ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Peru – velký poznávací okruh

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
31. 5. – 20. 6. 202221 dní27841210

UZAVŘENO

Základní cena
6. 6. – 20. 6. 202215 dní27841211

Uzavřeno

Na co se můžete těšit?

  • Cusco , Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
  • Lima , planina Nasca , Arequipa
  • jezero Titicaca a plovoucí ostrovy Uros
  • Perly severu – Cajamarca, majestátní Kuelap a monumentální vodopád Gocta

Popis

Naše pestré putování povede nejpozoruhodnějšími místy Peru včetně turisticky odlehlého severu.

V základní části programu obkroužíme z hlavního města Limy jižní část země se všemi jejími proslulými památkami i přírodními krásami. Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu, potěší nás západ slunce za hřebeny hor nad jezerem Titicaca, ohromí nás pohled na planinu Nazca s obřími obrazci, oddechneme si v půvabném městě Arequipa obklopeném mohutnými vulkány, vyfotíme si kondory plachtící nad hlubinami kaňonu Colca a v Cuscu užasneme nad bohatostí koloniálních památek i stavebním uměním starých Inků.

Před základním programem červnového termínu vám vřele doporučujeme nevynechat úvodní prodloužení, ve kterém jsme pro vás vybrali ta nejatraktivnější lákadla severního Peru. Nejprve přiletíme do krásného města Cajamarca s pestrou minulostí a původním domorodým folklorem. Následně se vydáme úchvatnou silnicí přes hřebeny And a kaňon řeky Maraňon do horské části provincie Amazonie, kde pronikneme až do nitra horské džungle pod obří vodopád Gocta a především navštívíme předinckou památku Kuelap, která si svojí jedinečností téměř nezadá s Machu Picchu.

Program

Fakultativní úvod (+6 dní)

SEVERNÍ PERU – Cajamarca a horská Amazonie

1.–2. den

Letecky Praha – Cajamarca; transfer do města, aklimatizace a seznámení s městem.

3. den

Canal de Cumbemayo – důmyslný vodní kanál, který představuje úžasný počin předincké stavební techniky; Cajamarca – prohlídka centra města a návštěva místa, kde v r. 1532 vlákali španělští conquistadoři do léčky posledního Inku Atahualpu.

4. den

Celodenní přejezd po panoramatické silnici přes hřebeny And a kaňon řeky Maraňon do horské části provinice Amazonie; cestou zastávky na vyhlídkách v průsmyku Calla Calla (3600 m) a v zajímavém muzeu v osadě Leymebamba s mumiemi od Laguny de los Condores; příjezd do města Chachapoyas.

5. den

Kuelap – ikonická památka severního Peru, prohlídka předincké pevnosti a svatyně obehnané hradbou 1900 metrů dlouhou a až 30 metrů vysokou; cesta první peruánskou lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní hřbety And a následně asi 30 minut pěší chůze k pevnosti. V pozdním odpoledni prohlídka koloniálního Chachapoyas.

6.–7. den

Gocta – jeden z nejvyšších vodopádů světa (771 m výšky), cesta amazonským mlžným pralesem až přímo pod vodopád (10 km pěšky nebo na koni); druhý den poslední nákupy v Amazonii, transfer na letiště a odlet do Limy, nocleh a následné pokračování základním programem. 

.

ZÁKLADNÍ PROGRAM

1.–2. den

Letecky Praha – Lima , prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu, odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.

3. den

Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií, přejezd k planině Nazca , zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina s krásnými výhledy na poušť a možností sjet duny na sandbordech. Fakultativně jízda terenními vozy či buginami po dunách.  

4. den

Fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií na planině Nazca, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi, přejezd do městečka Arequipa.

5. den

Arequipa město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru s možností nákupů místního ovoce a zeleniny či skvělých fresh džusů, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; návštěva archeologického muzea s jedinečně zachovalou zmrzlou mumií „Juanitou“, fakultativní pěší výlet v okolí.

6. den

Cesta na náhorní planinu s mnoha výhledy na sopku Misti a další vulkány, přejezd přes Mirador de los Volcanes ve výšce 4 910 m.n.m., pozorování četných stád lam, příjezd do Chivay prohlídka města a možnost koupání v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.

7. den

Colca – nejhlubší kaňon světa, malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka; přejezd kolem jezera Lagunillas, malebné údolí s  mnoha výhledy; odjezd do Puna a ubytování.

8. den

Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, dále na přírodní ostrovy Amantani nebo Taquile s výhledy na bolivijské pohoří Cordillera Real, návrat do Puna.

9. den

Přejezd po náhorní plošině Altiplano z Puna do Cuzca, večerní procházka městem.

10. den

Výlet po blízkých inckých památkách v okolí Cuzca, incké stezky, možnost účasti na šamanském obřadu, skalní observatoř a svatyně Qenko a monumentální chrám Sascayhuaman tvořený gigantickými kamennými bloky, návrat do Cuzca a prohlídka města.

11. den

Posvátné údolí řeky Vilcanota, zastávky u pevnosti Puca Pucara a někdejších inckých lázní Tambo-Machay, incké město Pisaq s jedinečnou soustavou teras a chrámů (možnost cca. tříhodinového přechodu přes celou lokalitu), návštěva vyhlášených trhů v městečku Pisaq, Ollantaytambo s jedinečnou pevností uzavírající údolí, přejezd vláčkem do Machu Picchu - Pueblo.

12. den

Machu Picchu – nejúchvatnější citadela říše Inků, dle vlastního uvážení výlety na okolní vrcholky (brána Inti Punku, incký most) s nádhernými výhledy; návrat do Cuzca.

13. den

Pokračování prohlídky Cuzca, romantické procházky, nákupy na indiánských trzích, nebo možnost fakultativních výletů; například do incké „zemědělské laboratoře“ Moray, na saliniště s těžbou soli v Salinas nebo na výlet do Vinicunca Rainbow Mountain - Duhových hor.

14.–15. den

Rozloučení s městem, poslední nákupy, přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy.

Podmínky