Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Sardinie a Korsika na jachtě 2017

poznávací zájezdy

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Korsika, Sardinie

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Plavba na jachtě
  • Pohodový jachting daleko od turistů
  • Souostroví Maddalena a snobské Porto Cervo
  • Plavba na Korsiku, přístav ve skalách Bonifacio
  • Nádherné pláže a výlety do vnitrozemí 

Popis

Po Sicílii druhý největší ostrov Středozemního moře nabízí nejenom skvělý jachting, ale také nepřeberné množství pláží a možností ke koupání. Koupání na Sardinii tak může mít jednu komplikaci: vybrat tu správnou ze stovek pláží. Bezesporu „top“ jachtařskou a gurmánskou destinaci najdeme na severu ostrova – souostroví Maddalena s mnoha plážemi a zátokami je mj. cílem mnoha celebrit. Také gastronomie, kterou na Sardinii okusíte, nemá obdoby. V popředí zdejšího kulinářského umění patří selátko pečené na rožni „porceddu“, ovčí sýr pecorino Fiore Sardo, rybí speciality – hlavně langusty, kaviár bottarga, sýrový dezert s medem a tenké křehké pláty chleba pane Carasau. Neochutnat Sardinská vína je hříchem téměř smrtelným! Mezi nejvyhlášenějšími jsou červené Canonau di Sardegna a aromatické, suché červené Monica di Sardegna. Milovníci bílého se mohou těšit na slámově žlutý Nuragus či klasické Vermentino di Gallura. Máte rádi víno a láká Vás degustační cesta? Sardinie je přesně destinace pro Vás!

Program

1. den

Přílet z Prahy do Olbia – ubytování v apartmánech, procházka po městě, individuální program. 

2. den

Nalodění a přeplavba na kotviště Nodu Pianu. Zde Vás čeká krásná písečná pláž, romantické kotviště s výhledem na celé Thyrénské moře. Skvělé koupání, šnorchlování a pohoda.

3. den

Přeplavba do zátoky Golfo Pevero. Opět nádherná písečná pláž s blankytně modrou vodou. Zde si užijete realxaci, koupání, šnorchlování, prostě středomořskou pohádku. Odpoledne plavba do přístavního městečka Porto Cervo. Rozhodně je třeba zde ochutnat skvělá místní vína a kuchyni.

4.–5. den

Přeplavba k ostrovům La Maddalena, Isola Caprera a Santa Maria, které jsou známé jako „bazény středomoří“ se svou až karibsky zbarvenou vodou. Zde se můžete těšit na šnorchlování mezi mořskou faunou a florou, často jsou zde vidět delfíni a je zde i ráj kitesurferů.

6. den

Přeplavba na Korsiku do nádherného historického přístavu Bonifacio. Město Bonifacio je jedním z nejfotogeničtějších a nejzajímavějších na Korsice: leží na dlouhém skalnatém výběžku obehnaném ze třech stran mořem. Průliv mezi Korsikou a Sardinií je chráněnou mořskou rezervací s mnoha druhy mořských živočichů. Leží zde také zajímavé souostroví Lavezzi, což je skupinka asi deseti menších většinou neobydlených ostrůvků, které budete míjet na cestě zpět na Sardinii.

7. den

Návrat na Sardinii, oblast Porto Rotondo. Ta je známá tím, že zde mají svá letní sídla nejbohatší a nejznámější lidé světa. Panuje zde čilý turistický ruch, najdete tu spoustu krámků, restaurací a vináren s vyhlášenými víny, ovčím sýrem a lokálními specialitami.

8. den

Návrat do domovské maríny a závěrečná večeře.

9. den

Ráno vrácení lodi, následně ubytování v apartmánu a možnost půjčení auta s výletem do vnitrozemí nebo individuální program.

10. den

Odlet do Prahy.

Podmínky