ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyjádření CK Adventura k situaci v Nepálu

Vyjádření CK Adventura k situaci v Nepálu

30. duben 2015

Na konci dubna proběhlo ničivé zemětřesení v centrální části Nepálu. Do Nepálu vzápětí odcestoval jako odborný doprovod českého Trauma teamu jeden z našich nejzkušenějších průvodců Prokop Jouza. Pohyb české skupiny v Nepálu pomáhá zajišťovat náš hlavní místní partner a dodavatel lokálních služeb. Budeme mít tedy unikátní příležitost situaci bezprostředně a objektivně posoudit.

Podle informací, které se nám podařilo rovněž získat, nejsou trekingové trasy postiženy v takové míře jako hlavní město Káthmándú a je tedy předpoklad, že návrat k normálu bude možný v horizontu několika týdnů. Pro zajímavost ještě uvádíme, že český Trauma team je aktuálně ubytován ve stejném hotelu, jako jsou ubytovávány naše skupiny v turistické čtvrti v Thamelu. 

Cestovní ruch je jedním z hlavních zdrojů obživy Nepálců a určitě se budou snažit co nejdříve obnovit narušenou turistickou infrastrukturu. Podzimní turistická sezona začíná na konci září. Budeme tak mít tedy dostatek času situaci pečlivě a odpovědně vyhodnotit a včas informovat všechny klienty, zdali je cestování do Nepálu bezpečné. 

Za CK Adventura Petr Novotný, ředitel