ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Seakajak – z Prahy do Polabí

Parádní vodácký čundr!
rafting a vodní turistika1 nenáročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Česko

Na co se můžete těšit?

  • Z Prahy do Mělníka na mořském kajaku
  • Kaňon dolní Vltavy a lužní lesy polabské nížiny
  • Táboření na břehu řeky

Popis

Seakajaky – aby naše nabídka kajakových kurzů byla opravdu kompletní, nesmíme zapomenout na mořské kajaky. Je to odvětví v Čechách zatím málo známé, ale jinde ve světě velmi populární. Tento sport se dá dělat od raného dětství až do pozdního věku. Stačí jen umět sedět na kajaku a mít chuť pádlovat. Jde o putování na mořských kajacích po jezerech nebo po moři, opuštěnou přírodou, táboření na divoko v jinak naprosto nedostupných místech. Zjednodušeně řečeno: parádní vodácký čundr.

Připravili jsme pro vás víkendovou výpravu, na které se seznámíte s vybavením, abyste měli představu, co jízda na mořském kajaku znamená. Výpravu lze brát také jako trénink např. na týdenní expedici do jižního Švédska, na Elbu nebo Gargáno.

V pátek v podvečer úděláme úvodní nácvik pádlování, tak abychom byli dobře připraveni na cestu i na několik přenášení jezů nebo průjezd plavební komorou. Druhý den proplujeme meandrujícím kaňonem, do kterého se Vltava pod Prahou zařezává . Oběd si dáme v hospůdce u přívozu. Třetí den, po noci v kempu ve vodácké základně ve Veltrusech, splujeme poslední kilometry Vltavy k soutoku s Labem. Na závěr plavby se nám otevře unikátní pohled na mělnický zámek z nitra lužních lesů.

Podmínky