Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking nedotčenou oblastí Dolpo 2020

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
6. 9. – 25. 9. 202020 dní-4%67 008 Kč69 800 Kč22311001

Konkrétní termín a cena zájezdu budou upřesněny v roce 2019.

Základní cena -4%67 008 Kč69 800 KčFirst-minute sleva do 6. 3. 2020.

Popis

Nepálský region Dolpo vás okouzlí nejen svou přírodní rozmanitostí, ale také kulturním bohatstvím. Turisté zatím tuto oblast neobjevili v takové míře jako například Everest či Annapúrny a proto zde můžete poznat život nedotčený globalizací, uspěchaným moderním světem a novou technologií. Většina místních obyvatel vede polonomádský život založený na chovu zvěře a zemědělství a vyznává tibetský buddhismus. Trek vede nejrozlehlejším nepálským národním parkem Shey Phoksundo a dojdete také k břehu nejhlubšího jezera Phoksundo. Tato krajina učarovala a inspirovala řadu umělců, můžeme zmínit například knihu „Sněžný levhart“, kterou napsal Peter Matthiessen, či francouzského režiséra a fotografa Erica Valliho a jeho nominací na Oskara ověnčený výpravný film Himalaya Karavana. Trek v této oblasti patří k jedněm z náročnějších, protože se zde překonávají dvě pětitisícová sedla a denní převýšení činí cca 500 – 700 výškových metrů, veškerá vynaložená námaha však určitě stojí za to!

Na co se můžete těšit?

 • Tradiční horské osídlení nedotčené turistikou
 • Královská města Káthmándú a Pátan 
 • Málo navštěvovaná oblast s nenarušenou kulturou

 

 

 

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Káthmándú. Dle příletu seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem, Durbarsquare s palácem bohyně Kumárí a mnoha chrámy.

 • 3. – 4. den

  Přelet do Nepalgunju do jižních Teraí; druhý den přelet do městečka Juphal (2475 m) – výchozí místo našeho treku, odtud trek do Dunai (2140 m). 

 • 5. – 8. den

  Začátek treku podél řeky Bheri přes visuté mosty a izolované vesnice až do Lingdo (2391 m); dále přes barevná terasovitá políčka v Tarakotu podél říčky Tarap Khola vystoupáme přes Laina Odar (3370 m) a Toltol (3523 m) až do Dho Tarap (4080 m ); toto městečko je obehnáno nepravidelnou kamennou zídkou, v jeho blízkosti se nachází velké množství jalovců.

 • 9. den

  Aklimatizační den v okolí Dho Tarap (4080 m).

 • 10. – 13. den

  Treking z Dho Tarap (4080 m) do základního tábora Numa La (4440m), během cesty se pokocháme zelenými pastvinami na obou stranách řeky, což je v této oblasti raritou. Na jedné straně se nám naskytne pohled na údolí Tarap a na druhé na vrcholky okolních velehor. Navštívíme také buddhistický klášter Chiba sect; další dva dny absolvujeme přechod sedla Numa-La (5238 m) a Baga-La (5190 m ); poslední den dojdeme do Ringmo (3641 m ).

 • 14. den

  Odpočinkový den v Ringmo poblíž jezera Phoksundo, jež je významné nejen díky své rozloze a strategické poloze (každý den odtud odjíždějí karavany do Tibetu), ale také z náboženských důvodů. Na jeho březích se nachází celkem 20 stúp a jedna gompa. 

 • 15. – 16. den

  Sestup přes Rechi do Chepka (2838 m), v této oblasti se nachází velké množství minerálů, místní věří, že mají léčivou schopnost; další den trek kolem březových hájků do Juphalu (2475 m).

 • 17. den

  Let z Juphalu do Nepaljungu a následně do Káthmándú

 • 18. den

  Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú: královské město Pátan (UNESCO), Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistický stúpa Boudhanáth.

 • 19. – 20. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Treking ve stínu himálajských osmitisícovek

Promítající: David Skrbek

24.01.2019, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Plně obsazenoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Vydejte se s námi po stezkách čtyř nejznámějších nepálských treků. Představíme vám jejich náročnost, zajímavosti a rozdíly, vše doprovozeno tradiční nepálskou hudbou. Přijďte posedět a vybrat si ten pravý výlet pro vás.