ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Patagonie, Velikonoční ostrov a poušť Atacama

Chile: tři tváře velké země
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
17. 11. – 2. 12. 202416 dní26861401

NÁRODNÍ PARKY PATAGONIE

17. 11. – 6. 12. 202420 dní26861403

NÁRODNÍ PARKY PATAGONIE, VELIKONOČNÍ OSTROV

17. 11. – 8. 12. 202422 dní26861405

NÁRODNÍ PARKY PATAGONIE, VELIKONOČNÍ OSTROV  POUŠT ATACAMA  -  poslední 1 volné místo! možnost doplnění muže.

Na co se můžete těšit?

  • Mohutné skalní věže Torres del Paine 
  • Činné sopky, tučňáci a druhohorní araukárie
  • Valparaíso a ochutnávka chilských vín
  • Tajemné sochy na nejodlehlejším místě světa
  • Plameňáci na solných jezerech té nejdrsnější pouště  

Popis

Naše již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine, prastaré stromy alerce. Navštívíme ostrov Chiloé opředený strašidelnými mýty i proslavený unikátní architekturou lidových kostelíků. V Jezerní oblasti v okolí Pucónu je pak i výrazně tepleji než v Patagonii, takže dny tu lze podle chuti strávit buď odpočinkem spojeným s koupáním v jezeře Villarica, nebo naopak podniknout výstup na stejnojmenný vulkán.

Po spoustě dnů strávených přírodě na dosah si nakrátko odskočíme do rušné pětimilionové metropole, abychom si připomněli historii i současnost Chile. Santiago se také stane výchozím bodem dvoudílného prodloužení, a to na tajuplný Velikonoční ostrov a k dalšímu případnému pokračování do drsné, ale nádherné pouště Atacama.

Trasa je postavena tak, že obvykle strávíme dva až tři noclehy na jednom místě, přičemž k delším přesunům využijeme místní přelety, vždyť je také Chile dlouhé 4000 kilometrů... Nejprve absolvujeme náročnější patagonskou část a s postupem na sever, tedy do teplejších krajů, získá program i relaxačně-poznávací charakter.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Santiago de Chile – Punta Arenas.

3. den

JIŽNÍ PATAGONIE:

Punta Arenas: dopoledne procházka po městě a lodní výlet na Isla Magdalena – ostrov s největší kolonií tučňáků magellanských (20 000 párů); podle časových možností prohlídka centra Punta Arenas a pevnosti Fuerte Bulnes – místa prvního osídlení v této oblasti; odpolední přejezd do Puerto Natales – ubytování, nákupy na cestu do NP Torres del Paine.

4.–6. den

NP Torres del Paine  – pěší turistika ve světově proslulém národním parku: túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m (celkem 2800 m), katamaránem přes jezero Pehoe; pěší výlet k obřímu ledovci Grey (součást Velkého jižního ledovce), túra do Francouzského údolí; pozorování lam a kondorů, Nordenskjöldova vyhlídka; návrat do Puerto Natales.

7. den

SEVERNÍ PATAGONIE:

Dopoledne přelet do Puerto Montt, přejezd do Puerto Varas, ubytování; odpoledne relaxační volný program v lázeňském městečku s výhledem na ikonickou sopku Osorno (jeden ze symbolů Chile) přes jezero Llanquihué – procházka podél jezera, vycházka na vyhlídkový kopec Bernardo Philippi.

8. den

NP Alerce Andino – celodennípěší výlet pralesem prastarých stromů(alerce = modřín) v okolí jezera Chapo; v podvečer na zpáteční cestě zastávka na večeři v tržnici ryb a mořských plodů Angelmó (též i fotopastva aneb nevěřili byste, co vše poživatelného kromě ryb může vyrůst v moři).

9. den

Celodenní výlet na rázovitý ostrov Chiloé vyhlášený svým souborem 70 dřevěných kostelíků  – pozorování delfínů během krátké plavby trajektem, zastávky u vybraných kostelíků včetně muzea jim věnovaného; ochutnávka zcela čerstvých ústřic v nejvyhlášenější specializované chilské restauraci; zastávka v městečku Dalcahue s výstavkou i tržnicí produktů místních indiánských obyvatel.

10. den

Dopoledne přejezd podél jezera Llanquihue s vyhlídkou na monumentální vulkán Osorno – jeden z přírodních symbolů Chile; NP Vicente Pérez Rosales – krátký výlet deštným lesem k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos; průjezd Jezerní oblastí – divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek, do horského střediska Pucón.

11. den

JEZERNÍ OBLAST:

Pucón: celodenní pěší výlet NP Huerquehue – soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy, vyhlídky na vulkán Villarrica; fakultativně návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

12. den

Pucón: fakultativní celodenní ledovcový výstup na činnou sopku Villarrica (2861 m); alternativně odpočinkový den s možností nenáročné pěší turistiky v okolí jezera či jiné méně náročné alternativy – koupání, projížďky na kole nebo rafting či návštěva podzemní lávové jeskyně pod Villaricou.

13. den

SANTIAGO DE CHILE A VALPARAÍSO:

Santiago de Chile: dopoledne přelet do hl. města, ubytování v centru; odpoledne pěší prohlídka historického centra – Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, vyhlídkový vrch Cerro Santa Lucía; večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

14. den

Valparaíso  – celodenní výlet ze Santiaga: historické centrum s proslulými ascensory – unikátními městskými výtahy, Plaza Sotomayor, zastávka v přímořském letovisku Viña del Mar; při návratu návštěva vinného sklípku s ochutnávkou skvělých chilských vín v údolí Casablanca.

15.–16. den

Santiago de Chile: dopoledne volno ve městě a letecký návrat s příletem do Prahy následující den, nebo pokračování programem na Velikonočním ostrově.

Prodloužení 1:

VELIKONOČNÍ OSTROV (Rapa Nui)

15. den

Dopoledne přelet ze Santiaga na Velikonoční ostrov; po ubytování procházka po jediném sídle Hanga Roa s možností návštěvy muzea Sebestiana Englerta, místního kostela s kopií Pražského jezulátka, věnovanou Václavem Havlem při jeho zdejší návštěvě, a dalších zajímavostí; západ slunce u prvních moai na plošině Ahu Tahai.

16.–17. den

Rapa Nui: velký okruh ostrovem po plošinách ahu s fascinujícími sochami moai – seznámení s historií a záhadami ostrova; návštěva kráteru Rano Raraku s přibližně 300 sochami v různém stupni opracování; koupání na pláži Anakena s další plošinou Nau Nau, návštěva Ahu Akiwi, kde se vyráběly rudé kamenné "klobouky" pukao; výlet do kráteru Orongo a obřadní vesnice – seznámení s kultem Ptačího muže, výhled na Ptačí ostrovy; procházka po hraně kráteru. 

18. den

Rapa Nui: dopoledne volno v městečku Hanga Roa, odpoledne odlet do Santiaga.

19.–20. den

Santiago de Chile: dopoledne volno ve městě a letecký návrat s příletem do Prahy následující den, nebo pokračování programem v poušti Atacama.

Prodloužení 2:

POUŠŤ ATACAMA

19. den

Ráno přelet do Calamy a přejezd do "hlavního města pouště" San Pedro de Atacama : odpoledne podlehneme ležérní atmosféře městečka, procházka po místních zajímavostech – uličky, kostelík s typickou zvonicí, unikátní a významné historické muzeum, muzeum meteoritů; pro aktivnější možnost vycházky k Pukará de Quitor – pevnosti vystavěné indiánským kmenem Atacameño ve 12. stol. na obranu proti říši Inků; v pozdním odpoledni výjezd do pouště – krátký pěší výlet a neopakovatelnýzápad Slunce na obrovské duně v Měsíčním údolí (Valle de la Luna).

20. den

Časně ráno výjezd na východ Slunce u gejzírů Tatio s možností koupání v termálech v nadmořské výšce 4500 m; po návratu do San Pedra odpočinek a odpoledne výlet na lagunu Chaxa s pozorováním obřích hejn plameňáků chilských.

21.–22. den

Letecký návrat: Calama – Santiago – Praha.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ