ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Perly Austrálie

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
17. 10. – 2. 11. 202417 dní51919415

nově otevřený termín

1. 11. – 17. 11. 202417 dní51919420

AKTUÁLNĚ PLNO

19. 3. – 4. 4. 202517 dní51919510

Na co se můžete těšit?

  • Nejznámější lokality Austrálie
  • Národní parky i moderní metropole
  • NP Blue Mountains 
  • Posvátný monolit Uluru
  • Koupání na Velkém bariérovém útesu 

Popis

Speciálně připravený zájezd tak, aby Vám poskytl maximální zážitek a dostatek času na to nejlepší, co každá oblast nabízí. Žádný spěch, poznáváme to nejlepší komfortně. V Sydney Vás pohltí výjimečná budova Opery, majestátní most Harbour Bridge anebo kulturní mix místních obyvatel. Oblast Uluru nabídne rudé pouště, mystický monolit Ayers Rock, Olgas, Kings Canyon a neopakovatelný západ slunce. Cairns a Velký bariérový útes bude zase skvělou zastávkou na koupání, procházku v tropickém deštném pralese a k návštěvě největšího korálového útesu na světě, vše v ceně. Zde Vás okouzlí azurová voda, tropické ostrůvky a také neuvěřitelně pestrá podvodní říše plná barevných korálů a ryb.

Ubytování v hotelech 3*-3,5*, kromě autentického bydlení v rudém středu v chatkách. Možnost krásných treků v jedinečných přírodních kulisách, dlouhé přesuny letecky. Vše pouze v malé skupince!

Program

1.–2. den

Let na trase Praha (Vídeň) – Melbourne s přestupem dle letenky. Přílet do Melbourne v den 2 večer nebo v den 3 ráno. Po příletu Vás přivítá český průvodce a doprovodí Vás do Vašeho hotelu v centru města.

Hotelový check-in je obvykle mezi 14 a 15. hodinou. V případě ranního příletu lze pro přístup do hotelového pokoje v ranních hodinách v hotelu za příplatek zarezervovat i předchozí noc.

3. den

Melbourne – dnes Vás čeká prohlídka města s průvodcem. Navštívíte všechny nejznámější místa (katedrála, Federation square, dům kapitána Cooka a další) centra Melbourne, které je známé jako město sportu a kultury. V podvečer nabídneme fakultativní výlet na pozorování tučnáků na Phillip Island. Nocleh v centru Melbourne.

4. den

Great Ocean Road – hned ráno vyrazíme na výlet mikrobusem na vyhlášenou cestu Great Ocean Road, což je pobřežní cesta, která patří mezi 10 nejkrásnější cest po pobřeží na světě. Čekají Vás úchvatné vyhlídky na pobřeží, atrakce skalní útvary 12 Apoštolů a ukážeme vám také koaly v přírodě. Nocleh na Great Ocean Road v motelu.

5. den

Great Ocean Road – Melbourne; dopoledne si prohlédneme ještě zbylá místa Great Ocean Road a poté se vracíme, se zajímavými zastávkami, zpět do Melbourne. Nocleh poblíž letiště Melbourne.

6. den

Melbourne – Uluru. Dopoledne se letecky přesuneme do rudého středu Austrálie, na Uluru . Po příletu se jedeme ubytovat do stylových chatek s klimatizací (chatky mají sdílené toalety, hotel je možný za příplatek). Odpoledne nás již čeká výlet k posvátné hoře Uluru, kde budeme pozorovat úchvatný západ slunce.

7. den

Uluru a Olgas – brzy ráno vyrážíme k působivým skalním útvarům Olgas, kde nás čeká během dopoledne trek/procházka. Po obědě si odpočinete u bazénu, poté vyrazíme na prohlídku Aboriginského kulturního centra a také na podrobnější prohlídku monolitu Uluru. Ubytování v chatkách, hotel za příplatek.

8. den

Uluru – Cairns. Volné dopoledne na Uluru, relax u bazénu. Odpoledne letíme do tropického Cairns. Město Cairns je vstupní branou k Velkému bariérovému útesu  a je obklopeno deštnými pralesy. Následuje transfer na hotel a ubytování v hotelu s bazénem.

9. den

Velký bariérový útes  – celodenní výlet lodí na Velký bariérový útes, na ostrov Fitzroy Island. Užijete si šnorchlování, koupání na pěkných plážích a odpočinek. Nabízí se i fakultativní aktivity, jako je miniponorka nebo helikoptéra, nebo můžeme nabídnout jiný výlet lodí na útes nebo jiný ostrov, pokud se třeba rádi potápíte apod. V podvečer návrat lodí zpět do Cairns. Nocleh v hotelu s bazénem.

10. den

Cairns - Port Douglas, Mossman, Daintree. Po snídani Vás čeká celodenní výlet minibusem. Zastavíme se v krásném přístavním městě Port Douglas a budeme moci navštívit místní wildlife park s typickými zvířaty Austrálie, jako jsou koaly, klokani a především krokodýli. Pokračujeme k průzračné řece Mossman Gorge s možností koupání v krásné vodě, která protéká deštným pralesem, s možností procházek pralesem. Dále nás cesta zavede do nejstaršího deštného pralesa NP Daintree, zastavíme se podívat také na místní pláže. Na závěr cesty Vám ukážeme místo s desítkami klokanů. Nocleh v hotelu s bazénem.

11. den

Cairns - vnitrozemí a vodopády. Celodenní výlet do tropického vnitrozemí na krásné vodopády skryté v pralese, ve kterých se můžete koupat. Pokračovat budete na čajové a banánové plantáže, nemine Vás zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Na tomto výletu uvidíte kus bujné australské přírody s mnoha krásnými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

12. den

Cairns. Dnes máte volný den pro vaše aktivity a prohlídku města Cairns. Fakultativně můžeme zařídit výlet do Kurandy (scénický vlak, lanovka), let helikoptérou nad Velkým bariérovým útesem či šnorchlování u Velkého bariérového útesu. Nocleh v hotelu s bazénem.

13. den

Cairns – Sydney. Ráno transfer na letiště v Cairns a odlet do metropole Sydney. Po příletu do Sydney následuje transfer do hotelu v centru města. Odpoledne nás čeká prohlídka města během které se podíváte i na nejvyšší stavbu ve městě na Sydney Tower, ze které máte krásný výhled na celé město. Dále uvidíte radnici, katedrálu a obchodní střed města s krásným přístavem Darling Harbour. Nocleh v pěkném 3-3,5* hotelu v centru města.

14. den

NP Blue Mountains – Modré hory Ráno vyjíždíme na celodenní výlet do národního parku. Čeká nás několik nej míst národního parku, dostaneme se na několik krásných vyhlídek, možnost procházek (kratších treků), uvidíte vodopády, skalní útvary Tři sestry a další. Nocleh v hotelu v Sydney.

15. den

Sydney – pokračujeme prohlídkou města. Začneme nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do vnitra slavné opery, projdeme se také po mostě Harbour Bridge. Poté nás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks a krásných botanických zahrad, kde můžete vidět papoušky Kakadu. Dále dle času a chuti se můžete vydat zakončit den na vyhlášenou pláž Bondi beach. Nocleh v pěkném hotelu v centru města. Večer nabídneme fakultativně projížďku lodí kolem Opery s večeří přímo na lodi. 

16. – 17. den

Sydney – dnes, dle letenek, transfer na mezinárodní letiště v Sydney a odlet zpět do Evropy. Přestup dle letenky.  (pokud nám zbyde volná část dne, navrhneme program v Sydney). 17. den přílet.

Podmínky