ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ekvádor, Galapágy a Amazonie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
21. 4. – 8. 5. 202518 dní27832502

AMAZONIE + EKVÁDOR + GALAPÁGY 

Amazonie od 4 osob s anglicky mluvícím průvodcem.  

Termín i cena se mohou změnit v závislosti na letenkách ve 2025 

25. 4. – 8. 5. 202514 dní27832501

EKVÁDOR + GALAPÁGY

Termín i cena se mohou změnit v závislosti na letenkách v roce 2025.

21. 4. – 8. 5. 202418 dní27832402

AMAZONIE + EKVÁDOR + GALAPÁGY 

Amazonie od 4 osob s anglicky mluvícím průvodcem. 

25. 4. – 8. 5. 202414 dní27832401

EKVÁDOR + GALAPÁGY

Na co se můžete těšit?

  • Koloniální architektura, incké památky
  • Unikátní fauna na souostroví Galapágy
  • Panoramata zasněžených And
  • Za florou i faunou do pralesů Amazonie

Popis

Přesvědčte se spolu s námi, že Ekvádor je geograficky nenapodobitelnou zemí. Jméno mu dala poloha přímo na rovníku. Páteř země tvoří rozlehlý hřeben And, dokonce s „nejvyšší horou světa“, protože zeměkoule v pase trochu přibrala a díky tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdálenější od středu naší planety než vrchol Everestu. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost země na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování.

Dále vás náš zájezd zavede na souostroví Galapágy, ležící v Tichém oceánu přibližně 1000 km západně od pobřeží Ekvádoru, jemuž přináleží. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti souostroví se zde vyvinula jedinečná fauna. Tu představují například terejové modronozí, leguáni, obrovské želvy nebo nelétající kormoráni. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny přísným národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch.

Program

Fakultativní úvod (+4 dny)

AMAZONIE

1.–2. den

Letecky Praha – Quito; přejezd do horského lázeňského městečka Pampallakta, nocleh a relaxace ve zdejších termálech. Následující den cesta mikrobusem a motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno, příjezd do lodže, odpoledne koupání v laguně a odpočinek. 

3.–4. den

Pobyt v Amazoniive stylových lodžích Tucan Lodge: časná ranní exkurze zapozorováním ptáků a růžových delfínů, dopoledne pěšívýlet džunglí ( asi 4 hod.) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů, plavba kánoí systémem lagun s pozorováním fauny, návštěva domorodé komunity s přípravou casabe, večerní plavba lagunou a řekou spozorováním noční fauny. 

5. den

Celodenní přejezd zpět do Quita, pokračování základním programem zájezdu.

Základní program

ANDSKÁ OBLAST a GALAPÁGY

1.–3. den

Letecky Praha – Quito; Otavalo – prohlídka světoznámého indiánského trhu s textilními výrobky, exkurze archeologickým areálem Cochasqui – ceremoniální pyramidy, pohřební mohyly, lunární a sluneční kalendář.  

Quito – prohlídka historického centra města: katedrála, kostel La Compaňía, náměstí San Francisco a Plaza Grande, přesun k rovníku, citadela Mitad del Mundo s expozicí ekvádorských etnik a ukázkou fyzikálních fenoménů na rovníkové linii.

4. den

NP Cotopaxi – odjezd do oblasti andské horské tundry zvané „paramo“, výjezd a krátký výstup k horské chatě Jose Ribas (4850 m) na hranici ledovce aktivní sopky Cotopaxi (5897 m), prohlídka laguny Limpiopungo s okolní nádhernou sopečnou krajinou a při troše štěstí i s divokými koňmi.

5. den

Laguna Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností výstupu a sestupu  ke kráteru, přesun do koloniálního města Riobamba ležícího pod  působivou nejvyšší sopkou Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou dle možností návštěva indiánských trhů.

6. den

Dnes nás čeká přejezd do města Cuenca, cestou uděláme dvě zastávky. Po hodině a půl zastavíme v poušti  Palmira – nachází se v Guamote v provincii Chimborazo v nadmořské výšce 3150 metrů s teplotou kolísající mezi 6–12º C. Dále  budeme pokračovat v cestě k ruinám Ingapirca a návštěvě nejvýznamnější ekvádorské předkolumbovské památky.  Následně dorazíme do krásného koloniálního města Cuenca.  Pokud by ale začal opět fungovat vlak Nariz del Diablo (Ďáblův nos), zařadili bychom místo pouště Palmiry do programu projížďku historickou železniční tratí, která úvratěmi překonává velkou nadmořskou výšku do hluboké soutěsky.

7. den

Cuenca – prohlídka jedinečného historického města s centrem z koloniálních dob, živá atmosféra, folklor a kolorit nefalšovaného ekvádorského života.

8. den

NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s více než 200 jezery, krátký výlet okolo laguny La Toreadora, pozdě odpoledne přejezd do druhého největšího města Ekvádoru Guayaquilu, nocleh. 

9. den

Odlet na Galapágy na ostrov Baltra, transfer k doku na ostrově Santa Cruz a odjezd člunem na ostrov Isabela, návštěva laguny s plameňáky.

10. den

Ostrov Isabela – pokračování prohlídky, nenáročný výlet krajinou formovanou sopečnou činností i vodou ke kráteru Sierra Negra (druhá největší vulkanická kaldera na světě), návštěva záchranné chovné stanice želv Arnaldo Tupiza, odpoledne lodí na ostrůvek Tintoreras, pozorování fauny a šnorchlování.

11. den

Ostrov Santa Cruz – ráno odjezd člunem na ostrov Santa Cruz, pěší výlet na krásnou bílou pláž Tortuga Bay, která je vhodná ke koupání, cestou pozorováníleguánů, terejů modronohých, kormoránů a další pestré fauny.  Odpoledne exkurze do vnitrozemí na vysočinu ostrova – lávové tunely, pozorování želv obrovských ve volné přírodě aj.

12. den

Celodenní výlet lodí dle dispozic na vybraný ostrov Bartolome, Plazas nebo North Seymour – pěšky po ostrově, pozorování velice pestré a endemické flóry a fauny, šnorchlování, relaxace, návrat do Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz.

13.–14. den

Transfer na letiště, cestou návštěva propastí Los Gemelos, odlet do Guayaquilu a následně pokračování dál do Evropy s návratem do Prahy následující den.

Podmínky