ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Za poznáním s Adventurou

Za poznáním s Adventurou

17. únor 2023

ZA POZNÁNÍM S ADVENTUROU
Vážení přátelé, cestovatelé!

Zatímco se nám zima překlápí do své druhé poloviny, je nejvyšší čas přemýšlet, co s načatým létem. Toto ovšem v představách a geografických možnostech Adventury trvá vlastně po celý rok 😊. Rád bych vás tedy pozval do vybraných destinací v období jara až časného podzimu, kde na našich zájezdech ještě zbývají volná místa, nezřídka ovšem již ta opravdu poslední… Na shledanou na letišti!

Za přípravný tým poznávacích a turistických zájezdů
Miloš Podpěra
Evropská „exotika“
od jara do podzimu
Exotika v Evropě? Ale samozřejmě! Do lokality se dopravíme letecky, cestujeme v malé příjemné skupině mikrobusem, bydlíme ve třech hvězdách. Zkrátka stejně jako mimo náš domovský kontinent...

Na jaře se takto podíváme na Maltu a Gozo, k sopkám jižní Itálie, do španělské Andalusie i do Portugalska, nebo vyrazíme za turistikou v soutěskách Kréty či na cestu napříč balkánskými zeměmi. V létě potom zamíříme do slunných krajů (Toskánsko, Provence), ale i severněji (Pobaltí, souostroví Ålandy, jižní Norsko), či ještě více na sever (Špicberky).

V příjemných jarních i podzimních termínech nás čekají toulky za přírodou i poznáním na středomořských ostrovech (Korsika, Sardinie, Sicílie, Kréta, Kyklady, Kypr). Naše mikrobusy budou křižovat také Balkán (Bosna a Černá Hora přes Severní Makedonii až do Řecka na Peloponés).
Asie „za humny“ aneb
Blízký východ, Zakavkazsko
a Střední Asie
Do Středomoří patří i Libanon, stejně jako zbrusu nový zájezd do Izraele, jenž nabízí kromě biblické klasiky i pestrou škálu přírody v národních parcích. Jen kousek odtud se nachází Persie, kde na obou termínech zbývá ještě pár posledních míst.

Gruzie patří mezi naše mezi nejoblíbenější destinace vůbec, nabízíme ji v řadě variant typu cestování i kombinací se sousedními zeměmi. Pozornost si ale zaslouží i památkově bohatý Uzbekistán či do vysokohorských panoramat zasazený Kazachstán a Kyrgyzstán.
Asie vzdálená čili Šrí Lanka, Vietnam, Japonsko a…
ano, už i Čínaaaa!!!
Čína. Kolébka kovidu dlouho týrala sama sebe ultrapřísnými restrikcemi, aby je zcela nedávno šmahem ze dne na den zrušila. Na jaře tam odjet nejspíš ještě zcela jednoduše nepůjde, v létě možná, ale na podzim nepochybně určitě. Proto i my otevíráme (společně se všemi významnými leteckými společnostmi) naši ikonickou destinaci a zveme vás k obnovené návštěvě Říše středu!!!

Japonsko si na jaře nemůže stěžovat na nezájem, a proto doporučujeme obrátit pozornost k pozdějším zájezdům léta či podzimu. Podívat se ale můžete i k neméně zajímavým sousedům – do Jižní Koreje či na Taiwan, kam je nejlepší cestovat na jaře či na podzim. Prakticky po celý rok lze navštívit přímořský Vietnam a jeho sousedy. Milovníky památek i teplého moře určitě nezklamou ostrovy v Indickém oceánu – vyrazit můžete na Šrí Lanku, do Indonésie, či na již k Africe náležející Seychely.
Afrika a Latinská Amerika
Obě tyto části světa mají svou hlavní sezonu převážně v opozici k našemu létu, takže do většiny zemí vás budeme lákat později, až v listopadových plískanicích. Na jaře máme ale ještě pár volných míst do unikátního rovníkového Ekvádoru a v létě vás zveme za zvířátky na souši i pod vodou na příjemnou kombinaci NP Tanzanie a Zanzibar. V brzkém podzimu jsme po letech obnovili mírně turistické Severní Peru s NP Huascarán a také vás vezmeme do pestrého Maroka (na jaře už to opravdu nejde…).
Potkejte se s námi na výstavě Holiday World!


Ve dnech 17.–19. 3. 2023 se opět koná v Praze–Letňanech veletrh cestovního ruchu Holiday World, kde samozřejmě nemůže Adventura chybět! Přijďte se podívat a navštivte i náš stánek. Chystáme pro vás menší výstavu a bude zde k prohlédnutí i náš Tatrabus.

V rámci doprovodného programu veletrhu bude opět probíhat soutěž pro návštěvníky, kteří v ní mohou vyhrát celou škálu cen – kromě jiného i dárkové poukazy CK Adventura :-). Více na holidayworld.cz.