Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vánoce a silvestr na kole v jižním Maroku

Mezi oázami po stopách dávných karavan
dovolená na kolehotely, penziony, chatysnídaně2 středně náročný program

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 12. 2017 – 2. 1. 201812 dní-1%32 571 Kč32 900 Kč21401802

Popis

Tento zájezd je určen pro všechny, kdo mají rádi aktivní pohyb, chtějí uniknout vánočnímu shonu doma a zároveň chtějí zažít něco nového. Naše putování zahájíme ve Ouarzazattu a přilehlé kasbě Ait Benhaddou, náležící k památkám UNESCO. Poté se v poklidném tempu vydáme po stopách dávných karavan na jih, až do Zagory – města, ze kterého to mají velbloudí karavany směřující do Timbuktu už jen 52 dnů. My se ale raději otočíme zpátky na sever. Přes kaňony a pod stolovými horami uzavřeme naše putování opět ve Ouarzazatte a odtud se již autobusem přesuneme do Marrákeše. Na jednom z nejrušnějších náměstí Afriky, na Náměstí mrtvých (Jemaa el Fna), společně oslavíme silvestr a další den se vrátíme zpět do Prahy.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově s doprovodným vozidlem
 • Historie i současnost pouštních národů
 • Podél životadárné řeky Dráa až do mytické Zagory
 • Vánoce v pohybu a plné poznání
 • Silvestr v Marrákeši

Program

 • 1. den

  Let Praha - Marrákeš; transfer do Ouarzazattu, oázy uprostřed pouště, která již po staletí představuje významnou dopravní křižovatku pouštních karavan; sestavení kol a nocleh.

 • 2. den

  Okružní cyklistický výlet: kolem světoznámých filmových ateliérů po hraně pouště až k zelené palmerii a její hliněné dominantě, překrásné kasbě Ait Benhaddou; odpolední šálek kávy nebo mátového čaje v kulisách známých z mnoha světových filmů (57 km/800 m, převážně po pouštní mírně kamenité pistě; alternativně 62 km objížďkou po asfaltu).

 • 3. den

  Přes pouštní masiv Džebel Saghro, jehož nejvyššího bodu dosáhneme v průsmyku Tizi n´Tinififft (1700 m), dále na jih, do městečka Agdz; jedna z nejdelších marockých řek, řeka Dráa, zde proráží kamenitou poušť hammadu a dává prostor vzniku 200 km dlouhé oázy lemované svěže zelenými palmeriemi; podvečerní procházka ke kasbě a medině v Tamnougaltu a slavnostní štědrovečerní večeře v auberge (79 km, 1100 m, převážně asfalt).

 • 4. – 5. den

  Cesta mezi palmovými háji oázy Dráa vede mezi starobylými kasbami a ksary; unikátní poznání berberského venkova si zpestříme jednodušším, zato autentičtějším ubytováním u místní rodiny ve vesničce Ait Lahcen; ochutnáme světově proslulé marocké datle a vychutnáme si svěží zeleň vinoucí se podél řeky; jako kontrast k zeleni palmerií přejedeme nehostinné pláně Džebel Rhart a s řekou Dráa se opět setkáme v mytickém pouštním městě Zagora (120 km/1400 m/2 dny, převážně pouštní pista, místy kamenitá).

 • 6. – 7. den

  Zagora a okolí: den určený k odpočinku a procházce po malebném pouštním městě; cyklističtí nenasyté se mohou vydat na krátký výlet do Tamegroute - řada vzájemně propojených ksarů, obklopujících slavnou knihovnu je zároveň místem, kde se řeka Dráa vsakuje do pouště a kde lze navštívit tradiční keramickou dílnu;  (0 – 38 km); odpoledne transfer autobusem do 130 km vzdálené podhorské oázy Foum Zguid; ubytování a další den výlet do pouště.

 • 8. – 9. den

  Vyhlídková cesta kaňony a horskými oázami lemovaná stolovými horami (86 km/1050m, převážně asfalt, asi 1/3 velmi rozbitý až žádný); rozloučení s pouští závěrečnou etapou s návratem do Ouarzazattu (73 km/963 m, šotolina); pro nenasyty možnost večerní vyjížďky ke zdařile zrekonstruované kasbě Taourirt a medině ve Ouarzazattu.

 • 10. – 11. den

  Transfer do královského města Marrákeš; cestou fotografická zastávka na vyhlídce v sedle Tizi´n Tichka (2260 m); podvečerní procházka po náměstí Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých; nazítří celodenní prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor; paláce, medína, súky, ochutnávka místních specialit a mnoho dalšího.

 • 12. ˜˜den

  Dopoledne poslední nákupy v Marrákeši a odpoledne odlet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha – Marrákeš – Praha, transfery, doprovodné vozidlo, 10x ubytování v hotelech nebo ubytovnách se skromnou snídaní, bakšiše místním průvodcům a řidičům, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

letecký transport kola asi 2 x 50 EUR.

Noclehy a stravování:

V Maroku jsou omezené možnosti ubytování, je třeba se přizpůsobit místní infrastruktuře. Všechny služby jsou kompromisem mezi chtěným a možným. Čím zajímavější krajinou budeme projíždět, tím chudší infrastruktura bude k dispozici.

Většinu nocí budeme ubytováni v hotelích nebo penzionech zvaných auberge. Pokoje bývají 2 – 6lůžkové, sociální zařízení většinou společné např. pro dva pokoje, někde ale může být společné i pro celou skupinu. Všude bude k dispozici voda na mytí, většinou teplá.

Ačkoliv jsou hotely vybaveny přikrývkami, některé mají nedostatečné topení a v noci je chladno. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste si přibalili teplý spacák, případně deku.

Jednu noc strávíme v berberském domě ve vesničce Ait Lahcen. Ubytování je velmi skromné, ale umožní nám mimořádnou exurzi do běžného života místních obyvatel. V domě nejsou postele, ale pouze matrace položené na kobercích na zemi. Pokud chcete zvýšit komfort, vezměte si vlastní karimatku.

Možností stravování je dostatek – od restaurací, přes různé občerstvovny a běžné obchody až po tržiště. Ceny jsou příznivé, v přepočtu spíše nižší než v Česku. V ceně zájezdu jsou zahrnuty všechny snídaně, které však bývají v některých místech skromné.

Náročnost:

Všechny etapy jedeme nalehko, věci nám veze doprovodné auto, do kterého se případně vejde 1 indisponovaný účastník. V rámci programu jednou využijeme pro přepravu místní autobus, kde se kola převážejí přivázaná na střeše. 

Povrch a profil:

Kromě etapy z Ouarzazattu do Agdz, kde pojedeme po asfaltu, jsou ostatní etapy většinou po šotolinách a prašných cestách, avšak objevují se i krátké úseky po asfaltu. Některé části jsou i mírně kamenité. Délka denních etap a převýšení jsou uvedeny u jednotlivých dnů programu. Jednoznačně doporučujeme horské kolo. 

Klima:

Přes den očekávejte teploty kolem 20 stupňů, ovšem v noci teploty mohou klesnou až k 7 stupňům. Ubytováni sice budeme pod střechou, ale ve většině hotýlků zcela chybí topení, proto doporučujeme vybavit se teplým spacákem a i teplejším oblečením. V některých úsecích se budeme muset vypořádat i s nárazovým větrem.

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

 

 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_letecky_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.