ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Peru – velký poznávací okruh

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
10. 4. – 24. 4. 202315 dní27841310

Na co se můžete těšit?

  • Cusco , Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
  • Lima , planina Nasca , Arequipa
  • jezero Titicaca a plovoucí ostrovy Uros

Popis

Z hlavního města Limy jižní část země se všemi jejími proslulými památkami i přírodními krásami. Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu, potěší nás západ slunce za hřebeny hor nad jezerem Titicaca, ohromí nás pohled na planinu Nazca s obřími obrazci, oddechneme si v půvabném městě Arequipa obklopeném mohutnými vulkány, vyfotíme si kondory plachtící nad hlubinami kaňonu Colca a v Cuscu užasneme nad bohatostí koloniálních památek i stavebním uměním starých Inků.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Lima , prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu, odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.

3. den

Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií, přejezd k planině Nazca , zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina s krásnými výhledy na poušť a možností sjet duny na sandbordech. Fakultativně jízda terenními vozy či buginami po dunách.  

4. den

Fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií na planině Nazca, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi, přejezd do městečka Arequipa.

5. den

Arequipa město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru s možností nákupů místního ovoce a zeleniny či skvělých fresh džusů, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; návštěva archeologického muzea s jedinečně zachovalou zmrzlou mumií „Juanitou“, fakultativní pěší výlet v okolí.

6. den

Cesta na náhorní planinu s mnoha výhledy na sopku Misti a další vulkány, přejezd přes Mirador de los Volcanes ve výšce 4 910 m.n.m., pozorování četných stád lam, příjezd do Chivay prohlídka města a možnost koupání v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.

7. den

Colca – nejhlubší kaňon světa, malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka; přejezd kolem jezera Lagunillas, malebné údolí s  mnoha výhledy; odjezd do Puna a ubytování.

8. den

Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, dále na přírodní ostrovy Amantani nebo Taquile s výhledy na bolivijské pohoří Cordillera Real, návrat do Puna.

9. den

Přejezd po náhorní plošině Altiplano z Puna do Cuzca, večerní procházka městem.

10. den

Výlet po blízkých inckých památkách v okolí Cuzca, incké stezky, možnost účasti na šamanském obřadu, skalní observatoř a svatyně Qenko a monumentální chrám Sascayhuaman tvořený gigantickými kamennými bloky, návrat do Cuzca a prohlídka města.

11. den

Posvátné údolí řeky Vilcanota, zastávky u pevnosti Puca Pucara a někdejších inckých lázní Tambo-Machay, incké město Pisaq s jedinečnou soustavou teras a chrámů (možnost cca. tříhodinového přechodu přes celou lokalitu), návštěva vyhlášených trhů v městečku Pisaq, Ollantaytambo s jedinečnou pevností uzavírající údolí, přejezd vláčkem do Machu Picchu - Pueblo.

12. den

Machu Picchu – nejúchvatnější citadela říše Inků, dle vlastního uvážení výlety na okolní vrcholky (brána Inti Punku, incký most) s nádhernými výhledy; návrat do Cuzca.

13. den

Pokračování prohlídky Cuzca, romantické procházky, nákupy na indiánských trzích, nebo možnost fakultativních výletů; například do incké „zemědělské laboratoře“ Moray, na saliniště s těžbou soli v Salinas nebo na výlet do Vinicunca Rainbow Mountain - Duhových hor.

14.–15. den

Rozloučení s městem, poslední nákupy, přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy.

Podmínky