ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

To nejlepší z Nového Zélandu

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
16. 11. – 4. 12. 202419 dní51918420

AKTUÁLNĚ PLNO

16. 1. – 3. 2. 202519 dní51918510
1. 3. – 19. 3. 202519 dní51918515

Na co se můžete těšit?

  • Severní ostrov - Auckland, Waitomo, Rotorua, NP Tongariro, Waitomo Caves
  • Jižní ostrov - Nelson, NP Abel Tasman, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch
  • Ubytování v hotelech a motelech
  • Malá skupina

Popis

To nejlepší z Nového Zélandu je zájezd s českým delegátem a profesionálním NZ řidičem, který Vás vezme na ta nejhezčí místa Nového Zélandu. Projedeme oba ostrovy země, jejíž přírodní krásy jsou považovány za jedny z nejhezčích na světě. Na severním ostrově uvidíte sopky, gejzíry, jeskyně, vykoupete se v termálních pramenech a přičichnete k Maorské kultuře. Jižní ostrov zase nabídne úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, pláže a fjordy s lachtany. Množství vstupů a výletů je již v ceně zájezdu. Neváhejte, počet míst je omezený! Zájezd jedeme v malé skupince kolem 10 lidí.

Nabízíme možnost prodloužení o několikadenní pobyt na ostrůvcích Fiji a relax na plážích, jako vhodný doplněk této cesty. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

Program

1. – 2. den

Letecky Praha (Vídeň) – Auckland s přestupem dle letenky. Přílet do Aucklandu druhý den večer nebo třetí den ráno.

3. den

Auckland: po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, Vás čeká transfer do Vašeho hotelu v centru města. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici anebo krásnou budovu divadla, možná také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě.

4. den

Auckland – Waitomo: Ráno vyrážíme minibusem (či autem) z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Odpoledne si můžete prohlédnout tuto oblast, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních.

5. den

Waitomo – Rotorua: Dopoledne nás čeká krátký přejezd do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Prohlídka města. Zde můžete vidět gejzíry, geotermické parky, termální koupele a maorskou kulturu. Večer fakultativně možnost vyzkoušet termální prameny nebo si vybrat z našich fakultativních výletů tradiční večeři s maorským vystoupením.

6. den

Rotorua – Taupo – Turangi: Návštěva geotermických parků s bublajícím bahnem a gejzíry. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. Odpoledne Vás čeká kratší přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui. Návštěva nejlepšího geotermického parku Wai-o-Tapu s gejzíry je v ceně. Vezmeme Vás na koupání v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní.

7. den

NP Tongariro : Ráno jedeme krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máme téměř celý den na procházku či tůru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se nám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Doporučujeme fakultativní vyhlídkový let letadlem nad vrcholy sopek.

8. den

Wellington: Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), zastávky po cestě, jedeme novozélandskou krajinou, pohodová jízda až do Wellingtonu. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu nebo třeba valečného památníku.

9. den

Wellington – Nelson: Dopoledne máme ještě chvíli čas na procházku ve městě Wellington, v čase oběda nás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérié okolních ostrůvků. Po vylodění na jižním ostrově pokračujeme do města Nelson, který je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman.

10. den

NP Abel Tasman: Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křištálovou vodou.

11. den

Nelson – Greymouth: Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžeme udělat procházku k útesu odkud můžete vidět kolonii lachtanů – dle počasí.

12. den

Franz Josef – Ledovce: Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máme celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít fakultativní túry přímo po ledovci s profesionálním průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovecem (fakultativně). Náš průvodce Vás vezme na vyhlídku k ledovci krátkou procházkou, pokud zbyde čas, pojedeme se podívat také na ledovec Fox.

13. den

Franz Josef – Queenstown: Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Naše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka ležícího u pěkného jezera, obklopeného krásnou přírodou. Dále zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town. Odtud pokračujeme až do Queenstownu.

14. den

Queenstown: Celý den na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, který je centrem všeho dění na tomto ostrově. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnosti mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem.

Fakultativně výlet parníkem po jezeře na typickou zélandskou farmu.

15. den

Milford Sound: Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau, odkud pokračujeme do země fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Projíždky na lodi mezi fjordy (v ceně), kolem uvidíte lachtany a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech.

16. den

Te Anau – NP Mt. Cook: Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě typická scenérie Zélandu, jezera a ovce. Zastavíme na focení u nádherných jezer a vyhlídek, pojedeme a zastavíme také na místě Lindis Pass, kde budete mít další krásnou vyhlídku na místa, kde se natáčel Pán prstenů.

17. den

NP Mt. Cook – Christchurch: Ráno krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, průvodce Vás vezme na snadnou 3-4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce. V době oběda jedeme kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, zastávka na oběd a procházku, pokračujeme potom dále až do Christchurch. Transfer do Christchurch k poslednímu přenocování na Novém Zélandu.

Fakultativně možnost scénického letu vyhlídkovým letadlem či helikoptérou s vpřistáním na ledovci.

18. – 19. den

Pokud vyjde čas, můžete se podívat do centra města Christchurch a okolí, vše dle času odletu. V průběhu dne transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.

Nabízíme možnost prodloužení zájezdu Austrálie a Nový Zéland o pobyt na ostrůvcích Fiji a relax na plážích, jako vhodný doplněk této dovolené. Informujte se u nás na detaily tohoto prodloužení.

Podmínky