ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toulky Faerskými ostrovy

poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
14. 6. – 19. 6. 20236 dní41250320

AKTUÁLNĚ PLNO - 17. 6. můžete navštívit fotbalové utkání kvalifikace na ME Faery - Česko

26. 7. – 31. 7. 20236 dní41250340

AKTUÁLNĚ PLNO! Oslavy svátku sv. Olafa

2. 8. – 7. 8. 20236 dní41250350

AKTUÁLNĚ PLNO

24. 5. – 29. 5. 20236 dní41250310

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Severský přírodní ráj
  • Divoké pobřeží, vodopády a barevné domky s travnatými střechami
  • Malá skupina účastníků
  • Komfortní příjemné ubytování v hotelu ****

Popis

Faerské ostrovy jsou přírodním rájem pro milovníky ryzího severu. Na půli cesty mezi Norskem a Islandem, uprostřed chladného Atlantiku, se rozprostírají na 18 ostrovech propojených tunely, mosty a trajekty. Z žádného místa na ostrovech to přitom k Atlantiku nebude dál než 5 kilometrů.

Od května do srpna se ostrovy zazelenají a pokryje je nekonečný travnatý koberec. V kombinaci se strhujícím divokým pobřežím, vodopády, barevnými domky se zarostlými střechami a všudypřítomnými ovcemi (odtud je také název ostrovů) se na Faerách odehrává fantastická hra barev, vjemů a severské pohody. I když se venku během dne vystřídají všechna čtyři roční období a vítr rozehrává závody slunce s mlžnými závoji, dánské útulno neboli „hygge“ doléhá i sem.

Vydejte se vstříc poznání fantastického divokého souostroví, které je hitem individuálních cestovatelů, ale díky své nepřístupnosti a malým ubytovacím kapacitám je zatím ušetřeno masovějšího turismu. Vyrážíme v malé skupině a jako zázemí nám bude sloužit komfortní stylový hotel.

Červnový termín (14.–19. 6.) bude zpestřen plánovaným kvalifikačním fotbalovým zápasem mezi Faerskými ostrovy a Českou republikou o postup na mistrovství Evropy 2024 (plánovaný výkop je 17. 6. 2023 ve 20:45 hod.). Pro zájemce budeme zajišťovat vstupenky na tento zápas, který se bude hrát v bezprostřední blízkosti našeho hotelu (10 min. autem). 

Červencový termín (26.–31. 7.) navíc směřujeme na oslavy svátku sv. Olafa, nejvýznamnějšího faerského svátku, kdy jsou ulice Tórshavnu plné Faeřanů v pestrobarevných národních krojích a ve městě se koná řada doprovodných akcí.

Program

1. den

Odlet s přestupy na Faerské ostrovy; přesun na ubytování do Tórshavnu.

2. den

Brzy ráno nalodění na krátký trajekt na ostrov Kalsoy (dánsky Kalsø), kde bude naším cílem nenáročný výstup k majáku Kallur, jedna z nejproslulejších vycházek na ostrovech – na zpáteční cestě se zastávkou u sochy mořské panny Kópakonan v osadě Mikladalur; trajektem zpět do Klaksvíku. Pokračujeme na nejsevernější ostrov Viðoy (dán. Viderø), kde si prohlédneme kostelík v osadě Viðareiði, zasazený mezi dva dominantní kopce Malinsfjall a Villingadalsfjall; večer možnost společné večeře v některé z vyhlášených restaurací v Tórshavnu.

3. den

Přejedeme na ostrov Eysturoy (dán. Østerø) do nádherně položené vesničky Gjógv, kde se projdeme podél strmých útesů padajících do Atlantiku; vyhlídkovou horskou silnicí kolem nejvyšší hory souostroví Slӕttartindur (882 m) přejedeme do vesnice Eiði – zde podle podmínek v oblasti uskutečníme další výšlap za panoramatickými výhledy na "zelené vrcholky faerské". Pozdě odpoledne přijedeme do hlavního města Tórshavnu a zažijeme poklid faerské metropole – ve městě si mimo jiné prohlédneme přístav, staré město s historickou budovou parlamentu nebo barevné domky s travnatými střechami.

4. den

Čeká nás ostrov Vágar (Vågø), který nabízí další porci ikonických faerských krás: nedaleko osady Sandavágur se krátkou procházkou dostaneme na vyhlídku na špičatá skaliska Trøllkonufingur; dále se projdeme podél jezera Sorvagsvatn k vodopádu Bøsdalafossur, který padá přímo do vod Atlantiku – zájemci si mohou procházku prodloužit ještě na výběžek Trælanípa za fotkami s optickou iluzí jezera posazeného přímo nad oceánem; odpoledne nás ještě čeká osada Gásadalur s 11 stálými obyvateli; silniční tunel propojil v r. 2004 toto místo s okolním světem a dnes je tak již mnohem snazší objevit jeden z nejproslulejších pohledů na Faerech – úchvatný vodopád Múlafossur.

5. den

Toulky po Faerských ostrovech zakončíme na největším ostrově Streymoy (Strømø): nejvýznamnější historickou obcí na souostroví a středověkým sídlem biskupství je Kirkjubøur s nedokončenou katedrálou sv. Magnuse, kostelem sv. Olafa a 900 let starým farmářským domem Roykstovan; cestou na sever ostrova se projdeme k nejvyššímu faerskému vodopádu Fossá, který tvoří dvojitou kaskádu; na úplném severu ostrova zavítáme do osady Tjørnuvík, idylicky položené v zálivu mezi horami – projdeme se zde mj. po místní černé pláži; odpoledne zavítáme do možná nejkrásněji položené vesničky na Faerech Saksún s deseti stálými obyvateli; podvečerní návrat do Tórshavnu a závěrečný relax; pro zájemce je možné ještě domluvit asi dvouhodinový lodní výlet z osady Vestmanna k 700 metrů vysokým ptačím útesům Vestmannabjørgini.

6. den

Odlet zpět do Dánska a dále do Prahy.

Podmínky