ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a La Gomera

Nadoblačnými vrcholky ve vodách Atlantiku
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 11. – 11. 11. 20229 dní16824202

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

Na co se můžete těšit?

  • Ostrovy věčného jara a velkolepých horských scenerií
  • Poznávací program s pěšími výlety
  • Procházka měsíční krajinou i odpočinek na pláži
  • Pico del Teide  a NP Garajonay

Popis

Vnímat toto sympatické atlantické souostroví, které je součástí Španělska, jen jako plážovou destinaci by bylo velkou chybou. Koupání je zde samozřejmě také příjemné téměř v jakoukoli roční dobu, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí "Kanáry“ jako hlavní lákadlo především krásnou romantickou přírodu, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou. Všechny tři ostrovy jsou mimořádně přitažlivé svojí kulturou, památkami i historií a zároveň jsou nejhornatější z Kanárských ostrovů. Přírodní půvaby se zde snoubí s mnoha dalšími zajímavostmi do jedinečné kombinace. Tenerife dokonce vévodí nejvyšší hora Španělska – Pico del Teide (3718 m), která je ale díky lanovce dobře dostupná. Geomorfologickým unikátem La Palmy je obrovská sopečná kaldera Taburiente, jež nabízí dramatické výhledy do tisícimetrové hloubky svých kolmých rozervaných stěn. Perlou Gomery je pak nepochybně prastarý vavřínový prales národního parku Garajonay. Díky silnicím vedoucím až do vysokých nadmořských výšek se na ostrovech dají naplánovat krásné vycházky a túry, aniž by při nich bylo nutné zdolávat náročná převýšení. Pojďme také společně nahlédnout do bezstarostného životního stylu místních obyvatel a nechme se pohoupat vlahými vlnami Atlantiku. Ochutnáme od všeho trochu – vyzkoušejte to s námi!

Program

1. den

Letecky Praha – Tenerife a následně přejezd lodí na ostrov La Palma.

2. den

Roque de los Muchachos (2396 m) – pohodlný výjezd pronajatým minibusem na nejvyšší vrchol celého hřebenu; vyhlídka na jedinečný sopečný kráter, panoramatické výhledy na nekonečný Atlatntik a do strmých rozervaných stěn obrovského skalního hrnce Caldery de Taburiente. Procházka podél celého kráteru. 

3. den

Caldera de Taburiente - výlet do nitra zeleného moře kaldery s vrcholky i zákoutími. Cestou zastávka u pastelově barevného vodopádu Cascada de Color.

4.den

Fuencaliente – nejjižnější oblast ostrova; maják El Faro a vulkány Teneguía z r. 1971. Předposlední vulkanická erupce vytvořila na La Palmě zajímavost, která láká turisty – vulkán San Antonio; možnost ochutnávky místních vín.

5. den

Brzy ráno trajektem na ostrov La Gomera; nejvyšší vrchol ostrova Alto de Garajonay, vavřínový prales národního parku Garajonay, kolem vodopádu do malebné vesničky Hermigua.

6. den

Západní strana ostrova La Gomera: Stolová hora la Fortaleza s kruhovými výhledy, horské městečko Chipude, rozeklaná údolíčka, koupání až na západním pobřeží Gomery v Atlantiku...

7. den

Dopoledním trajektem na ostrov Tenerife; prohlídka koloniálních městeček severu ostrova - La Laguna, Puerto de la Cruz, Santa Cruz... čas na koupání v přílivových bazencích.

8. den

NP Teide: výstup do podvrcholové oblasti (na vrchol možnost pouze se zvláštním povolením) na Pico del Teide (3718 m) s pomocí lanovky; obvyklé jsou zde nadoblačné výhledy až na sousední ostrovy; procházky pod vrcholem, sestup pěšky nebo také lanovkou.

9. den

Dle času poslední koupání či poslední nákupy; letecky zpět do Prahy.

Podmínky