Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vánoce a Silvestr na kole v jižním Maroku

Mezi oázami po stopách dávných karavan
dovolená na kole2 středně náročný program

Termíny zájezdu

Popis

Tento zájezd je určen pro všechny, kdo mají rádi aktivní pohyb, chtějí uniknout vánočnímu shonu doma a zároveň chtějí zažít něco nového. Naše putování zahájíme ve Ouarzazattu a přilehlé kasbě Ait Benhaddou, náležící k památkám UNESCO. Poté se v poklidném tempu vydáme po stopách dávných karavan na jih, až do Zagory – města, ze kterého to mají velbloudí karavany směřující do Timbuktu už jen 52 dnů. My se ale raději otočíme zpátky na sever. Přes kaňony a pod stolovými horami uzavřeme naše putování opět ve Ouarzazatte a odtud se již autobusem přesuneme do Marrákeše. Na jednom z nejrušnějších náměstí Afriky, na Náměstí mrtvých (Jemaa el Fna), společně oslavíme silvestr a další den se vrátíme zpět do Prahy.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově s doprovodným vozidlem
 • Historie i současnost pouštních národů
 • Podél životadárné řeky Dráa až do mytické Zagory
 • Vánoce v pohybu a plné poznání
 • Silvestr v Marrákeši

Program

 • 1. den

  Let Praha - Marrákeš; transfer do Ouarzazattu, oázy uprostřed pouště, která již po staletí představuje významnou dopravní křižovatku pouštních karavan; sestavení kol a nocleh.

 • 2. den

  Okružní cyklistický výlet: kolem světoznámých filmových ateliérů po hraně pouště až k zelené palmerii a její hliněné dominantě, překrásné kasbě Ait Benhaddou; odpolední šálek kávy nebo mátového čaje v kulisách známých z mnoha světových filmů (57 km/800 m, převážně po pouštní mírně kamenité pistě; alternativně 62 km objížďkou po asfaltu).

 • 3. den

  Přes pouštní masiv Džebel Saghro, jehož nejvyššího bodu dosáhneme v průsmyku Tizi n´Tinififft (1700 m), dále na jih, do městečka Agdz; jedna z nejdelších marockých řek, řeka Dráa, zde proráží kamenitou poušť hammadu a dává prostor vzniku 200 km dlouhé oázy lemované svěže zelenými palmeriemi; podvečerní procházka ke kasbě a medině v Tamnougaltu a slavnostní štědrovečerní večeře v auberge (79 km, 1100 m, převážně asfalt).

 • 4. – 5. den

  Cesta mezi palmovými háji oázy Dráa vede mezi starobylými kasbami a ksary; unikátní poznání berberského venkova si zpestříme jednodušším, zato autentičtějším ubytováním u místní rodiny ve vesničce Ait Lahcen; ochutnáme světově proslulé marocké datle a vychutnáme si svěží zeleň vinoucí se podél řeky; jako kontrast k zeleni palmerií přejedeme nehostinné pláně Džebel Rhart a s řekou Dráa se opět setkáme v mytickém pouštním městě Zagora (120 km/1400 m/2 dny, převážně pouštní pista, místy kamenitá).

 • 6. – 7. den

  Zagora a okolí: den určený k odpočinku a procházce po malebném pouštním městě; cyklističtí nenasyté se mohou vydat na krátký výlet do Tamegroute - řada vzájemně propojených ksarů, obklopujících slavnou knihovnu je zároveň místem, kde se řeka Dráa vsakuje do pouště a kde lze navštívit tradiční keramickou dílnu;  (0 – 38 km); odpoledne transfer autobusem do 130 km vzdálené podhorské oázy Foum Zguid; ubytování a další den výlet do pouště.

 • 8. – 9. den

  Vyhlídková cesta kaňony a horskými oázami lemovaná stolovými horami (86 km/1050m, převážně asfalt, asi 1/3 velmi rozbitý až žádný); rozloučení s pouští závěrečnou etapou s návratem do Ouarzazattu (73 km/963 m, šotolina); pro nenasyty možnost večerní vyjížďky ke zdařile zrekonstruované kasbě Taourirt a medině ve Ouarzazattu.

 • 10. – 11. den

  Transfer do královského města Marrákeš; cestou fotografická zastávka na vyhlídce v sedle Tizi´n Tichka (2260 m); podvečerní procházka po náměstí Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých; nazítří celodenní prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor; paláce, medína, súky, ochutnávka místních specialit a mnoho dalšího.

 • 12. ˜˜den

  Dopoledne poslední nákupy v Marrákeši a odpoledne odlet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha – Marrákeš – Praha, transfery, doprovodné vozidlo, 10x ubytování v hotelech nebo ubytovnách se skromnou snídaní, bakšiše místním průvodcům a řidičům, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

letecký transport kola asi 2 x 50 EUR.

Noclehy a stravování:

V Maroku jsou omezené možnosti ubytování, je třeba se přizpůsobit místní infrastruktuře. Všechny služby jsou kompromisem mezi chtěným a možným. Čím zajímavější krajinou budeme projíždět, tím chudší infrastruktura bude k dispozici.

Většinu nocí budeme ubytováni v hotelích nebo penzionech zvaných auberge. Pokoje bývají 2 – 6lůžkové, sociální zařízení většinou společné např. pro dva pokoje, někde ale může být společné i pro celou skupinu. Všude bude k dispozici voda na mytí, většinou teplá.

Ačkoliv jsou hotely vybaveny přikrývkami, některé mají nedostatečné topení a v noci je chladno. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste si přibalili teplý spacák, případně deku.

Jednu noc strávíme v berberském domě ve vesničce Ait Lahcen. Ubytování je velmi skromné, ale umožní nám mimořádnou exurzi do běžného života místních obyvatel. V domě nejsou postele, ale pouze matrace položené na kobercích na zemi. Pokud chcete zvýšit komfort, vezměte si vlastní karimatku.

Možností stravování je dostatek – od restaurací, přes různé občerstvovny a běžné obchody až po tržiště. Ceny jsou příznivé, v přepočtu spíše nižší než v Česku. V ceně zájezdu jsou zahrnuty všechny snídaně, které však bývají v některých místech skromné.

Náročnost:

Všechny etapy jedeme nalehko, věci nám veze doprovodné auto, do kterého se případně vejde 1 indisponovaný účastník. V rámci programu jednou využijeme pro přepravu místní autobus, kde se kola převážejí přivázaná na střeše. 

Povrch a profil:

Kromě etapy z Ouarzazattu do Agdz, kde pojedeme po asfaltu, jsou ostatní etapy většinou po šotolinách a prašných cestách, avšak objevují se i krátké úseky po asfaltu. Některé části jsou i mírně kamenité. Délka denních etap a převýšení jsou uvedeny u jednotlivých dnů programu. Jednoznačně doporučujeme horské kolo. 

Klima:

Přes den očekávejte teploty kolem 20 stupňů, ovšem v noci teploty mohou klesnou až k 7 stupňům. Ubytováni sice budeme pod střechou, ale ve většině hotýlků zcela chybí topení, proto doporučujeme vybavit se teplým spacákem a i teplejším oblečením. V některých úsecích se budeme muset vypořádat i s nárazovým větrem.

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

 

 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_letecky_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.