Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Irsko na kole

dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Krásné ubytování v chatkách a mobilehomech

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
13. 7. – 27. 7. 201915 dní25 990 Kč24 990 Kč11830912

autobusem, AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena 25 990 Kč
Dětská cena do 15 let24 990 Kč
Služby za příplatek
Obsazení chatky 3mi osobami2 500 Kč

 za osobu

Obsazení chatky 2mi osobami7 500 Kč

 za osobu

15. 7. – 25. 7. 201911 dní33 490 Kč32 490 Kč11830913

letecky, AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Busem nebo letecky a na místě s podporou autobusu
  • Ubytování v kempech v chatkách s polopenzí
  • Putování za potomky svatého Patrika
  • Dovolená pro keltské nadšence i cyklisty všeho druhu
  • Irská hudba v irských hospodách

Popis

Opusťme kontinent a pojeďme na ostrov. Zelená země se spoustou hor, ovcí a útesů dotýkajících se moře, tak vypadá Irsko. Čekají nás úzké asfaltové silničky irského venkova, které si přímo říkají o to, aby je člověk projel na kole. Jenom na kole můžete vychutnat pěšinky vedoucí po strmých skalních útesech nad mořem, projíždět malebné vesničky a fotit keltské kříže na opuštěných hřbitovech. V mystickém klášteře Clonmacnois se ve své fantazii přeneseme o mnoho staletí zpět do doby, kdy svatý Patrik dal Irsku jeho symbol – zelený trojlístek. Tu a tam se zastavíme v irské hospůdce, dáme si Guinness a poslechneme si trochu irské hudby nebo se vykoupeme v Atlantiku. Denně ujedeme od 30 do 100 km (záleží jen na vás).

Program

1.–2. den

Odjezd ráno (autobusová varianta), noční trajekt do Anglie; přejezd k Eastbourne, možnost cyklovýletu v okolí: Seven Sisters, Beachyhead, či návštěva pobřežního letoviska s koupáním; večer odjezd na trajekt do Irska.

3. den

Přejezd do NP Wicklow Mountains, ubytování v kempu, cyklovýlet v okolí; připojení letecké varianty.

4. den

Na kole z Glendalough do sedla Sally Gap ve Wicklow Mountains (50–70 km).

5. den

Prohlídka kláštera Glendalough, pěší výlet v okolí kláštera (The Wicklow way) ve Wicklow Mountains, (den bez kol); pro zájemce dojezd do kempu na kole (30 km).

6. den

Autobusem do Doolinu, po cestě návštěva nejstarší irské palírny Kilbeggan distillery a slavného středověkého kláštera Clonmacnois, přejezdový den bez kol.

7. den

Fakultativně Aranské ostrovy (Inishmore – Seven Churches, Kilronan) (30km), nebo Mohérské útesy, Ennistimon, Kilfenora (50 km).

8. den

Návštěva Galway, menhiry a dolmeny na planině Burren (Poulnabrone Portal Dolmen), variantně Kilfenora (kostel s vysokými kříži) a výhledy na Aranské ostrovy (35–50 km).

9. den

Přejezd do NP Killarney a cyklistický výlet po okolí: Muckross Garden, Ross Castle, okolo jezera Muckross a návštěva městečka Killarney (20-50 km).

10. den

Cyklistika na poloostrově Dingle: přes nejvyšší silniční sedlo Connor Pass nebo okolo pobřeží - Slea Head DriveGallarus Oratory; variantně Stradbally Beach (nejdelší irská pláž), pro zájemce dojezd do kempu (30–100 km).

11. den

Na kole po NP Killarney - Ladies View, Moll's Gap´a průsmykem Gap of Dunloe; fakultativně lze trasu zkrátit výletem lodí po jezeře (60–80 km).

12. den

Zpět do NP Wicklow, po cestě návštěva magického Rock of Cashel a vesničky Blarney (Blarney Castle), přejezdový den bez kol.

13. den

Návrat letecké varianty do Prahy (dle letových řádů), v případě časové rezervy prohlídka města; celý den v Dublinu, fakultativně prohlídka destilerie Jameson nebo pivovaru Guiness, procházka starou čtvrtí v okolí Dublin Castle, nejznámější část v centru města Temple Bar, katedrály Christ church nebo Sv. Patrika; noční přejezd do Anglie trajektem, přejezdový den bez kol.

14.–15. den

Po nočním přejezdu do Anglie strávíme cyklistický den v okolí Canterbury a Sandwich; večerním trajektem z Doveru do Calais; návrat následující den v odpoledních hodinách.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY