Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking nedotčenou oblastí Dolpo

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
2. 9. – 21. 9. 201820 dní69 800 Kč22311811
Základní cena 69 800 Kč

Popis

Nepálský region Dolpo vás okouzlí nejen svou přírodní rozmanitostí, ale také kulturním bohatstvím. Turisté zatím tuto oblast neobjevili v takové míře jako například Everest či Annapúrny a proto zde můžete poznat život nedotčený globalizací, uspěchaným moderním světem a novou technologií. Většina místních obyvatel vede polonomádský život založený na chovu zvěře a zemědělství a vyznává tibetský buddhismus. Trek vede nejrozlehlejším nepálským národním parkem Shey Phoksundo a dojdete také k břehu nejhlubšího jezera Phoksundo. Tato krajina učarovala a inspirovala řadu umělců, můžeme zmínit například knihu „Sněžný levhart“, kterou napsal Peter Matthiessen, či francouzského režiséra a fotografa Erica Valliho a jeho nominací na Oskara ověnčený výpravný film Himalaya Karavana. Trek v této oblasti patří k jedněm z náročnějších, protože se zde překonávají dvě pětitisícová sedla a denní převýšení činí cca 500 – 700 výškových metrů, veškerá vynaložená námaha však určitě stojí za to!

Na co se můžete těšit?

 • Tradiční horské osídlení nedotčené turistikou
 • Královská města Káthmándú a Pátan 
 • Málo navštěvovaná oblast s nenarušenou kulturou

 

 

 

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Káthmándú. Dle příletu seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem, Durbarsquare s palácem bohyně Kumárí a mnoha chrámy.

 • 3. – 4. den

  Přelet do Nepalgunju do jižních Teraí; druhý den přelet do městečka Juphal (2475 m) – výchozí místo našeho treku, odtud trek do Dunai (2140 m). 

 • 5. – 8. den

  Začátek treku podél řeky Bheri přes visuté mosty a izolované vesnice až do Lingdo (2391 m); dále přes barevná terasovitá políčka v Tarakotu podél říčky Tarap Khola vystoupáme přes Laina Odar (3370 m) a Toltol (3523 m) až do Dho Tarap (4080 m ); toto městečko je obehnáno nepravidelnou kamennou zídkou, v jeho blízkosti se nachází velké množství jalovců.

 • 9. den

  Aklimatizační den v okolí Dho Tarap (4080 m).

 • 10. – 13. den

  Treking z Dho Tarap (4080 m) do základního tábora Numa La (4440m), během cesty se pokocháme zelenými pastvinami na obou stranách řeky, což je v této oblasti raritou. Na jedné straně se nám naskytne pohled na údolí Tarap a na druhé na vrcholky okolních velehor. Navštívíme také buddhistický klášter Chiba sect; další dva dny absolvujeme přechod sedla Numa-La (5238 m) a Baga-La (5190 m ); poslední den dojdeme do Ringmo (3641 m ).

 • 14. den

  Odpočinkový den v Ringmo poblíž jezera Phoksundo, jež je významné nejen díky své rozloze a strategické poloze (každý den odtud odjíždějí karavany do Tibetu), ale také z náboženských důvodů. Na jeho březích se nachází celkem 20 stúp a jedna gompa. 

 • 15. – 16. den

  Sestup přes Rechi do Chepka (2838 m), v této oblasti se nachází velké množství minerálů, místní věří, že mají léčivou schopnost; další den trek kolem březových hájků do Juphalu (2475 m).

 • 17. den

  Let z Juphalu do Nepaljungu a následně do Káthmándú

 • 18. den

  Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú: královské město Pátan (UNESCO), Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistický stúpa Boudhanáth.

 • 19. – 20. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků  Praha – Káthmándú – Praha ve výši 23 500 Kč + 4x vnitrostátní přelet, transfery z/na letiště, 4x hotel v Káthmándú, 1 x hotel v Nepaljungu, na treku 8x ubytování v turistických lodžích a 5x ubytování ve vlastních stanech na tábořišti, treking permit, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Nepálské vízum – 40 USD, místní doprava ve městech, stravování

Ubytování:

V Káthmándú a v Nepaljungu je zajištěno ubytování v turistickém hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Na treku strávíme osm nocí v jednoduchých, ale čistých, turistických lodžích. Lodže jsou pro 2 – 4 osoby, ve vyšších polohách mohou být i vícelůžkové. Zbylé ubytování je ve vlastních stanech.

Náročnost:

Jde o jeden z náročnějších nepálských treků, denně budeme chodit 6 – 8 hodin a převýšení činí zhruba 500 – 700 m. Cestou se přecházejí také dvě vysoká sedla Numa La (5318 m) a Baga La (5190 m). Při tomto treku doporučujeme objednat navíc nosiče.

Velikost skupiny:

od 8 účastníků

Poznámka:

AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Přijďte na naše promítání

Treking ve stínu himálajských osmitisícovek

Promítající: David Skrbek

24.01.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvajové spojení – zastávka Krymská (č. 22, 7 a 13). Autobusové spojení - zastávka Krymská (č. 135)
Začátek vždy od 18 hodin. Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz . Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Vydejte se s námi po stezkách čtyř nejznámějších nepálských treků. Představíme vám jejich náročnost, zajímavosti a rozdíly, vše doprovozeno tradiční nepálskou hudbou. Přijďte posedět a vybrat si ten pravý výlet pro vás.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.