ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Portoriko

Ráj v Karibiku
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Portoriko, USA

Na co se můžete těšit?

  • Exotický ostrov v Karibském moři
  • Obří teleskop i svítící laguny
  • Prohlídka muzea rumu Bacardi s ochutnávkou
  • Španělská karibská kultura na americkém území

Popis

Vydejte se na svou podzimní dovolenou do slunného Karibiku. Do míst provoněných kávou a rumem, do míst s španělským temperamentem zasazeným do amerického území. Zájezd může být prodloužením k Dominikánské republice nebo jej můžete absolvovat samostatně. Cílem bude poznat tento karibský ostrov v celé jeho kráse. Navštívíme hlavní město San Juan a jeho historickou část, podíváme se na největší teleskop v Arecibo, kde se natáčel také díl Jamese Bonda, budeme mít možnost nočního pozorování bioluminiscenčních lagun. Projedeme si tzv. panoramatickou cestu - portorickou silnici, která se proplétá nejhezčími scenériemi ostrova. A bude i spousta možností vykoupat se na krásných plážích tohoto karibského ráje. 

Program

0. den

Letecky Praha  – San Juan

1. - 2. den

San Juan – prohlídka staré části hlavního města Portorika; Plaza Colón, pevnost La Fortaleza a Fuerte San Cristobal, původně dominikánský klášter Convento de los Dominicos, velkolepá stavba Catedral de San Juan; odpoledne možnost koupání či procházka novou částí San Juanu.

3. den

El Yunque – ranní odjezd do nejrozsáhlejší zalesněné plochy na ostrově v pohoří Sierra de Luquillo.  Dopolední procházka po tropickém lese El Portal s pozorováním místní fauny a flóry; odpoledne odjezd do města Fajardo, koupání, večerní výlet kajakem (1 kajak pro dvě osoby) na pozorování bioluminiscenčních lagun v Laguna Grande

4. den

Panoramatická cesta – klasická portorická silnice, která prochází nejhezčími sceneriemi ostrova. Projížďka přes řeku Río Guayane podél hřebene s banánovými plantážemi; rezervace deštného pralesa Forestal Carite s kákovými plantážemi, zde pozorování ptáků a návštěva vodopádů; rozhledna Mirador Piedra Degetau, nejhlubší soutěska ostrova Caňon San Cristóbal. Večerní příjezd do města Ponce, ubytování.

5. den

Cordillera Central – pokračování panoramatické cesty podél hřebene s výhledy na celý ostrov; lesní rezervace Toro Negro; kratší túra k Cerro Doňa Juana k obrovskému koupališti v pralese a Cerro de Punta (1 338 mnm), nejvyšší bod na ostrově. Navečer příjezd do města Mayagüez; večerní prohlídka města.

6. - 7. den

RíoCamuy Cave Park přejezd k vápencovému labyrintu s jeskyněmi a podzemními říčkami,projížďka motorovým vozíkem hlavní jeskyní Cuerva Clara de Empalme; poté návštěva observatoře Arecibo, největšího radioteleskopu na světě; cestou zpět do San Juanu museum Bacardi - prohlídka spojená s ochutnávkou skvělého rumu. Následující den odlet do Prahy dle letového řádu. 

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky