ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si dovolenou na kole

Užijte si dovolenou na kole

12. červenec 2023

Užijte si dovolenou na kole
 
 
Vážení přátelé, cyklisté,

léto je v plném proudu, autobusy a vleky označené adventurním srdcem se rozjely po celé Evropě, aby vás dovezly za těmi nejkrásnějšími cyklistickými zážitky letošního roku. A zatímco vy si užíváte své zasloužené dovolené, my už pilně pracujeme na přípravě další sezóny. Již v tuto chvíli najdete na našem webu kompletní nabídku cyklistických zájezdů pro první polovinu roku 2024. Horkou zimní novinkou jsou kromě oblíbených cyklistických exotik za teplem i pobyty v oblasti Středomoří, které i v zimě nabízí příznivé podmínky pro cyklistiku. A pokud jste svou letošní dovolenou odložili na podzim či následující jaro, níže najdete tipy, kam máte šanci s Adventurou vyrazit. Věřím, že je z čeho vybírat a každý si zde najde to své...


Katka Jablonská Lhotová
vedoucí týmu Adventura Active
 

 
 
Na kole Evropou, kam slunce zimu nepustí
Oblast Středomoří si i v zimním období udržuje průměrné teploty, které jsou vhodné pro cyklotoulky. Silvestr na italsko-francouzské Riviéře s výletem do Monaka a cyklistikou v překrásném okolí Sanrema patří k našim klasikám. Letos však můžete Silvestra nově strávit v samotném srdci Provence, v okolí spektakulárního národního parku Calanques. Na jarní prázdniny či Valentýna vezměte své blízké na Azurové pobřeží a vydejte se po přímořské cyklostezce až do slavného Cannes. Velikonoční prázdniny zas můžete prožít netradičně, a to objevováním krás katarských hradů ve francouzsko-katalánském přímoří. Na oblíbené květnové svátky jsme pro vás připravili cyklistické výlety na francouzské Riviéře či po provensálských krásách.
 
 
S kolem do světa za sluncem a k moři
Pokud toužíte po slunci, bílých plážích, kokosových palmách, azurovém moři a pohodové cyklistice v tropických kulisách, pak se nechte inspirovat nabídkou v této kapitole. Většinu těchto zájezdů zvládnou i děti od věku 10 let. V Asii patří k našim oblíbeným klasikám Kambodža, jižní Vietnam, Filipíny a Šrí Lanka, v Karibiku Dominikánská republika a Kuba – letos s nově upraveným programem. Do všech těchto destinací se můžete vydat od listopadu do dubna a některé nabízíme i v atraktivních vánočních a silvestrovských termínech.
 
 
S kolem za etnografickými zážitky
Skupina těchto zájezdů je specifická svým zaměřením – kolo využívá jako prostředek k intenzivnímu poznávání kulturně-historických památek a souvislostí. Na jaře se můžete znovu vydat na originální cyklistickou výpravu do Izraele a Palestiny, projet se na kole tureckou i řeckou částí Kypru či se pořádně rozjezdit při přejezdu severomarockého Atlasu. A pokud nechcete čekat na jaro, vydejte se již v lednu na atraktivní přejezd Indického poloostrova z Madrásu do Kóčinu. Cestou navštívíte velkolepé čólské chrámy, zažijete pravý indický venkov a okusíte věhlasnou kéralskou kuchyni.
 
 
Podzim na kole v exotice
Pokud chcete dobře zužitkovat letos naježděné kilometry, vydejte se s námi do oblasti Annapúren. Na zájezdu Nepál na kole si užijete vysokohorské prostředí s výhledy na tři osmitisícovky, zároveň však zavítáte i do neméně famózní subtropické krajiny v podhůří Himálaje. V odlehlém severním Vietnamu ochutnáte výtečnou místní kuchyni a poznáte i netradiční vietnamský venkovský život. V jižním Maroku nahlédnete na samý okraj tajuplné Sahary a opravdu exkluzivní zážitky na vás čekají v himálajském království Bhútán, kde můžete volit z lehčí či náročnější varianty zájezdu.
 
 
Poslední šance na letošní evropskou cyklodovolenou
Z evropských letních zájezdů zbývá posledních pár volných míst na pobytovém Toskánsku, dvou putovních zájezdech do Horní Provence a na středomořskou Korsiku. V září máte ještě šanci ochutnat slavná francouzská vína a kulinářské speciality dijonské oblasti na zájezdu Burgundsko na kole s ubytováním v hotelech. Jeden ze zářijových prodloužených víkendů je pak věnován každoročnímu putování po cyklostezkách kolem Neziderského jezera.