ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Norsko – turistika komfortněji

poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
20. 7. – 27. 7. 20238 dní41220310

Na co se můžete těšit?

  • Fjordy, hory, ledovce a vodopády Norska
  • Horské túry na vrcholy i údolími hor
  • Turisticky nenáročný i náročnější program
  • Komfortní zázemí turistických hotelů s polopenzí 

Popis

Nádherná divoká norská krajina přímo vybízí k túrám a procházkám v přírodě. Přestavujeme jedinečný letecký poznávací zájezd s turistikou do Norska, během kterého se můžete podívat do nejvyššího pohoří Skandinávie Jotunheimen a dosáhnout zde nejvyššího vrcholu Galdhøppigen. Stejně tak můžete vyjít na oblíbenou skalní plošinu Preikestolen s jedinečným výhledem na fjord pod ní. Nebudou chybět nádherné vodopády (zde v údolí Husadalen) ani výhledy na ledovcové splazy. Dalšími plusy zájezdu jsou ubytování v hotelech a polopenze v ceně!

Tato dovolená Vám umožní vychutnat si Norsko v plné kráse, i když třeba nepůjdete na uvedené túry – můžete s námi vyrazit na zájezd a užít si třeba jen okolí v místech ubytování, jít za skupinou s průvodcem pomalejším tempem (návrat z túry je vždy stejnou cestou) nebo se toulat okolím, kde bude autobus čekat na hlavní skupinu.

Program

1. den

Odlet z Prahy do Osla. Po cca 2,5 hodinové cestě (mj. přes Lillehammer) přijedeme do rekreační oblasti Skeikampen, kde se ubytujeme a poté si vyjdeme na zdejší stejnojmennou „stolovou horu“.

2. den

Vydáme se do nejstaršího národního parku Norska Rondane, kde uskutečníme první túru z horské obce Hovringen k chatám Peer Gynt Hytta a Smuksjøseter (4 – 5 hod.) Přes turistické středisko Lom se starobylým sloupovým kostelem na ubytování (2 noci).

3. den

Dnes se vydáme na nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie – Galdhøpigen (2 469 m). Cesta dlouhá 15 km trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně je povinný doprovod místního vůdce s lanem.

4. den

Větší část dne strávíme v oblasti ledovce Jostedalsbreen. Kromě tradiční lehčí vycházky k čelu nádherného ledovcového splazu Nigaardsbreen jsou v oblasti další možnosti 3-4hodinových túr (podle počasí případně možnost přejezdu na turistiku jinam po trase zájezdu). Odpoledne uvidíme mnohá ramena nejdelšího fjordu Norska Sognefjorden.

5. den

Dnes projedeme Lærdalským tunelem, nejdelším na světě až k městečku Aurland, odkud se vydáme pěšky na vyhlídku Stegastein a prohlédneme si úzké rameno Naeroyfjordenu z výšky. Odpoledne nás čeká odpočinekv obci Flåm, odkud vede jedna z nejstrmějších železnic světa Flåmsbana, která stoupá od moře až do horského střediska Myrdal. Možnost jízdy tam a zpět. Pak se přesuneme na hotel u fjordu Hardangerfjorden.

6. den

Dopoledne si užijeme úchvatného údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Max. délka túry je 4-5 hodin. Každý si může zvolit délku túry podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Sandu se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma rameny Låtefossen.

7.den

Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „Kazatelna“ – Preikestolen. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 4-5 hodin. Nocleh ve Stavangeru.

8. den

Krátká prohlídka Stavangeru, odjezd na letiště a odpoledne odlet do ČR s přestupem.

Podmínky