Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Jižní Švédsko a Bornholm na kole

Do kraje Pipi Dlouhé punčochy
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný programdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
9. 8. – 20. 8. 201912 dní18 990 Kč od 16 990 Kč11710902
Základní cena 18 990 Kč
Dětská cena do 15 let17 990 Kč
Dětská cena do 6 let16 990 Kč
Služby za příplatek
Obsazení chatky 2mi osobami7 500 Kč

 za osobu

Obsazení chatky 3mi osobami2 500 Kč

 za osobu

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v chatkách v kempech na 3 místech, polopenze
  • Rozeklané útesy, rybářská městečka a historické udírny
  • Ráj pro děti - trampolíny a hřiště, koupání

Popis

Jižní Švédsko okouzlí malebnou, mírně zvlněnou krajinou, posetou červenými domky, větrnými mlýny, jezery, lesy a bohatou, tajemnou historií. Najdeme zde nejzachovalejší skandinávská středověká města, hrady a zámky, ale i menhiry z doby bronzové a runové kameny z doby Vikingů. Prolezeme si dřevěnou mechaniku větrných mlýnů a budeme pozorovat zdymadla Göta-kanálu, průplavu spojujícího s pomocí řek, jezer a umělých kanálů Stockholm s Göteborgem. Užijeme si koupání v moři i v jezerech, vylezeme na majáky a pokocháme se výhledem na mořské pobřeží a ptačí rezervace. Navštívíme také dánský ostrov Bornholm, ráj všech dovolenkových cyklistů, s 200 km cyklostezek.

Chatky, ve kterých budeme bydlet vždy 3 noci, zpravidla leží na břehu jezera či moře nebo v jejich těsné blízkosti. Kempy jsou velice dobře vybaveny společným zázemím a zejména děti ocení obrovské trampolíny, hřiště a mnoho dalších atrakcí.

Program

1.–2.den

Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd na sever do Sassnitz, odtud trajektem na Bornholm; ubytování v chatkách na 2 noci.

3.–4. den

Cyklistika po ostrově Bornholm: koupání, rybářská městečka a udírny ryb, neobvyklé opevněné kostely, lesy a větrné mlýny, výlet na hrad Hammershus, západ slunce na útesech; libovolné trasy dle vlastního uvážení po cyklistických stezkách a klidných silničkách (30–80 km denně); čtvrtý den večer přesun trajektem na pevninu a noční přejezd busem do městečka Gränna.

5. den

Brzký ranní příjezd do kempu u městečka Gränna; dopolední cyklotoulky po okolí - městečko Gränna, proslavené barevnými lízátky; přívozem na pohádkový ostrov Visingsö – bývalé sídlo švédských králů (podle uvážení 20-50 km), přesun busem do kempu; pro náročnější cyklisty možnost dojezdu až do kempu (asi 60 km navíc); ubytování v chatkách na 3 noci, odpoledne prohlídka města Vadstena s vodním hradem.

6. den

Cyklistika malebnou krajinou se zastávkou u runového kamene Rök s nejdelším nápisem, ruiny cisterciáckého kláštera Alvastra v přírodní rezervaci Omberg (35–45 km).

7. den

Cyklistickou stezkou lemující technickou památku Göta–kanál; klášter Vreta Kloster; kaskáda zdymadel Berg u jezera Roxen; návrat autobusem zpět do kempu (35–50 km).

8. den

Ranní přejezd autobusem do Linköpingu, návštěva Gamla Stan (staré město), po prohlídce půldenní cyklistika závěrečné části Göta–kanálu do historického městečka Söderköping (25–35 km), odpoledne přejezd na ostrov Öland; ubytování v chatkách na 3 noci.

10. den

Cyklistika v okolí nejslavnější pláže severního Ölandu jménem Böda Sand, maják Långe ErikTrollskogen - začarovaný les (30–40 km).

9. den

Öland : na kole ostrovní krajinou: větrné mlýny, letní královské sídlo Solliden s nádhernými zahradami ve městě Borgholm, starověká kruhová hradiště, skanzen Himmelsberga, Kapelludden - ruina kaple svaté Birgity (40–50 km).

11.–12. den

Prohlídka přístavního města Kalmar, vodního zámku a jeho historické části, přesun k menhirům na kultovním místěAles Stenar, noční trajekt z Trelleborgu do Rostocku, návrat v pozdních odpoledních hodinách.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK