ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Madeira, Porto Santo a Lisabon

Portugalská trojkombinace
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
30. 6. – 9. 7. 202410 dní17842401

Aktuálně plno! Státní svátky, pouze 5 dní dovolené!

30. 6. – 9. 7. 202410 dní17842402

Aktuálně plno! Státní svátky, pouze 5 dní dovolené!

Na co se můžete těšit?

  • Madeira – subtropický ráj v Atlantiku
  • Porto Santo – romantický ostrov se zlatě zářící písečnou pláží
  • Lisabon – město bohaté historie i moderní architektury
  • Kombinace přírodních i architektonických skvostů
  • Aktivní pohyb i lenošení na pláži s ubytováním v hotelu

Popis

Rádi poznáváte krásy přírody, bujné vegetace, ale i historických skvostů minulé doby? Nevadí vám prolenošit den na zlatě se třpytící písečné pláži? Pak se s námi vydejte na tento zájezd, který nabízí ideální kombinaci všeho zmíněného.

Cestou zavítáme také do hlavního města Portugalska – Lisabonu. Toto nádherné město a jeho okolí nabízí k objevování řadu tajuplných uliček a zákoutí, příjemné kavárničky k posezení a mnoho historických pamětihodností z let dávno minulých.

Vykoupeme se také na příjemných plážích ostrůvku Porto Santo a v druhé části zájezdu navštívíme ostrov věčného jara – Madeiru. Čeká vás historie, relaxace, příroda – to vše v rámci jedné cesty!

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Lisabon; návštěva čtvrti Belém: slavná Belémská věž , Památník objevitelů a klášter sv. Jeronýma, nejstarší lisabonská maurská čtvrt Alfama s bludištěm točitých uliček, zřícenina románského hradu sv. Jiří.

3. den

Sintra  – bývalé královské letní sídlo: historické stavby, palácové komplexy a rozlehlé parky, návštěva starého královského paláce; přesun na Cabo de Roca – nejzápadnější výběžek Portugalska a kontinentální Evropy; návrat do Lisabonu.

4.–5. den

Přelet na Porto Santo – ostrov s desetikilometrovou písečnou pláží: dle času příletu odpočinek, koupání, návštěva muzea Kryštofa Kolumba; druhý den ve večerních hodinách přejezd trajektem na ostrov Madeira – do hl. m. Funchalu.

6. den

Pico do Arieiro (1818 m) – výjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova s fantastickými výhledy na dramatickou velehorskou krajinu a nejvyšší horu Pico Ruivo; Verada dos Balcões – přesun do Riveiro Frio na pstruží farmu, odtud krátkou levádou vavřínovým lesem na nejkrásnější otevřenou vyhlídku ostrova; při zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana – skanzen Casas del Colmos, eventuálně návštěva vulkanických jeskyní v São Vicente.

7. den

Funchal: slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních.

8. den

Cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Paul da Serra – vycházka divukrásnou scenérií podél levád k jezeru Pětadvaceti pramenů; prohlídka malebného městečka Porto Moniz v severozápadním cípu ostrova – bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.

9. den

Ponta de São Lorenço – výlet na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova; dle počasí koupání na pláži Prainha, nebo návštěva Cannicalu.

10. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ