ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Užijte si trekingová dobrodružství

Užijte si trekingová dobrodružství

12. červenec 2023

Užijte si trekingová dobrodružství
 
 
Vážení přátelé, turisté,

léto je v plném proudu a naši průvodci jsou s vámi v terénu, aby vám zprostředkovali ty nejkrásnější turistické zážitky letošního roku. A zatímco vy si užíváte své zasloužené dovolené, my už pilně pracujeme na přípravě další sezóny. Již v tuto chvíli najdete na našem webu kompletní nabídku trekových zájezdů pro první polovinu roku 2024. Jednoznačným hitem jsou treky s podporou místních doprovodných týmů, které zajišťují kvalitní zázemí pro uskutečnění vašich zážitků. A pokud jste svou letošní dovolenou odložili na podzim či následující jaro, níže najdete tipy, kam máte šanci s Adventurou vyrazit. Věřím, že je z čeho vybírat a každý si zde najde to své...


Katka Jablonská Lhotová
vedoucí týmu Adventura Active
 
 
 
Nejkrásnější treky v Nepálu
Nepál je tradiční trekařská mekka. Na příští jaro jsme pro vás připravili novinku – Treking květinovým údolím Langtang, kde vás kromě úchvatných panoramatických výhledů čekají i jedinečné pohledy na rozkvetlé rododendronové háje. Pokud nechcete čekat až do dubna, můžete se vydat do Nepálu ještě letos na podzim – na výpravách údolím šerpů až k Everestu či pod osmitisícovku Manaslu zažijete vše, co může toto království nabídnout. Přes vánoční svátky již tradičně vyrážíme do Káthmándského údolí, abychom si užili šestidenní turistiku v podhůří Himálaje.
 
 
Horské perly Afriky a Blízkého východu
Trekingovou nabídku do blízkovýchodních destinací jsme v příští sezóně rozšířili o pouštní putování v Jordánsku. Této výpravy se můžete zúčastnit v silvestrovském či dubnovém termínu. V programu v žádném případě nesmí chybět návštěva Petry, s námi ale zakusíte i pravou krásu jordánské pouště. V jarní nabídce samozřejmě znovu naleznete oblíbený treking v marockém Atlasu, završený výstupem na Džebel Toubkal. A pokud jste vždy snili o tom, že vystoupíte na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro, pak máte šanci připojit se ještě letos k naší zářijové skupině. Program si můžete obohatit i o pravé africké safari.
 
 
Za trekingem do Ameriky
Opravdovou výpravou snů je pěší putování v Patagonii, na které můžete vyrazit v únoru. Během dvaceti dní projdeme celkem tři jedinečné horské treky, zavítáme do národních parků Los Glaciares a Torres del Paine a třešničkou na dortu bude pobyt v divočině liduprázdných And v Ohňové zemi. Specialitou v naší nabídce je pak výstup na mexické vulkány – tento zájezd najdete na webu během srpna.
 
 
Jedinečný Bhútán opět dostupnější
Bhútánské království letos upravilo své podmínky pro vstup turistů do země, stává se tak přední a o něco přístupnější trekovou destinací v oblasti Himálaje. Laya Gasa Trek neboli tzv. "poloviční Snowman" v odlehlých horách na bhútánsko-tibetské hranici je celoživotním zážitkem. Program zájezdu Bhútán s turistikou v zeleném Himálaji vás provede po stezkách spojujících jednotlivá bhútánská údolí, kde navštívíte všechny důležité dzongy, stúpy i svatyně a budete mít možnost nahlédnout i do zákulisí tradičního života rodin. Na jaře 2024 budeme realizovat i výjimečný Snowman trek.
 
 
Podzim na treku
Pokud si šetříte dovolenou na podzim, toužíte se na chvíli ztratit v divočině a podniknout něco neobyčejného, vydejte se v listopadu prozkoumat Réunion – ostrov v Indickém oceánu. Unikátní sopečná krajina, bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy, lávové homole zarostlé neprostupnou vegetací budou unikátní kulisou pro šestnáctidenní trekové dobrodružství. Na samém konci babího léta můžete vybírat z trojlístku našich oblíbených pěších výprav – na Madeiru, do Turecka či Maroka.
 
Chcete se již těšit?


Již v tuto chvíli můžeme prozradit, že v létě 2024 se bude konat výprava do Pákistánu – treking pod K2 a Nanga Parbat. Řeku Indus budete mít možnost spatřit i výše na jejím toku – v indickém Ladákhu při trekingu úchvatným údolím Markha. A protože první termín naší výpravy do Grónska 2024 je již téměř zaplněný, přidáváme pro vás další.