ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vydejte se do světa!

Vydejte se do světa!

4. květen 2021

Vydejme se do světa!
Vážení přátelé, vážení klienti.

Jsme rádi, že vám můžeme poslat pozitivní zprávy ohledně vaší dovolené. Pomalu, ale jistě, přibývají ve světě destinace, které otevírají své brány návštěvníkům, a právě tam aktuálně upíráme svou pozornost. Situace v Evropě je zatím nejasná, ale po zkušenostech z loňského léta jsme přesvědčeni, že i za částečně omezujících podmínek se cestovat bude. Tedy pojďme na to!

S pozdravem
Vojtěch Lokša
vedoucí realizace poznávacích zájezdů

Gruzie
Gruzie v uplynulých dnech značně zjednodušila vstupní podmínky, takže právě teď je ideální čas vyrazit do této kavkazské republiky, která má co nabídnout - malebné pravoslavné kláštery, vydatnou domácí kuchyni doplněnou místním vínem, a samozřejmě nádhernou přírodu. Milovníci pohodovějších poznávacích zájezdů mohou zvolit To nejlepší z Gruzie, příznivci pěší turistiky ocení Turistiku ve Svanetii. A pro ty, kteří na své dovolené rádi kombinují trochu pěší turistiky s poznáváním památek, je zájezd Krásy Gruzie a Kavkazu ideální volbou.
Krásy kyrgyzského Ťan-šanu
Kyrgyzstán, země hor a ledovcových jezer, jehož obyvatelé se dodnes z velké části živí polokočovným pastevectvím. Průměrná nadmořská výška Kyrgyzstánu je více než 2700 metrů, žádná země světa nemá dále k moři. To zde však nahrazuje obrovské jezero Issyk-Kul, které je z jihu i ze severu lemováno horskými masivy rozlehlého pohoří Ťan-šan. Milovníkům nedotčené horské přírody aktuálně otevírá Kyrgyzstán svou náruč. Turisticko-poznávací zájezd vám představí postupně tři atraktivní horské oblasti v čele se svěže zeleným pohořím Terskej Alatau, a poté tři nejkrásnější kyrgyzská jezera Issyk-kul, Ala-köl a Song-köl.
Jarní výlet na Krétu
Jedeme ven, jedeme k moři, jedeme do Středomoří, jedeme na Krétu! Jen jsme vymysleli tento zcela nový zájezd, do týdne byl naplněn, proto otevíráme další termín. Náš výlet v pozdním jaru míří na jeden z nejkrásnějších středomořských ostrovů. Příroda zde v této době nádherně kvete a v moři se dá již koupat. Konec jara je proto zcela ideální čas pro relaxační výlet. V malé skupince se zkušeným průvodcem navštívíme a projdeme známá i utajená místa, a pokud už jste někdy na Krétě byli, možná vás překvapí, co jste tam ještě nestihli.
Madeira
Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, se proslavila nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Ty se vinou po strmých úbočích, odvážnými mosty překonávají skalní soutěsky a v tunelech přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na slunný zemědělský jih. Červnový i říjnový termín zájezdu se nám již zcela zaplnily, vypsali jsme proto na stejné měsíce dva nové termíny.