštěvníky prakticky neprodyšně uzavřena. O její nevěřitelné geografické pestrosti, rozmanité přírodě, okouzlující architektuře i nesmírně bohatém etnografickém složení obyvatel jsme se tak mohli dozvídat jen z knih a dokumentárních snímků účastníků horolezeckých výprav a expedic, kterým byl vstup do země tu a tam umožněn. Pro nás osobně se brány tohoto horského království otevřely až na začátku 90. let, a byla to láska na první pohled. Nejen proto se do Nepálu tak rádi vracíme a s nadšením objevujeme jeho další kouzla a půvaby, možná i proto je nabídka našich zájezdů do těchto končin tak pestrá a bohatá. V letošní podzimní nepálské turistické sezoně máme ještě několik volných míst – přidáte se k nám?

Na cestu do Nepálu vás za celý kolektiv CK Adventura zve

Petr Novotný
ředitel

Nepál – země bohů a hor
Na našem turisticko-poznávacím zájezdu Nepál – země bohů a hor poznáte úchvatnou architekturu středověkých královských měst i podhorských vesniček, spolu s mimořádnou náboženskou a etnografickou rozmanitostí místních obyvatel, asi nejpečlivěji. Štíty himálajských velehor budou k poznávacímu programu tvořit dokonalou kulisu a neodmyslitelná pěší turistika se omezí jen na nenáročné vycházky pestrobarevným nepálským venkovem a subtropickou přírodou.
 
 
Krásy Nepálu a panorama Himálaje, Vánoce a Silvestr s turistikou v Nepálu
Zájezdy Krásy Nepálu a panorama Himálaje a Vánoce a Silvestr s turistikou v Nepálu jsou našimi nejméně náročnými turistickými zájezdy v tomto vysokohorském ráji. Na obou absolvujete šestidenní pěší putování podhůřím Himaláje korunované výšlapem na úžasný vyhlídkový vrchol Poon Hill. V barevném podzimním termínu si program rozšíříte i o návštěvu nížinného národního parku Čitván , spojenou s pozorováním nosorožců indických. Vánoční a silvestrovský zájezd je přizpůsoben svátkům na konci roku, takže je o něco kratší, a zimní termín navíc nabízí jistotu čistého nebe bez mráčků a skvostné výhledy na zasněžené vrcholy Annapúren, Dhaulágirí i ikonické Mačhapučhre .
 
 
Nepál – treking údolím Šerpů až k Everestu
Náš další zájezd je již naprostou klasikou a základním kamenem všech vícedenních trekingových dobrodružství v Nepálu. Za zvuku zvonků jačích karavan budeme putovat oblastí Solo Khumbu. Navštívíme šerpské vesnice a kláštery, kde budeme svědky podmanivých modliteb buddhistických mnichů. Přímo pod štíty vysokého Himálaje se po vlastních dostaneme až do bezprostřední blízkosti Mt. Everestu (8848 m) a nad ledovcem Khumbu nahlédneme do legendárního základního tábora horolezeckých výprav.
 
 
Nepál – treking nedotčenou oblastí Dolpo
Pokud naopak hledáte něco zcela nevšedního a jste fyzicky zdatní, vydejte se s námi na náročné putování takřka nedotčenou oblastí Dolpo. Tento trek vede nejrozlehlejším nepálským národním parkem Shey Phoksundo a během něho dojdete i k břehům nejhlubšího nepálského jezera Phoksundo. Místní úchvatná krajina učarovala řadě umělců a inspirovala je k uměleckým počinům. Zmiňme například knihu Sněžný levhart, kterou napsal Peter Matthiessen, či francouzského režiséra a fotografa Erika Valliho a jeho nominací na Oskara ověnčený výpravný film Himalaya Karavana.
 
 
Bhútán se otevírá