ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

To nejlepší z Austrálie a Nového Zélandu

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
28. 10. – 17. 11. 202421 dní51921425

AKTUÁLNĚ PLNO

16. 11. – 6. 12. 202421 dní51921430

AKTUÁLNĚ PLNO

12. 1. – 1. 2. 202521 dní51921510
28. 2. – 20. 3. 202521 dní51921515

Na co se můžete těšit?

  • Nejznámější destinace Austrálie – Sydney – Uluru  – Cairns a Velký bariérový útes 
  • Překrásná krajina jižního ostrova Nového Zélandu a Auckland
  • Aboriginská a Maorská kultura
  • Unikátní flóra a fauna obou zemí

Popis

Speciálně sestavený poznávací zájezd To nej z Austrálie a Nového Zélandu, který Vám ukáže ty největší perly Austrálie a jižního ostrova Nového Zélandu. Itinerář je sestaven pro Vaše maximální pohodlí s dostatkem času užít si každé navštívené místo.

Kromě seznámení se s městem Sydney se každý z Vás může těšit také na přírodní rozmanitosti Austrálie. Navštívíme ikonické Uluru v poušti, dále Velký bariérový útes a jeho úžasný podmořský život, nevynecháme oblast Cairns s výletem do deštných pralesů NP Daintree, vodopády a plantáže. Těšit se můžete také do známého NP Blue Mountains a poté se již přesuneme na Nový Zéland.

Na jižním ostrově uvidíte překrásnou přírodu jak vystřiženou ze scén velkofilmu Pán prstenů. Navštívíte města Christchurch, Twizel, Queenstown, nespočet krásných přírodních míst, jezer, hor, budete mít možnost krásných treků a poplujete také lodí mezi fjordy Milford Sound.

Tento zájezd je doslova nabitý zážitky, navštívíte ta nejhezčí místa a navíc máte spoustu atraktivních výletů již v ceně! Abychom Vám dopřáli opravdový komfort, všechny delší přesuny jsou letecky a zajištěny jsou pěkné hotely a motely.

Program

1.–2. den

Letecky Praha (Vídeň) – Sydney s přestupem dle letenky. Přílet do Sydney třetí den brzy ráno.

3. den

Sydney – transfer do hotelu v blízkosti centra města, nocleh v hotelu v největší metropoli Austrálie. Odpoledne Vás čeká krátká prohlídka města Sydney s českým delegátem (Hyde Park, katedrála, radnice, střed města, China Town, atd.). Návštěva nejvyšší věže – Sydney Tower ve městě s krásným výhledem (vstup v ceně). Darling Harbour s úchvatným pohledem na mrakodrapy.

4. den

Sydney – celodenní prohlídka města. Začneme botanickými zahradami, kde uvidíte papoušky Kakadu, dále nejkrásnějším přístavem světa, který tvoří ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery, architektonický zázrak minulého století. Podíváte se na exkurzi do nitra slavné Opery s výkladem (vstup v ceně), projdeme se také po mostě Harbour Bridge. Po obědě nás čeká prohlídka historické čtvrti Rocks. Dále uvidíte obchodní střed města.

5. den

Blue Mountains – celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Blue Mountains. Čeká nás několik krásných míst národního parku, uvidíte útvary Tři sestry, vodopády, kaňony a další. Možnost procházek v přírodě. Případně můžeme zvolit NP Royal, který je nejstarším NP v Austrálii, nabízí pláže, pěkné treky a krásné výhledy. Nocleh v hotelu v Sydney.

6. den

SydneyAyers Rock – ranní přelet do středu Austrálie, k Ayers Rock. Ocitáme se v oranžových pouštích, v mystické zemi původních obyvatel Aboriginců, v jedné z nejhezčích částí Austrálie. Po příletu se jedeme ubytovat do stylových chatek (jednodušší ubytování, sdílené koupelny, bazén k dispozici, hotel za příplatek). Odpoledne cesta k Aboriginskému kulturnímu centru, možnost zakoupit autentické suvenýry. Poté se přesuneme k posvátné hoře Uluru na vyhlášený západ Slunce. Návrat zpět k ubytování a nocleh s tisíci hvězdami nad hlavou. Vstup do NP se platí individuálně na místě.

7. den

Uluru a Olgas, NP Kata Tjuta  – dopoledne nás čeká návštěva místa Olgas, dechberoucí skalní útvary a zde také krásný asi 3-4 hod trek mezi skalními masivy údolím vetrů, po stezkách kmene Anangu (lze zkrátit).  Na oběd budeme zpět ve vesnici, možnost osvěžení v bazénu. Odpoledne se vrátíme zpět k Uluru , které si můžete detailněji prohlédnout a projít se okolo. Západ Slunce u Uluru a poslední nocleh v této oblasti.

8. den

Ayers Rock – Cairns – dopoledne odpočinek u bazénu, případně dle situace možný východ Slunce nad Uluru. Kolem oběda již odjíždíme na letiště a čeká nás let do tropického Cairns. Cairns je krásná zelená oblast plná deštných pralesů, ale hlavně také vstupní branou k Velkému bariérovému útesu, který je největším svého druhu na světě.

9. den

Velký bariérový útes – celodenní výlet lodína jeden z ostrovů Velkého bariérového útesu, Green Island, (v ceně šnorchlování nebo výlet lodí se skleněným dnem, oběd v ceně). Na ostrově si můžete užít čas po svém, aktivně ve vodě nebo relaxem či procházkou na pláži. Nocleh v hotelu s bazénem v Cairns. Fakultativně si můžete přidat působivý let helikoptérou nad útesem nebo plavbu miniponorkou.

10. den

Cairns volný den pro vaše vlastní aktivity. Nabídneme fakultativní výlety nebo můžete relaxovat u bazénu s procházkou po městečku Cairns. Doporučujeme výlet lodí na krásný Fitzroy Island s úchvatnými plážemi.

11. den

Cairns – celodenní výlet na sever podél krásného pobřeží do deštných pralesů. Návštěva kulturní vesničky Kuranda, zde je možno za příplatek vidět koaly, procházka na vyhlídku vodopádů. Pokračujeme do deštného pralesa k Mossman Gorge, kde vás čekají procházky pralesem a koupání v průzračné řece. V případě zájmu se fakultativně zastavíme ve známém wildlife parku k pozorování krokodýlů a dalších australských zvířat. Výlet završen pozorováním klokanů (bez záruky).

12. den

Cairns– vnitrozemí; celodenní výlet do tropického vnitrozemí na čajové a banánové plantáže, zastavíme se u několika vodopádů v deštném pralese, koupání v přírodě, celý den v krásném přírodním prostředí. Taktéž nás čeká zastávka na největší fíkovník v oblasti s procházkou v deštném pralese. Krásné vnitrozemí tropické oblasti Austrálie s mnoha pestrými zastávkami. Nocleh v hotelu s bazénem.

13. den

Den pro přesun na Nový Zéland. Transfer na letiště v Cairns a odlet na Nový Zéland, do města Christchurch. Let s přestupem. Na NZ se dostaneme až pozdě večer, následuje transfer na motel a nocleh.

14. den

Christchurch – Twizel – autem či minibusem ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Dále do městečka Twizel, kde máme motel. Čekají Vás typické scenérie Nového Zélandu, horské štíty, zelené louky a krásná jezera. Zastavíme se také u známého a velmi fotogenického kostelíku Church of the good Shepherd.

15. den

NP Mt. Cook – Queenstown – z Twizelu do vesničky Mt. Cook, v tomto parku máte čas na skvělou půldenní procházku horskou přírodou, uvidíte nejvyšší hory Zélandu, ledovcová jezera, ledovce a krásnou přírodu. Odpoledne pokračujeme typickou NZ krajinou přes Lindis Pass (kde se natáčel Pán prstenů) až do Queenstown na břehu jezera, kde budete mít nocleh v hotelu-motelu.

16. den

Milford Sound – celodenní výlet na údajně nejhezčí místo Nového Zélandu. Celá oblast se nachází v národním parku fjordů. Zde nás čeká projíždka na lodi mezi fjordy (v ceně), kolem uvidíte lachtany a vodopády. Odpoledne nás čeká cesta zpět až do Queenstown se zastávkami na zajímavých místech s krásnými výhledy.

17. den

Queenstown – dopoledne nás čeká prohlídka tohoto kouzelného městečka Queenstown, které je centrem všeho dění na jižním ostrově. Město je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Vydáme se také lanovkou – gondolou nad město pro nádherný výhled na Queenstown a okolí, (v ceně). Zbytek dne volný pro Vaše vlastní aktivity či relax.

18. den

Queenstown – přelet do Aucklandu, největší metropole Nového Zélandu. Odpoledne prohlídka centra Aucklandu, podíváme se na nejvyšší vež v centru, Sky Tower, která je nejvyšší na jižní polokouli, kde se nám naskytne krásný výhled (v ceně), prohlídka přístavu, radnice, historické budovy divadla a další.

19. den

Auckland – výlet za hranice centra, a to do části Devonport. Krátká plavba místním trajektem nám ukáže pohled na Auckland, která vám ukáže pohled na Auckland také ze strany od moře. Devonport je jedna z nekrásnějších části Auckandu. Jsou zde dvě sopky s nádherným výhledem, na které si mohou bez problémů ti aktivnější z vás vyšlápnout. Původní zástavba se starými dekorativními vilami. Mnoho obchůdků s tradičními i netypickými suvenýry.

20.–21. den

Rozloučení s Aucklandem a letecky zpět Prahy.
Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Austrálie a Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fiji a relax na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

Podmínky