ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Norsko – turistika komfortněji

poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
14. 7. – 22. 7. 20229 dní41220210

Na co se můžete těšit?

  • Fjordy, hory, ledovce a vodopády Norska
  • Horské túry na vrcholy i údolími hor
  • Turisticky nenáročný i náročnější program
  • Komfortní zázemí turistických hotelů s částečnou polopenzí 

Popis

Nádherná divoká norská krajina přímo vybízí k túrám a procházkám v přírodě. Přestavujeme na českém trhu jedinečný poznávací zájezd s turistikou do Norska, během kterého se můžete podívat do nejvyššího pohoří Skandinávie Jotunheimen a dosáhnout zde nejvyššího vrcholu Galdhøppigen. Stejně tak můžete vyjít na oblíbenou skalní plošinu Preikestolen s jedinečným výhledem na fjord pod ní. Nebudou chybět nádherné vodopády (zde v údolí Husadalen) ani výhledy na ledovcové splazy. Další jedinečností je ubytování v hotelech a večeře v ceně po většinu dní. 

Tato dovolená Vám umožní vychutnat si Norsko v plné kráse, i když třeba nepůjdete na uvedené túry – můžete s námi vyrazit na zájezd a užít si třeba jen okolí v místech ubytování, jít za skupinou s průvodcem pomalejším tempem (návrat z túry je vždy stejnou cestou) nebo se toulat okolím, kde bude autobus čekat na hlavní skupinu.

Program

1. den

Odlet z Prahy do Osla (pravděpodobně s přestupem). Odjezd na ubytování.

2. den

Pravé turistické Norsko začíná za Lillehammerem. Zahřívací cca 3hodinovou túru uskutečníme v oblasti tzv. Cesty Peer Gynta nedaleko střediska Skeikampen. Za dobré viditelnosti výhledy na panorama národních parků Rondane a Jotunheimen. Přejezd na ubytování na dosah NP Jotunheimen, 2 noci.

3. den

Dnes se vydáme na nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie – Galdhøpigen (2 469 m). Cesta dlouhá 15 km trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně je povinný doprovod místního vůdce s lanem.

4. den

Na druhém dvoutisícovém vrcholu, na který vystoupíme, se nachází nejvýše položená chata norského spolku turistů Fannaråkhytta (2068 m). Odměnou nám budou fantastické pohledy na vrcholky Jotunheimenu, hřeben ledovce Jostedalsbreen a siluety údolí fjordů. Délka túry je asi 7–8 hodin. Ubytování v okolí Sogndalu.

5. den

Větší část dne strávíme v oblasti ledovce Jostedalsbreen. Kromě tradiční lehčí vycházky k čelu nádherného ledovcového splazuNigaardsbreen jsou v oblasti další možnosti 3–4hodinových túr (podle počasí případně možnost přejezdu na turistiku jinam po trase zájezdu). Odpoledne uvidíme mnohá ramena nejdelšího fjordu Norska Sognefjorden. Ubytování na dosah fjordu Hardangerfjord.

6. den

Dopoledne si užijeme úchvatného údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Max. délka túry je 4–5 hod. Každý si může zvolit délku túry podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Sandu, kde strávíme další 2 noci, se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma ramenyLåtefossen. Ubytování 2 noci. 

7.den

Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „Kazatelna“ – Preikestolen. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 4–5 hodin. Následně zpět do Sandu.

8. den

Další výlet uskutečníme na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra asi 4 hod. v ledovcem ohlazenéoblasti Haukelifjell. Po cestě na túru se ráno zastavíme u jednoho z nejstarších kostelů Norska - Røldal Stavkyrkje. Odjezd na poslední místo ubytování.

9. den

Během cesty na letiště krátce zavítáme do centra hlavního města Oslo. Projdeme se pěší zónou Karl Johans Gate k nové dominantě Osla – budově Opery. Navečer odlet do Prahy (pravděpodobně s přestupem).

Podmínky