ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Havaj – velký okruh čtyřmi ostrovy

Tropický ráj uprostřed Pacifiku
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
25. 10. – 8. 11. 202415 dní26950402
19. 4. – 3. 5. 202415 dní26950401

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Oahu (Ostrov setkání) – Waikiki beach, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřeží
  • Kauai (Ostrov zahrad) – Waimea Canyon, pobřežní útesy Na Pali
  • Maui (Ostrov údolí) – Road to Hana, Kahanu Garden, Dragon teeth
  • Hawaii (Velký ostrov) – aktivní vulkány, mlžný les a čtyřtisícovka Mauna Kea

Popis

Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a harmonie uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely. Navštívíme úžasná místa, kam běžný turista nevkročí. Procestujeme čtyři ostrovy a postupně se seznámíme s památkami původní polynéské kultury i s novodobou historií souostroví. Poznáme tropický deštný les s vodopády, divoké pobřeží s útesy a různobarevnými plážemi, hluboký kaňon srovnatelný svojí majestátností s Velkým kaňonem v Arizoně, aktivní vulkány a lávové jeskyně, horský mlžný les se stromovými kapradinami, vysokohorskou bezlesou krajinu s nekonečným rozhledem v krystalicky čistém vzduchu. Přesuny mezi ostrovy probíhají letecky, po pevnině najatým mikrobusem a pěšky. Ačkoli jde o zájezd poznávací, vždy se v programu najde prostor na osvěžení v oceánu.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha směr Honolulu na ostrově Oahu. Prohlídka „velkoměsta Pacifiku“, návštěva památníku Pearl Harbor s fakultativní možností prohlídky bitevní lodi Missouri; vyhlídka na město z Mount Tantalus; botanická zahrada Koko Crater v kráteru vyhaslé sopky; pěší výlet na vyhlídku Diamond Head, nebo koupání v teplém oceánu, šance zažít noční ruch na Waikiki Beach – promenáda, nepřeberné množství obchůdků, kaváren a restaurací a zejména bohatý výběr z mezinárodní kuchyně. 

3. - 4. den

Replika japonského kláštera Byodo-In, jenž byl otevřen na sté výročí příchodu prvních japonských migrantů na Havaj, obklopuje ho jezírko se zahradou, kde můžete spatřit koi kapry, pávy, želvy nebo černé labutě. Dále vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore – surfařské severní pobřeží. Laie, fakultativně návštěva úžasného Polynéského kulturního centra, kde na nás čeká mimo jiné ukázka tradičních tanců, ochutnávka místní kuchyně, projížďka na lodičkách a spoustu dalších zajímavostí spjatých s polynéskou kulturou.

5. - 7. den

Přelet na ostrov Kauai. Příbojový vodotrysk Spouting Horn; Waimea – místo přistání Jamese Cooka; Waimea Canyon přezdívaný „Velký kaňon Pacifiku“ a jeho neuvěřitelné barvy, procházka k vodopádu, vyhlídky z pohoří až k oceánu. Pěší výlet na divoké západní pobřeží Na Pali, koupání v oceánu s endemity, jako jsou havajští tuleni a zelené havajské želvy. Fakultativně „Grand Tour“, hodinový let vrtulníkem nad celým ostrovem po stopách Jurského parku; návštěva vesnice Koloa, kde se začal vyrábět rum. V případě zájmu je možné zajistit ochutnávku.

8. - 9. den

Přelet na ostrov Maui, často přezdívaný „Ostrov mnoha údolí“. Procházka v nádherném údolí Iao Valley, kde roku 1790 proběhla rozhodující bitva havajských dějin. Pobřežní skalní útvar Dragon Teeth na Makaluapuna Point, výlet na Hokipa Beach, kde se jezdí mistrovství světa v surfingu a windsurfingu. Slavnou Road to Hana, klikatící se v tropickém pralese, dojedeme až k botanické zahradě Kahana a samozřejmostí bude koupání na Red Sand Beach.

10. - 13. den

Přelet na ostrov Hawaii (Big Island). Královské město Kona a jeho jedinečná atmosféra. Návštěva havajských svatyní Pu'uhonua a Hōnaunau. Fakultativně večerní šnorchlování s mantami (doporučujeme). „Mokré“ severovýchodní pobřeží ostrova, pomník tsunami v Laupahoehoe, překrásné vodopády Akaka falls, dále cesta úzkou pralesní vyhlídkovou silnicí Omonea. Návštěva Tropical Botanical Garden. Po Saddle Road se vydáme mezi sopečné vrcholy velikánů Havaje, sopek Mauna Loa a čtyřtisícovky Mauna Kea (Bílá hora, 4205 m). Pobyt na Big Islandu završíme koupáním v teplém oceánu na Hāpuna Beach State Park.

14. - 15. den

Letecky zpět do Prahy dle letových řádů.

Podmínky