Skvělá zpráva – s kolem do exotiky bez poplatků za kola!
Skvělá zpráva – s kolem do exotiky bez poplatků za kola!
15. březen 2018
Máme pro vás milé překvapení. Podařilo se nám v letošní sezoně vyjednat s leteckou společností Turkish Airlines zrušení poplatku za přepravu kol letadlem u některých zájezdů.
Týká se to těchto destinací – Gruzie, Tádžikistán, Kyrgyzstán a Arménie! Neváhejte, ušetříte!

Gruzie na kole
Gruzie, Kavkaz
Objevte s námi krásu a pohostinnost Svanetie, jedné z nejkrásnějších oblastí moderní Gruzie. Vtísněná mezi pětitisícový hlavní kavkazký hřeben a čtyřtisícový Svanetský hřbet si zachovala svůj středověký ráz. Malebné travnaté srázy, ručně kosené až vysoko k úpatím skal, jsou živobytím hrdého svanského národa, který se na rozdíl od některých jiných oblastí vždy hlásil ke Gruzii. Zdejší kamenné vesnice, ježící se obrannými věžemi, si zachovaly středověký vzhled a tradiční způsob života. Stovky štíhlých čtverhranných věží jsou připomínkou drsné minulosti, kdy se stávaly útočištěm rodiny před cizími nájezdy i před zákony krevní msty, které zde dříve panovaly mezi znesvářenými rody. Tuto jedinečnou oblast si vychutnáme ze sedla kola opravdu detailně – pozvolna vystoupáme od úpatí hor do místního centra, Mestie, a dále přes nejkrásnější a nejodlehlejší vesnici Ušguli až do sedla Zagar, kde se přehoupneme do Dolní Svanetie a dlouhým sjezdem dosáhneme jejího centra Lentechi. Další trasa přes jižní předhůří Kavkazu nás pak dovede až k nejvzácnějším starokřesťanským památkám západní Gruzie v okolí města Kutaisi. Na závěr opláchneme prach z cest na oblázkových plážích Černého moře a cyklističtí nenasytové se mohou s Gruzií rozloučit poslední etapou v podhůří Malého Kavkazu.
11. 6. 2018 - 23. 6. 2018
+ další 3 termíny

Arménie na kole
Arménie
Arménie, to je především hrdý křesťanský národ Arménů s pohnutou historií, který byl odtržen od své posvátné hory Ararat. Je to země, která už na počátku 4. století jako první na světě přijala křesťanství za oficiální státní náboženství a v téměř nezměněné podobě jej praktikuje dodnes. Země trvale bojující o identitu, svobodu, území, a někdy i o přežití. Srdce Malého Kavkazu tvoří vysoko položené obrovské jezero Sevan obklopené vrcholy dosahujícími výšky přes 3500 m. Navštívíme zde nejen některé z nejvýznamnějších památek země, ale na kolech projedeme úžasné přírodní oblasti po odlehlých a málo používaných cestách mimo obvyklé turistické trasy. Zájezd graduje v Náhorním Karabachu, v překrásném hornatém kulturně pestrém území s hlubokými lesy, divokými řekami a strmými skalami, ve kterých se skrývají tisíc let staré kláštery.
14. 6. 2018 - 29. 6. 2018
1. 9. 2018 - 16. 9. 2018

Kyrgyzstán na kole
Kyrgyzstán, centrální Ťan-šan, Issyk-kul a Terskej Alatau
Kyrgyzstán se za posledních pět let propracoval z opomíjené chudé postsovětské republiky na přední turistickou destinaci ve střední Asii lákající všechny milovníky nespoutané horské přírody. Země má opravdu co nabídnout. Horské systémy Ťan-šan a Pamír, jež sem zasahují, zvedají průměrnou nadmořskou výšku tohoto státu na těžko uvěřitelných 2750 m. V útrobách hor najdeme unikátní jezera, ledovce, vodopády, hluboké kaňony a divoké řeky. Díky jejich odlehlosti a obtížné přístupnosti je většina horských cest terénních, což nám dává ideální možnost pro využití horského kola. Přitažlivost Kyrgyzstánu navíc umocňuje stabilní politická situace, příznivé ceny a zejména přívětiví obyvatelé, kteří vás vždy rádi pohostí domácím sýrem nebo kumysem.
Tento unikátní cyklistický zájezd směřuje do oblasti centrálního Ťan-šanu - bezpochyby nejúchvatnější části celého Kyrgyzstánu. Itinerář zájezdu je sestaven tak, abychom byli dostatečně aklimatizovaní před výjezdem do nejvyšších sedel a zároveň aby se v rozumné míře střídaly noclehy pod střechou a pod stanem. Po čtyřdenní aklimatizaci v dolinách Džeti Oguz a Karakol v pohoří Terskej Alatau se vydáme na sedmidenní okruh divočinou centrálního Ťan-šanu. Zdejší nedotčená příroda je do jisté míry zásluhou toho, že se nachází v přísně střežené pohraniční oblasti (kyrgyzsko-kazašsko-čínské pomezí), k jejímuž navštívení je třeba v dostatečném předstihu získat speciální pohraniční povolení! Tím je de facto počet turistů, kteří tuto oblast navštíví, velmi limitován.
Celá naše cyklistická výprava vyvrcholí ve výjimečném údolí řeky Sarydžaz – ozdobené 62 km dlouhým ledovcem Inylček, nad nímž se zvedá sedmitisícovka Chan Tengri. Tento pohled jistě patří k těm nejvýraznějším zážitkům všech cestovatelů.
Závěrečný odpočinek na plážích jezera Issyk-kul nám dává příležitost prožít si znovu v myšlenkách celou výpravu a pomalu se připravit na návrat domů.
17. 8. 2018 - 1. 9. 2018

Pamír na kole
Kyrgyzstán, Tádžikistán, Pamír, Pamíro-Alaj
Cyklistický přejezd Pamíru kvůli obtížné logistice, náročnému terénu i klimatu a velké časové náročnosti dosud podniklo pouze pár odvážných jedinců. S doprovodným džípem, kuchařem a po trase, kterou jsme pro vás připravili, si však můžete tento unikátní zážitek dopřát i vy.
Putování zahájíme v Oši – jednom z nejrušnějších a nejstarších měst celé Střední Asie ležícím na Hedvábné stezce. Odtud budeme postupně stoupat až do Sary-taš – poslední osady před kyrgyzsko-tádžickou hranicí. Pohled na jednolitý hřeben Pamíru s dominantním Pikem Lenina (7134 m) v nás vzbudí respekt a očekávání toho, co se skrývá za zdánlivě nepropustnou horskou hradbou.
Přes nejnepřívětivější bezcelní zónu světa přejedeme kyrgyzsko-tádžickou hranici, překonáme tři čtyřtisícová sedla a spustíme se k jezeru Karakul. Zde odbočíme z Pamírského traktu a srdcem největšího středoasijského národního parku NP Pamír překonáme údolím Bartangu pamírský hřeben. NP Pamír je opravdu pozoruhodné místo – zahrnuje 40 šestitisícových vrcholů, několik ledovců a jezer. Díky jeho odlehlosti a řídkému osídlení disponuje vzácnou biodiverzitou – nalezneme zde 100 druhů endemických rostlin a 160 různých druhů ptáků. Z kola budeme pozorovat stopy vzácných kopytníků, při troše štěstí nám cestu zkříží ovce Marko Polo a za šera budeme pátrat v krajině, zda neuvidíme lesknoucí se oči sněžného leoparda.
Údolí Bartangu opustíme v městečku Rušon. Ačkoliv ospalá, několik stovek obyvatel čítající osada není žádným velkým centrem, na nás bude po týdnu stráveném v divočině Bartangu působit až příliš živě. Z Rušonu poputujeme následující dva dny po proudu hraniční řeky Pjandž. Na druhém břehu tohoto divokého a přehradami nespoutaného toku zahlédneme izolované, téměř středověké afgánské vesnice. Někde se řeka natolik zúží a zařízne hluboko do kaňonu, že můžeme rozeznat muže na oslících a ženy okopávající políčka. Připomíná to pohled do minulosti. I na našem břehu však budeme mít místy husí kůži, neboť silnice je v některých úsecích široká sotva tři metry. Když konečně dorazíme do poslední osady na naší cestě – Kalaikumu, pocítíme opojení z našeho výjimečného zážitku. Odtud se džípy dopravíme do Dušanbe, nakoupíme poslední dárky a letecky se vrátíme domů.
28. 6. 2018 - 14. 7. 2018
16. 8. 2018 - 1. 9. 2018
Přečtěte si také
- Naše nové ocenění v TTG Czech Travel Awards
- Ocenění v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2016/2017
- Přijďte načerpat inspiraci na veletrh FOR TRAVEL
- Hledá se Webmaster pro CK Adventura
- Vydejte se s námi na treking do Nepálu
- Představujeme výherce velkého losování akce VÁNOCE S ADVENTUROU 2017
- Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové!
- Vánoce s Adventurou 2017
- Představujeme vám výherce FOTOSOUTĚŽE 2017
- Vánoce a Silvestr v exotice - zimní dovolená za sluncem
- Laponsko – ráj pro zimní dovolenou
- S Tatrabusem na ČT AUTHOR CUP
- Hledáme kolegyni nebo kolegu na pozici projektového managera do Ruska a zemí někdejšího Sovětského svazu
- V pátek 29. 9. 2017 bude prodejní kancelář uzavřena