ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vydejte se s námi za poznáním i nenáročnou turistikou do Latinské Ameriky

Vydejte se s námi za poznáním i nenáročnou turistikou do Latinské Ameriky

21. červen 2022

Vydejte se s námi za poznáním i nenáročnou turistikou do Latinské Ameriky
Vážení přátelé, cestovatelé,

Latinská Amerika je neuvěřitelnou studnicí přírodních i historických pokladů. Přesvědčte se s námi a prohlédněte si na vlastní oči nejvýznamnější kulturní a architektonické památky zapomenutých i proslavených předkolumbovských civilizací, misijní kláštery a koloniální katedrály. Projdeme se tropickým deštným pralesem a na vlastní oči spatříme největší papoušky na naší planetě. Poznáme pobřeží Mexického zálivu, Karibiku, Pacifiku nebo nespoutané vlny omývající mys Horn, užasneme nad různorodými a ohromujícími jihoamerickými Kordillerami. Zaposloucháme se do hudby podmanivých latinskoamerických žánrů, zatančíme si v kavárnách v Buenos Aires, či zažijeme temperamentní atmosféru indiánských tržišť...

Je toho opravdu hodně, co může Latinská Amerika nabídnout, a máte pravdu, že vše se během jediné cesty určitě nedá stihnout. Dovolujeme si vám proto představit naši znovuobnovenou pestrou mozaiku zájezdů, s důrazem na ty, kde v podzimním období zbývají poslední volná místa, nebo u kterých jsme pro velký zájem otevřeli nové termíny.

Na setkání s vámi se těší náš tým skvělých průvodců a za CK Adventura vám šťastnou volbu z našeho pestrého výběru přeje

Petr Novotný
ředitel

 
Za tropickou přírodou a dvěma oceány
Věřili byste tomu, že do středoamerické Kostariky připravujeme zájezdy už plných třicet let? A vůbec nás nepřekvapuje, že je o její návštěvu stále vysoký zájem. Víte, že právě v Kostarice se nachází největší kolonie papoušků Ara? Aktuálně jsme přidali ještě jeden listopadový termín našeho oblíbeného zájezdu a nabízíme možnost spatřit tyto barevné opeřence společně s námi.
 
Za přírodními poklady Patagonie
Prastaré modřínové pralesy či obrovské araukárie. Dvoukilometrové žulové skalní stěny, stejně tak i zasněžené vrcholky And. Nekonečné kaskády a vodopády či blankytně modrá jezera, v nichž se zrcadlí mohutné ledovce či kužely aktivních vulkánů. Ano, na tomto zájezdu uvidíme z přírodních krás prakticky úplně vše, a to jsme málem zapomněli na hejna tučňáků či stáda pasoucích se lam.
 
 
Za bájnými Inky až na Machu Picchu
Co název, to pojem. A není to tak dávno, co každý z těch tajuplných názvů byl pro mnohé z nás pouhý sen. Splňte si i vy svůj dávný sen a vydejte se s námi zjistit, jak kouzelný je výhled na Machu Picchu, o čem psal Däniken a co jsme v jeho knížkách vídávali jen na pár černobílých fotografiích. Nebo jakou má teplotu jezero Titicaca a zda se tam opravdu bydlí na plovoucích ostrovech, či jaký je pohled na dno nejhlubšího kaňonu světa…
 
 
Za tangem i nejmohutnějšími vodopády světa
Podmanivé tango a životem kypící Buenos Aires – to musíte vidět na vlastní oči i slyšet na vlastní uši, a Iguazú – nejmohutnější vodopády světa – jakbysmet. Tuto mimořádně pestrou cestu třemi jihoamerickými zeměmi prostě nelze popsat několika větami – to se opravdu musí zažít! Objevujte s námi jedinečná místa, jejichž kouzlo spočívá hlavně v tom, že je málokdo jiný pozná.
 
 
Za poznáním nejznámější exotické kuchyně světa
Jsou mexická jídla skutečně tak ostrá, jak se traduje? A pije se tequila opravdu s limetkou a solí, jak ji nabízejí v našich barech? Na naší velké cestě poznáme z Mexika určitě daleko víc, ale když už jsme u výčtu toho, co zde ochutnáme doslova na vlastní jazyk, pak musíme ještě zmínit pravé kakaové boby, nejsladší ananas pod sluncem, a třeba i takové ceviche – mořské plody připravované v limetkovém nálevu.