Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Kanárské ostrovy – Tenerife a La Palma

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
6. 11. – 13. 11. 20218 dní29 600 Kč24064105

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 29 600 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný2 100 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Ostrovy věčného jara a velkolepých horských scenerií
  • Poznávací program s pěšími výlety
  • Procházka měsíční krajinou i odpočinek na pláži
  • Pico del Teide  a Roque de los Muchachos

Popis

Vnímat toto sympatické atlantické souostroví, které je součástí Španělska, jen jako plážovou destinaci by bylo velkou chybou. Koupání je zde samozřejmě také příjemné téměř v jakoukoli roční dobu, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí "Kanáry“ jako hlavní lákadlo především krásnou romantickou přírodu, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou.

Oba ostrovy jsou mimořádně přitažlivé svojí kulturou, památkami i historií a zároveň jsou nejhornatější z Kanárských ostrovů. Přírodní půvaby se zde snoubí s mnoha dalšími zajímavostmi do jedinečné kombinace. Tenerife dokonce vévodí nejvyšší hora Španělska – Pico del Teide (3718 m), která je ale díky lanovce dobře dostupná. A geomorfologickým unikátem La Palmy je obrovská sopečná kaldera Taburiente, jež nabízí dramatické výhledy do tisícimetrové hloubky svých kolmých rozervaných stěn. Díky silnicím vedoucím až do vysokých nadmořských výšek se na obou ostrovech dají naplánovat krásné vycházky a túry, aniž by při nich bylo nutné zdolávat náročná převýšení. Pojďme také společně nahlédnout do bezstarostného životního stylu místních obyvatel a nechme se pohoupat vlahými vlnami Atlantiku. Ochutnáme od všeho trochu – vyzkoušejte to s námi a nebudete litovat!

Program

1. den

Letecky Praha – Tenerife a následně přejezd lodí na ostrov La Palma.

2. den

Roque de los Muchachos (2396 m) – pohodlný výjezd pronajatým minibusem na nejvyšší vrchol celého hřebenu; vyhlídka na jedinečný sopečný kráter, panoramatické výhledy na nekonečný Atlatntik a do strmých rozervaných stěn obrovského skalního hrnce Caldery de Taburiente. Procházka podél celého kráteru. 

3. den

Ruta de los Volcanes – celodenní hřebenová pěší túra po mimořádně malebném sopečném hřebenu NPCumbre Vieja až na jih ostrova. Procházka vulkanickou krajinou lemovanou kanárskými borovicemi. 

4.den

Fuencaliente – nejjižnější oblast ostrova; maják El Faro a vulkány Teneguía z r. 1971. Poslední vulkanická erupce vytvořila na La Palmě zajímavost, která láká turisty.  Vulkán San Antonio; možnost ochutnávky místních vín.

5.den

Brzy ráno trajektem na Tenerife; výjezd nahoru do NP Teide , na náhorní plošinu s pestrobarevnou velehorskou pouští a bizarními skalními útvary, pěší výlet „měsíční“ krajinou Paisaje Lunar.

6. den

Opět nahoru do NP Teide, tentokrát s výstupem na Pico del Teide (3718 m) s dopomocí lanovky, od které už není vrchol daleko, pro výstup potřebujeme povolení (viz poznámka); obvyklé jsou zde nadoblačné výhledy až na sousední ostrovy; sestup pěšky nebo také lanovkou.

7. den

Hornaté západní pobřeží ostrova, sestup slavnou soutěskou Masca k moři, koupání a návrat lodí podél závratných skalních stěn Los Gigantes.

8. den

Dle času koupání a poslední nákupy v Los Cristianos; letecky zpět do Prahy.

Podmínky