ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si evropskou exotiku v roce 2024

Užijte si evropskou exotiku v roce 2024

14. září 2023

Evropská exotika
(poznání s lehkou turistikou)
v prvním pololetí 2024
Vážení přátelé, cestovatelé!

Určitě vás zarazilo sousloví v úvodu. Není to nějaký protimluv? Co má naše „domácí“ Evropa společného s exotikou? To bylo tak: Již před více než 10 lety, kdy poznávacím i turistickým zájezdům po Evropě vládly velké autobusové skupiny, se u nás začaly objevovat nové typy zájezdů organizovaných stejným stylem, jako jsme jezdili do té „opravdové“ exotiky. Tedy letecky v malých mikrobusových skupinách, s ubytováním v menších pěkných hotýlcích či penzionech tříhvězdové úrovně.

Když jsme po „kovidu“ rekonstruovali programovou náplň Adventury, byly mezi prvními odjetými zájezdy v roce 2021 právě takovéto. Inspirováni touto zkušeností jsme představili ucelený evropský program pro rok 2022, a váš zájem nás doslova zaskočil. Hrdě proto opět přicházíme s rozšířenou nabídkou pro rok následující (prozatím pro jeho první pololetí) a věříme, že se bude líbit ještě více než loni.


S přáním pouze šťastných návratů z cest!

Miloš Podpěra
vedoucí týmu poznávacích zájezdů Adventura Travel
Atlantické ostrovy
Ve dvou programech prozkoumáme Kanárské ostrovy: a to jak Tenerife, La Palma a La Gomera, tak Lanzarote, Fuerteventura a Gran Canaria. Podíváme se také na Azory a samozřejmě v nabídce ani letos nechybí stálice Madeira – v podobě nenáročné turistiky, unikátního přechodu hřebene, nebo v rozšířené podobě s návštěvou ostrova Porto Santo a Lisabonu. Z Britských ostrovů se na jaře můžete těšit na výlet do Skotska na ostrov Skye – kompletní nabídka na léto včetně Irska či dalších částí Skotska se již důkladně chystá.
Pyrenejský poloostrov a Francie
Všechny barvy Provence vyniknou samozřejmě nejlépe na jaře. Průzkum Španělska začneme na středomořském pobřeží (Andalusie a Valencie, Hory a pobřeží jarní Andalusie) a také se podíváme Z Andalusie až na konec světa. Z atlantické strany Pyrenejského poloostrova vám přiblížíme Všechny barvy Portugalska a v našich krajích stále málo známé okolí Biskajského zálivu (Zelené Španělsko). 
Korsika, italské Středomoří a Malta
Každý středomořský ostrov je skvost sám o sobě. Tak se můžete vydat obdivovat Všechny barvy Korsiky, Sardinie či Sicílie. Stezkami Toskánska zase dojdete po stopách Římanů do „věčného“ města, nebo až k sopkám na jihu. Pokud se chcete přiblížit na dohled Afriky, je tu odlehlá výspa Evropy v podobě svérázného souostroví Malta a Gozo doslova uprostřed Středozemního moře.
Balkán, Řecko, Kypr a kousek Turecka
Tímto směrem se můžete s námi vydat Chorvatskem po stopách Vinnetoua, nebo do pestré Bosny, která bude součástí výprav do Černé Hory i do Srbska a Severní Makedonie. Naše čerstvá novinka míří Za kouzlem pevninského Řecka, zatímco Toulky po Peloponésu již patří k evergreenům. Kyklady vám mohou v Egejském moři navodit kouzlo Karibiku a Kréta, to je prostě láska navždy – seznámit se s ní můžete formou jarní turistiky v soutěskách, nebo na pohodovém  poznávacím výletu.

Na samém počátku sezony vás pozveme na poznávání Kypru, nebo na seznámení s malebným JZ pobřežím Turecka (Lýkijská stezka), kde premiérově mikrobus nahradíme malou útulnou lodí s kajutami jen pro nás.
Pobaltí a Skandinávie
Náš severský seriál zahajujeme v pobaltských zemích (Litva, Lotyšsko, Estonsko), který dále pokračuje přes Metropole severu a finské souostroví Ålandy až do Norska. Zde si projdeme Nejkrásnější horské túry jihozápadu Norska a závěrečný díl naší severoevropské skládanky nabízí Metropole Skandinávie a malebné pobřeží Švédska.