Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Jižní Švédsko a Bornholm na kole

Do kraje Pipi Dlouhé punčochy
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný programdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
11. 8. – 21. 8. 201811 dní18 990 Kč od 16 990 Kč11710802

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!, Nově ubytování v chatkách

Základní cena 18 990 Kč
Dětská cena do 15 let17 990 Kč
Dětská cena do 6 let16 990 Kč
Služby za příplatek
Obsazení chatky 2mi osobami7 500 Kč

 za osobu

Obsazení chatky 3mi osobami2 500 Kč

 za osobu

Popis

Jižní Švédsko okouzlí malebnou, mírně zvlněnou krajinou, posetou červenými domky, větrnými mlýny, jezery, lesy a bohatou, tajemnou historií. Najdeme zde nejzachovalejší skandinávská středověká města, hrady a zámky, ale i menhiry z doby bronzové a runové kameny z doby Vikingů. Prolezeme si dřevěnou mechaniku větrných mlýnů a budeme pozorovat zdymadla Göta-kanálu, průplavu spojujícího s pomocí řek, jezer a umělých kanálů Stockholm s Göteborgem. Užijeme si koupání v moři i v jezerech, vylezeme na majáky a pokocháme se výhledem na mořské pobřeží a ptačí rezervace. Navštívíme také dánský ostrov Bornholm, ráj všech dovolenkových cyklistů, s 200 km cyklostezek.

Chatky, ve kterých budeme bydlet vždy 3 noci, zpravidla leží na břehu jezera či moře nebo v jejich těsné blízkosti. Kempy jsou velice dobře vybaveny společným zázemím a zejména děti ocení obrovské trampolíny, hřiště a mnoho dalších atrakcí.

Na co se můžete těšit?

 • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
 • Ubytování v chatkách v kempech na 3 místech, polopenze
 • Rozeklané útesy, rybářská městečka a historické udírny
 • Ráj pro děti - trampolíny a hřiště, koupání

Program

 • 1. den

  Odjezd v ranních hodinách, přejezd na sever do Swinoujscie, odtud trajektem na Bornholm; ubytování v chatkách na 3 noci.

 • 2.–3. den

  Cyklistika po ostrově Bornholm: koupání, rybářská městečka a udírny ryb, neobvyklé opevněné kostely, lesy a větrné mlýny, výlet na hrad Hammershus, západ slunce na útesech; libovolné trasy dle vlastního uvážení po cyklistických stezkách a klidných silničkách (30–80 km denně).

 • 4. den

  Ranní trajekt na jih Švédska a přejezd na sever k jezeru Vättern, zastávka v lízatkovém městečku Granna, možnost procházky ke skanzenu; přejezdový den bez kol; ubytování v chatkách na 3 noci.

 • 5. den

  Cyklistika malebnou krajinou se zastávkou u runového kamene Rök s nejdelším nápisem, ruiny cisterciáckého kláštera Alvastra, v přírodní rezervaci Omberg, vodní hrad ve Vadsteně (35–45 km).

 • 6. den

  Cyklistickou stezkou lemující technickou památku Göta–kanál; klášter Vreta Kloster; kaskáda zdymadel Berg u jezera Roxen; návrat autobusem zpět do kempu (35–50 km).

 • 7. den

  Ranní přejezd autobusem do Linköpingu, návštěva Gamla Stan (staré město), po prohlídce půldenní cyklistika závěrečné části Göta–kanálu do historického městečka Söderköping (25–35 km), odpoledne přejezd na ostrov Öland ; ubytování v chatkách na 3 noci.

 • 8. den

  Öland : na kole ostrovní krajinou: větrné mlýny, letní královské sídlo Solliden s nádhernými zahradami ve městě Borgholm, starověká kruhová hradiště, skanzen Himmelsberga, Kapelludden - ruina kaple svaté Birgity (40–50 km).

 • 9. den

  Cyklistika v okolí nejslavnější pláže severního Ölandu jménem Böda Sand, maják Långe Erik, Trollskogen - začarovaný les (30–40 km).

 • 10.–11. den

  Prohlídka přístavního města Kalmar, vodního zámku a jeho historické části, přesun k menhirům na kultovním místě Ales Stenar, noční trajekt z Ystadu do Swinoujscie, návrat v pozdních odpoledních hodinách.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, všechny trajekty přes Balt, 9x ubytování ve čtyřlůžkových chatkách skandinávského stylu, 9x snídaně, 8x večeře, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování:

Bydlet budeme na třech místech: 3x na ostrově Bornholm v Dánsku - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x Vadstena - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x na ostrově Öland - 2x dvoulůžková ložnice nebo 3x dvoulůžková ložnice s oddělenými nebo společnými postelemi, společná kuchyňka s jídelním koutem, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); chatky jsou vybaveny polštáři a dekami, ale povlečení a ručníky si prosím vezměte vlastní, případně je možné si jej zapůjčit na recepci za úplatu; ve většině kempů jsou k dispozici pro děti trampolíny a dětská hřistě, někdy i bazén. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování.

Upozorňujeme na omezený počet chatek pro obsazení třemi nebo dvěmi osobami!

Stravování:

Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; stravování začíná večeří 2. den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Povrch a profil:

asfalt, výjimečně šotolina, převážně rovinatý až zvlněný profil.

Minimální počet účastníků:

25

Nástupní místa:
Praha, Ústí nad Labem
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.