Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Azory s turistikou

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 5. – 26. 5. 201910 dní-3%44 232 Kč45 600 Kč22040901

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena -3%44 232 Kč45 600 KčFirst-minute sleva dnes končí.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný6 800 Kč
19. 9. – 28. 9. 201910 dní-4%43 776 Kč45 600 Kč22040903

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

polovina května – září

Nevyhovuje vám termín? Ve vámi zvoleném termínu vám na místě zajistíme následující služby: ubytování, pronájem auta, zpracování itineráře.

Popis

Azory jsou malebné portugalské souostroví vulkanické původu, ležící daleko v Atlantickém oceánu, což jim přisoudilo významnou historickou roli při plavbách mezi Evropou a Amerikou. Jejich klima je silně ovlivněno oceánem a Golfským proudem. Přívětivé teploty s dostatkem srážek a úrodné sopečné půdy zde vytvářejí ideální podmínky pro bujnou zeleň v čele s všudypřítomnými hortenziemi, která hojně zdobí zdejší přírodní krásy. Navštívíme dva nejatraktivnější ostrovy, které nám nabídnou historická města, rybářské vesničky a jejich přívětivé obyvatele se zajímavou kulturou. A zároveň na obou absolvujeme ty nekrásnější pěší výlety a túry, které nás provedou malebnou i dramatickou přírodu se sopečnými krátery, jezery, termálními prameny, přímořskými útesy i čistými plážemi. Tento turistický zájezd plánujeme v paralelním termínu s poznávacím zájezdem Azory a oba zájezdy budou částečně kooperovat – viz poznámka v závěru.

 

Na co se můžete těšit?

 • Subtropický ráj v Atlantiku s bujně zelenou vegetací
 • Vulkány, smaragdová jezera, efektní přímořské útesy
 • Angra do Heroísmo  – historická perla Azor
 • Nejkrásnější pěší trasy obou ostrovů

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Lisabon; druhý den základní prohlídka centra města – krásné náměstí Praça do Comércio, maurská pevnost Castelo de São Jorge, křivolaké uličky maurské čtvrti Alfama, výtahem Santa Justa na vyhlídku a ruiny karmelitánského kláštěra Convento do Carmo aj. Večer přelet na Azory, na ostrov Terceira – ubytování na 3 noci v Praia da Vitória, historickém městečku s hezkou písečnou pláží.

 • 3. den

  Výstup na hranu kaldery Pico Alto v rezervaci Biscoito da Ferraría (okruh 9 km / převýšení 300 m); fumarolové pole Enxofre s vývěry sopečných plynů; mohutná vulkanická jeskyně Algar do Calvão; nejstarší a památkově nejcennější město Azor Angra do Heroísmo , efektní výhledy na historické centrum a přístav z hory Monte Brasil.

 • 4. den

  Výjezd na nejvyšší vrchol ostrova Santa Bárbara (1023 m) s "leteckým" výhledem na Terceiru i sousední ostrovy; výstup cedrovým lesem k jezírku Lagoinha v rezervaci Serreta (okruh 7 km / převýšení 450 m); malebné vesničky a vyhlídky západního a severního pobřeží ostrova; přímořské skalní koupaliště s krásnými jezírky a zátočinami na styku lávového proudu s mořem; krátká pobřežní túra nad útesy mysu Mistério (2 km).

 • 5. den

  Kolem poledne přelet na ostrov São Miguel; prohlídka historického centra hlavního města ostrova Ponta Delgada; ubytování na 5 nocí.

 • 6. den

  Západní část ostrova: procházka kolem jezer Empadadas; největší sopečná kaldera ostrova Sete Cidades o průměru 5 km s odlišně zbarveným Modrým a Zeleným jezerem – okružní túra podél okraje skalních stěn s monumentálními výhledy (12 km / převýšení 150 m, sestup 650 m), možnost koupele v jezeře, nejefektnější Královská vyhlídka oboustranně do kaldery i na oceán; vycházka nad útesy západního pobřeží z mysu Escavaldo ke koupací skalní zátoce s vývěrem termálních pramenů pod mysem Ferraría (3 km / sestup 250 m).

 • 7. den

  Vyhlídka Castelo Branco na oceán a jezero Furnas; vycházka kolem kráterového jezera Furnas (4 km) k velmi aktivnímu fumarolovému poli; nedaleké lázně Furnas – fakultativně jako skvělý oběd místní specialita kozído (bohatá směs mas, brambor a zeleniny, dušená přírodními sopečnými parami ve fumarolách u jezera), botanická zahrada Terra Nostra, mimořádná i esteticky, s koupáním v hořčičně zbarvené vodě termálního bazénu; nejkrásnější vyhlídka na jezero z vrcholu Pico do Ferro; tradiční čajová továrna Chá Gorreana a vycházka jedinými čajovými plantážemi Evropy (okruh 3 km / převýšení 200 m).

 • 8. den

  Dopoledne možnost fakultativních programů – pozorování velryb a delfínů či plavání s delfíny, pro ostatní případně možnost návštěvy malebného přístavního města Vila Franca do Campo. Odpoledne túra k civilizací nedotčenému kráterovému jezeru Fogo (12 km / převýšení 400 m); dle podmínek vykoupání v moři na jižním pobřeží.

 • 9. den

  Nejhornatější východní část ostrova s pohořím Serra da Tronqueira, jehož svahy strmě padají přímo k moři: přímořská túra (5 km / převýšení 250) s cílem v rybářské vesničce Ribeira Quente, túra kvodopádu Prego s možností vykoupání v jezírku pod vodopádem a do odlehlé horské osady Sanguinho (okruh 4 km / převýšení 250 m); efektní horské vyhlídky z východního pobřeží na Atlantik s krásnou parkovou úpravou; koupání v přímořském bazénu v romantickém skalním kotli pod mysem Lomba da Cruz.

 • 10. den

  Letecky Ponta Delgada – Praha.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lisabon–Terceira–Sao Miguel–Praha, doprava pronajatými mikrobusy na Azorech, 8x hotel *** se snídaní na Azorech, 1x hotel** se snídaní v Lisabonu, transfery hotel/letiště v Lisabonu, informační materiály.

Fakultativní služby:

bohatý oběd s gastronomickou specialitou kozído (asi 15 EUR); pozorování delfínů a velryb (asi 55 EUR); plavání s delfíny (asi 70 EUR).

Ubytování:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Náročnost:

Pěší výlety a túry jsou specifikovány v podrobném programu a nejsou příliš dlouhé, ale na řadě  z nich se místy vyskytují chodecky trochu náročnější úseky – některé kamenité, ale častěji blátivé a kluzké, zejména v případě deštivého počasí.

Klima:

Na Azorech panuje vlhké subtropické klima s rychlými změnami počasí po celý rok, ale na okrajích hlavní letní sezony v květnu a v září, kdy ostrovy nejsou příliš přeplněné turisty, je ideální doba pro aktivní pobyt. Počasí bývá proměnlivé, v horách často i mlhavé s krátkými dešťovými přeháňkami a větrem. Průměrné teploty se pohybují v průměru mezi 18–22°C, ale při slunci se rychle zvyšují na teplé letní počasí. Jarní termín vám nabídne nejrozkvetlejší období roku. Podzimní termín má zase výhodu podstatně příjemnější teploty vody ke koupání, což platí zejména o moři.

Minimální počet účastníků:

7.

Poznámka:

Program se může částečně upravovat či přesouvat dle posunu letových řádů a aktuálního počasí. Vzhledem k častým posunům letových řádů portugalské letecké společnosti, která je pro Azory jako jediná použitelná, může v krajním případě dojít i k zrušení programu v Lisabonu ve prospěch programu na Azorách.

Tento turistický zájezd jede paralelně s poznávacím zájezdem Azory. Oba zájezdy budou mít svého průvodce a mikrobus, ale lety i ubytování plánujeme shodné a zájezdy budou částečně kooperovat. Jeden mikrobus se bude věnovat převážně poznávacímu programu, druhý ve velké míře nejkrásnějším pěším túrám obou ostrovů.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.