ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kolumbie autentická

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
8. 11. – 22. 11. 202415 dní27820401

Na co se můžete těšit?

  • Cartagena  – perla mezi jihoamerickými městy
  • NP Tayrona – nejkrásnější národní park s průzračnými lagunami
  • Příroda, města, pláže, odpočinek
  • Vnitrostátní přelety na dlouhých přesunech

Popis

Kolumbie je země plná kontrastů. Nabízí skvosty koloniální architektury, usměvavé obyvatelstvo, vyhlášenou kávu, ale i pohodu a klid na rozlehlých plážích. Již několik let se pozvolna otevírá turistickému ruchu a rozhodně stojí za to ji navštívit. Během naší cesty poznáme i kraj Gabriela Garcíi Márqueze, autora slavného románu Sto roků samoty a držitele Nobelovy ceny. Zájezd nás provede po nejlákavějších místních památkách, přičemž je sestaven tak, aby nám na závěr zbyl čas na odpočinek, koupání a šnorchlování u Karibiku.

Ubytováni budeme v pohodlných hotelích, kde si vždy ráno před zahájením programu v klidu vychutnáme snídani. Dlouhé přejezdy jsme nahradili vnitrostátními přelety, tudíž budeme mít možnost procestovat tuto krásnou zemi celkem pohodlně. Zájezdem vás provede český průvodce, který většinu svého života žije v jižní Americe, a může tedy nabídnout skutečně autentický pohled na tento region.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Bogota: prohlídka hlavního města Kolumbie s bohatou historií – historické a kulturní centrum se zapadlými hospůdkami a kavárničkami La Candelaria, již se také říká malé Španělsko; náměstí Simona Bolívara v koloniálním stylu, Chorro de Quevedo – světoznámé muzeum zlata, prezidentský palác Nariňo; lanovkou na poutní místo Montserrate pojmenované po katalánské hoře – jedinečné výhledy na celou Bogotu.

3. den

Villa de Leyva – celodenní přejezd do jedné z nejhezčích vesniček v Kolumbii; zastávka v solné katedrále Zipaquira – jedinečná podzemní stavba vybudovaná v bývalých solných dolech.

4. den

El Enfiernito – v překladu "malé peklo", astrologické rituální místo Muisků, které připomíná známý Stonehenge a jehož význam doposud nebyl zcela objasněn, návštěva paleontologického muzea El Fossil; vnitrostátní přelet do kávového regionu Pereira.

5. den

Exkurze po kávových plantážích: seznámení se všemi taji kávy na rodinné kávové farmě Cafe Manolo – ukázka průběhu sklizně, zpracování a pražení kávy spojené s ochutnávkou.

6. den

Valle de Cocora – celodenní výlet do údolí, které je součástí NP Los Nevados. Čeká vás procházka lesem voskových palem, nejvyšších palem na světě, které jsou také národním stromem a symbolem Kolumbie, a prohlídka tradičních vesnic regionu Salento a Filandia.

7. den

Medellin – přelet do hlavního města regionu: odpolední prohlídka moderního centra města – park Explora, národní palác, čtvrť Santo Domingo, výjezd lanovkou za výhledy na město; večerní návštěva zóny El Poblado – restaurace, bary, hudba...

8. den

Peňol – celodenní výlet k lagunám a monolitické formaci El Peñón de Guatapé, tyčící se 220 metrů nad okolní terén, typické pestrobarevné městečko Guatape v regionu Antioquia.

9. den

Santa Marta – přelet do koloniálního města: odpolední prohlídka centra, návštěva Quinty San Pedro Alejandrino – místo skonu Simona Bolívara, jednoho z hlavních představitelů jihoamerického boje za nezávislost na Španělsku; následně přejezd do Tagangy

10. den

NP Tayrona – celodenní výlet rychlým člunem do jednoho z nejkrásnějších kolumbijských NP: nádherné pobřeží, bohatá fauna i flóra – odpočinek na plážích Cabo de San Juan a pro náročné fakultativní celodenní výlet k El Pueblitu, ruinám města prehispánské kultury Tayrona.

11. den

Cartagena  – přejezd do přístavu z doby španělské kolonizace; cestou návštěva bahenního vulkanu El Totum; odpoledne prohlídka historického centra – park Simona Bolívara, náměstí Santo Domingo, Pedro Claver; podvečerní procházky podloubím v hradbách.

12. den

NP Corales del Rosario y San Bernardo: celodenní lodní výlet na karibské korálové ostrovy Rosario – koupání, šnorchlování, odpočinek.

13. den

Odpočinkový den na plážích Cartageny, případně nákupy.

14.-15. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky