Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Norsko – turistika komfortněji

poznávací zájezdyturistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
18. 7. – 26. 7. 20199 dní38 500 Kč41220910
Základní cena 38 500 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj (omezený počet)9 000 Kč
2x večeře (2.a 3. den)2 500 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Fjordy, hory, ledovce a vodopády Norska
  • Horské túry na vrcholy i údolími hor
  • Turisticky nenáročný i náročnější program
  • Komfortní zázemí turistických hotelů

Popis

Nádherná divoká norská krajina přímo vybízí k túrám a procházkám v přírodě. Přestavujeme na českém trhu jedinečný poznávací zájezd s turistikou do Norska, během kterého se můžete podívat do nejvyššího pohoří Skandinávie Jotunheimen a dosáhnout zde nejvyššího vrcholu Galdhøppigen. Stejně tak můžete vyjít na oblíbenou skalní plošinu Preikestolen s jedinečným výhledem na fjord pod ní. Nebudou chybět nádherné vodopády (zde v údolí Husadalen) ani výhledy na ledovcové splazy. Další jedinečností je ubytování v hotelech a večeře v ceně po většinu dní. 

Tato dovolená Vám umožní vychutnat si Norsko v plné kráse, i když třeba nepůjdete na uvedené túry – můžete s námi vyrazit na zájezd a užít si třeba jen okolí v místech ubytování, jít za skupinou s průvodcem pomalejším tempem (návrat z túry je vždy stejnou cestou) nebo se toulat okolím, kde bude autobus čekat na hlavní skupinu.

Program

1.

Večer odlet z Prahy do Osla. Odjezd na ubytování.

2. den

Pravé turistické Norsko začíná za Lillehammerem. Zahřívací cca 3hodinovou túru uskutečníme v oblasti tzv. Cesty Peer Gynta nedaleko střediska Skeikampen. Za dobré viditelnosti výhledy na panorama národních parků Rondane a Jotunheimen. Přejezd na ubytování na dosah NP Jotunheimen, 2 noci.

3. den

Hned na začátek se vydáme na nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie – Galdhøpigen (2 469 m). Cesta dlouhá 15 km trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně je povinný doprovod místního vůdce s lanem.

4. den

Na druhém dvoutisícovém vrcholu, na který vystoupíme, se nachází nejvýše položená chata norského spolku turistů Fannaråkhytta (2068 m). Odměnou nám budou fantastické pohledy na vrcholky Jotunheimenu, hřeben ledovce Jostedalsbreen a siluety údolí fjordů. Délka túry je asi 7–8 hodin.

5. den

Větší část dne strávíme v oblasti ledovce Jostedalsbreen. Kromě tradiční lehčí vycházky k čelu nádherného ledovcového splazuNigaardsbreen jsou v oblasti další možnosti 3–4hodinových túr (podle počasí případně možnost přejezdu na turistiku jinam po trase zájezdu). Odpoledne uvidíme mnohá ramena nejdelšího fjordu Norska Sognefjorden. Ubytování na dosah fjordu Hardangerfjord.

6. den

Dnes si užijeme okolí krásného fjordu Hardangerfjord a ještě úchvatnějšího údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Max. délka túry je 4–5 hod. Každý si může zvolit délku túry podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Røldalu, kde strávíme další 2 noci, se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma ramenyLåtefossen. Blízko hotelu je jeden z nejstarších dřevěných kostelů Norska – Røldal Stavkyrkje

7.den

Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „Kazatelna“ – Preikestolen. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 4–5 hodin. Následně zpět do Røldalu.

8. den

Další výlet uskutečníme na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra cca 4 hod. v ledovcem ohlazenéoblasti Haukelifjell. Odjezd na poslední místo ubytování.

9. den

Během cesty na letiště krátce zavítáme do centra hlavního města Oslo. Projdeme se pěší zónou Karl Johans Gate k nové dominantě Osla – budově Opery. Navečer odlet do Prahy.

Podmínky