ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nejkrásnější fjordy Norska

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 7. – 10. 7. 20228 dní41110210

AKTUÁLNĚ PLNO

24. 7. – 31. 7. 20228 dní41110230

AKTUÁLNĚ PLNO

2. 8. – 9. 8. 20228 dní41110240

AKTUÁLNĚ PLNO

12. 8. – 20. 8. 20229 dní41110250

AKTUÁLNĚ PLNO – TERMÍNU SE ÚČASTNÍ CESTOVATEL JIŘÍ KOLBABA

(termín je prodloužen kvůli rušení letu o 1 den)

Na co se můžete těšit?

  • Fjordy, hory, ledovce a vodopády Norska
  • Kouzlo šérového pobřeží Švédska
  • Turisticky nenáročný program
  • Ubytování v hotelu s polopenzí

Popis

Na tomto zájezdu budeme mít dostatek času na zhlédnutí přírodních magnetů Norska, fjordů, hor, ledovců a vodopádů a podíváme se i do Osla s jeho muzeem a novou dominantou Operou, do olympijského Lillehammeru a malebného Bergenu. Čeká nás vyhlídková plavba po Geirangerfjordu , zastávka pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy Trollveggen, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen, který patří k největším divům zájezdu. Jde o turisticky nenáročný program s mnoha zastávkami k fotografování.

Program

1. den

Odlet z Prahy dle aktuálního letového řádu do hlavního města Norska Oslo. Hlavní město Norska Oslo nabízí mnoho atraktivních míst, která můžete navštívit díky světlu až do pozdního večera. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Odjezd na ubytování.

2. den

Oslo – v centru budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Na ubytování se navečer přesuneme dlouhým údolím Hallingsdalen.  Večeře je v ceně zájezdu.

3. den

Po průjezdu okrajem náhorní plošiny Hardangervidda (je největší v Evropě) se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Nejprve zastavíme u impozantního, 182 m vysokého vodopádu Voringfossen. Pak sjedeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad kterým pojedeme po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Navštívíme farmu s chovem lososů, která je umístěna přímo na fjordu. Další zastávkou bude vodopád Steindalsfossen, za jehož vodní clonou se projdeme. Dojedeme do města Bergen. Ubytování a večerní procházka městem. Večeře je v ceně zájezdu.

4. den

Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří hansovní domy na nábřeží Bryggen a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Nahlédneme na rybí trh a pak se ještě vydáme na vyhlídku Fløyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. V poledne opustíme Bergen a vydáme se na krásnou krajinou kolem fjordů a jezer na severovýchod. Uvidíme kaskádovitý vodopád Tvindefossen a přesuneme se do oblasti Sognefjordu na dnešní ubytování. Za pěkného počasí si úzké rameno Naeroyfjorden prohlédneme z vyhlídky Stegastein. Večeře je v ceně zájezdu.

5. den

Nejdelší fjord světa Sognefjorden (204 km) přeplujeme trajektem. Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Po silnici Sognefjellvegen vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1440 m). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Příjezd na ubytování v podhůří. Večeře je v ceně zájezdu.

6. den

Ráno se v městečku Lom zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke). Pak se vydáme na další cestu do hor - pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1497 m). Serpentýnami klesneme až k hladině fjordu do malebného městečka Geiranger a potěšíme se vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjorduGeirangerfjord. Uvidíme mj. vodopády Sedm sester. Orlí cestou vystoupáme nad Geirangerfjord a klesneme ke Storfjordu, který překonáme krátkým trajektem a údolím plným jahodových a malinových plantáží vystoupáme na vrchol Trolí stezky. Zde se projdeme po moderních vyhlídkách na údolí Isterdalen a okolní hory Biskup, Král a Královna. Úchvatné zážitky nás pak čekají při sjíždění 11 zatáček proslulé silnice Trollstigen (Trolí žebřík) z nadmořské výšky 900 m téměř na nulu. Od nejvyšší kolmé stěny Evropy – Trollveggen (Trolí stěna) se vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma údolím Romsdalen na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

7.den

Ráno se vydáme na cestu údolím Gudbrandsdalen, které sousedí s NP Rondane a Jotunheimen, a uvidíme atraktivní krajinu těchto prastarých pohoří. Pak již zamíříme do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeru, ležícímu u největšího norského jezera Mjøsa (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová – autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen Maihaugen. Ubytování a večeře (v ceně zájezdu).

8. den

Po snídani krátké volno, odjedeme na letiště, odkud odletíme do Prahy. Podle letových časů v roce 2022 případně drobné doplnění programu, v případě dřívějšího odletu odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky